Jak handlować Bitcoinem (zakup Bitcoina i CFD na Bitcoin)?

bitcoin sprzedaż kupno

Zanim zaczniemy handlować bitcoinami i zarabiać na takich transakcjach, musimy wejść w posiadanie bitcoinów lub kontraktów terminowych opartych na tym instrumencie.

Istnieją dwie metody zakupu kryptowaluty bitcoin – bezpośrednio, z ręki do ręki od innych inwestorów lub na giełdach kryptowalutowych i w kantorach. Trzecim sposobem inwestowania w kryptowaluty jest zakup CFD (kontraktu na różnicę cenową) u brokerów.

CFD na Bitcoin

Zakup kontraktów CFD na kryptowalutę (np. Bitcoin), umożliwia zarabianie zarówno na wzrostach, jaki i spadkach kursu danej kryptowaluty, co przyciąga wielu inwestorów zainteresowanych handlem polegającym na zajmowaniu pozycji krótkiej.

Aby zakupić kontrakt na różnicę cenową, należy zarejestrować się u wybranego brokera Forex i CFD (zwróć uwagę na oferty brokerów – niektórzy nie umożliwiają handlu kryptowalutami!), przesłać komplet dokumentów w celu weryfikacji orazściągnąć platformę inwestycyjną, którą udostępnia wybrany broker. Po wpłacie środków możemy rozpocząć handel.

Załóż konto w giełdzie kryptowalut BitBay.

>> Bitcoin w XTB <<

Jak budować portfel z bitcoinami?

Pierwszym krokiem dla początkujących handlarzy kryptowalutą bitcoin będzie wybór odpowiedniego portfela bitcoin, w którym będzie można go przechowywać, a właściwie trzymać prywatne klucze umożliwiające dostęp do waluty i przeprowadzanie transakcji.

Inny portfel będzie właściwy dla małych graczy, przeznaczających na zakup bitcoinów stosunkowo niewielkie środki finansowe, a inny dla tych, którzy chcą przechowywać w nim znaczne środki. Portfele różnią się między sobą także i tym, w jaki sposób uzyskujemy do nich dostęp.

Można używać ich na komputerze, telefonie komórkowym, tablecie czy na innych urządzeniach. Do wyboru inwestorzy mają portfele offline, które pełnią funkcję sejfów, portfele w formie aplikacji, przeglądarkowe, mobilne i sprzętowe w postaci klucza USB. Znane są portfele PaperWallet dla inwestowania w bitcoiny w dłuższej perspektywie, BitGo dla początkujących czy oficjalny portfel Bitcoin Core.

Kupowanie bitcoinów

Najłatwiej można dziś zaopatrywać się w bitcoiny w kantorach internetowych, takich jak Cryptoins.com. Wystarczy zadeklarować określoną kwotę w wybranej walucie, np. w USD, a kantor wystosuje swoją propozycję z określoną liczbą bitcoinów w zamian. Trzeba liczyć się przy tym z koniecznością uiszczenia marży dla kantoru i z tym, że to kantor ustala własny kurs bitcoina.

Inną drogą do zdobycia bitcoinów będzie skorzystanie z giełd kryptowalutowych, które są zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem na dokonanie takiej transakcji. Stwarzają też najkorzystniejsze, bezpieczne warunki do zakupu i sprzedaży kryptowalut. Przy ustalaniu kursu bitcoina na giełdzie stosowany jest mechanizm popytu i podaży, co oznacza, że cena bitcoina regulowana jest przez rynek.

Do wyboru przy zakupie mamy giełdy zagraniczne i polskie. Wystarczy założyć na nich konto i zasilić je odpowiednią walutą. Od tego momentu można zacząć składać oferty kupna, sprzedaży, a także handlu z dźwignią finansową na bitcoiny i inne kryptowaluty. Handel kryptowalutami, w tym bitcoinem na giełdach wirtualnych jest bardzo prosty.

Można także kupić bitcoiny na forach internetowych, bezpośrednio od innych inwestorów, którzy chcą sprzedać posiadaną kryptowalutę. Pojawia się przy tym wyższe ryzyko zawarcia transakcji niż w przypadku kantorów internetowych i giełd.

Przy handlu kryptowalutami należy na bieżąco sprawdzać nie tylko ich wycenę, ale przede wszystkim zaznajomić się z analizą techniczną oraz czynnikami, które mają największy wpływ na kurs bitcoina na giełdzie. Pamiętajmy, że liczba bitcoinów na świecie jest ograniczona do 21 mln – nie będzie więcej tokenów. W momencie, kiedy wydobycie bitcoinów sięgnęło połowy tej stawki, kurs kryptowaluty poszybował w górę, a dotychczasowi właściciele tokenów liczyli zyski. Im mniej bitcoinów pozostanie do wydobycia, tym prawdopodobnie staną się one cenniejsze.


pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger