Gwiazdki Google w wynikach wyszukiwania. Kompletny wideo poradnik 2018

gwiazdki Google

Jako właściciel własnej firmy z pewnością założyłeś już stronę internetową. Jednak nawet najpiękniejsza strona dla oka nie wygeneruje klientów, dopóki nie zrobisz porządnego audytu SEO własnej strony.

Po stworzeniu strony powinieneś zainwestować pieniądze w optymalizację serwisu, który będzie się dobrze pozycjonować w Google, generować ruch i klientów. Jednym z elementów profesjonalnej optymalizacji jest wdrożenie wspomnianych gwiazdek ocen. W dzisiejszym wpisie zobaczysz materiał wideo, który będzie przewodnikiem kompletnym w tym zagadnieniu.

Gwiazdki oceny w Google – Najlepsze porady

Czym są gwiazdki ocen Google?

Gwiazdki ocen – to gwiazdki w mikroformatach zakodowane w szablonie strony internetowej, wyświetlone zarówno na stronie www oraz w wynikach wyszukiwania Google.

Poprawna implementacja gwiazdek ocen na stronie nie gwarantuje jeszcze, iż gwiazdki wyświetlą się w wyszukiwarce – bowiem ostateczna decyzja zależy od Google. Warto jednak zrobić pierwszy krok i dać szansę na ten darmowy wyróżnik strony w SERP.

gwiazdki google

Dlaczego warto wdrożyć gwiazdki ocen?

Jeżeli marzysz o zdobywaniu klientów z Internetu, to musisz iść z duchem postępu technologii. Google co jakiś czas wprowadza nowe standardy, które mogą poprawić widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Po co implementować gwiazdki na stronie?

  • Zyskujesz darmową powierzchnię reklamową w wyszukiwarce.
  • Wyróżniasz własną stronę www na tle konkurencyjnych wyników wyszukiwania.
  • Zwiększasz CTR, czyli klikalność strony w wyszukiwarce.
  • Poprawiasz pozycję strony w Google dzięki lepszej klikalności.
  • Zyskujesz dodatkowy ruch na stronie.

Jak aktywować gwiazdki na WordPress?

Do tego możesz wykorzystać różne wtyczki do WordPress. Polecam Ci zastosowanie pluginu KK Star Rating, którego konfiguracja została krok po kroku omówiona w poniższym materiale filmowym, który opracował Paweł Duda – specjalista SEO z firmy Projekt Marketing.

Co, jeśli nadal nie widzisz gwiazdek?

Istnieje ręczny sposób na wyświetlenie gwiazdek zarówno na stronie, jak i wynikach wyszukiwania. To sposób z wykorzystaniem kodu PHP, który można wkleić w wybranym miejscu szablonu WordPressa.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Gwiazdki Google w wynikach wyszukiwania. Kompletny wideo poradnik 2018

  1. Super! Jak widać, wszystko jest proste. 😉

  2. Marcin pisze:

    jak długo po instalacji wtyczki gwiazdki mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger