Jak działają porównywarki ubezpieczeniowe?

Jak działają porównywarki ubezpieczeniowe?

Współcześni kierowcy często korzystają z tak zwanych kalkulatorów ubezpieczeniowych. To wygodne rozwiązanie pozwala w kilka chwil porównać kilkanaście ofert różnych firm zajmujących się sprzedażą OC i AC. Ich ogromną zaletą jest nie tylko prostota działania. Dzięki nim właściciele pojazdów mogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Coraz większy rozwój

Rynek ubezpieczeń w Polsce stale się powiększa. Z roku na rok przybywa nowych firm, które sprzedają polisy. Dla klientów oznacza to sprawdzenie mnóstwa ofert i porównanie cen. Na szczęście obecnie nie trzeba tego robić „ręcznie”, wystarczy wypełnić specjalny formularz i po niedługim czasie uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Tak właśnie działa porównywarka ubezpieczeń na stronie https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac. Kalkulator na podstawie danych z formularza wylicza ceny ubezpieczenia w kilku firmach. Wszystko przedstawione jest w jasnej i czytelnej formie, co również skraca czas decyzji.

Proste działanie

Wspomniany już kalkulator ze strony cuk.pl działa w oparciu o połączenia z systemami towarzystw, z którymi w danym momencie współpracuje. Dzięki temu dane są aktualne i śmiało można się nimi kierować, podejmując decyzję o zakupie ubezpieczenia. Co więcej, polisę można wykupić online już na poziomie kalkulatora lub kontaktując się z doradcą klienta.

Wymagane dane

Do skorzystania z porównywarek ubezpieczeń warto się odrobinę przygotować. Najlepiej mieć przy sobie dowód rejestracyjny. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne informacje takie jak numer rejestracyjny, rok produkcji auta czy jego model. Warto również zapisać sobie aktualny przebieg pojazdu. Wszystko to ma bowiem wpływ na wysokość opłaty. Ubezpieczyciele pytają niekiedy także o miejsce parkowania samochodu, o to w jaki sposób jest użytkowany, a nawet czy podróżują nim dzieci. Na koniec należy oczywiście wprowadzić dane właściciela i podać numer telefonu i adres mailowy.

Porównywarki mają przed sobą świetlaną przyszłość. Kierowcy mogą dzięki nim w krótkim czasie wybrać najtańszą polisę i załatwić wszystkie formalności, nie wychodząc z domu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *