GoWork, czyli skuteczny sposób na znalezienie wymarzonej pracy

GoWork, czyli skuteczny sposób na znalezienie wymarzonej pracy

Efektywne szukanie pracy sprawia problem nie tylko osobom dopiero wkraczającym na rynek. Z podobnymi kłopotami borykają się także ci, którzy mieli dłuższą przerwę w zatrudnieniu albo zasiedzieli się w jednym miejscu przez wiele lat. Kiedyś najczęściej sięgało się po gazetę zawierającą stosowny dział ogłoszeń – praca, ewentualnie korzystało się tradycyjnego systemu poleceń ze strony rodziny lub znajomych. O ile ten drugi sposób nadal jest praktykowany, to gazety zostały zastąpione przez internet.

Praca czeka na człowieka?

Poniekąd tak, o ile dobrze się szuka. Innymi słowy, trzeba wiedzieć, jakie miejsca w sieci dają największe szanse na znalezienie wymarzonego etatu. Świetną opcją są media społecznościowe, w tym konta firmowe czy grupy branżowe. Wielu zwolenników mają również wyspecjalizowane portale rekrutacyjne jak GoWork.pl, które prezentują użytkownikom zaawansowane opcje wyboru. Dzięki temu łatwiej dotrzeć do oferty idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Zalety serwisu GoWork

Obecnie nikt nie ma czasu ani chęci na przeglądanie kilku lub nawet kilkunastu stron niezbyt trafnych ofert pracy. Dlatego im bardziej rozbudowana wyszukiwarka, tym lepiej. Szybko można oddzielić ziarna od plew. Często zatem nie wystarczy ograniczenie opcji wyboru do konkretnej branży czy miasta, ale także konieczne okazuje się zawężenie profilu wyszukiwania do określonego stanowiska.

Dodatkowym ułatwieniem jest prezentacja miejsc pracy wybranego pracodawcy. Wyniki dają się również filtrować na podstawie oczekiwanego minimum wynagrodzenia, typu umowy bądź rodzaju etatu. Poziom szczegółowości okazuje się zatem bardzo wysoki. Tak zaawansowany system filtrów pozwala na wyjątkowo precyzyjne segregowanie wszystkich propozycji pracy. Oszczędność czasu jest zatem dostrzegalna, podobnie jak wygoda użytkowania serwisu.

Warto podkreślić, że dokładnie też wiadomo, kiedy oferta została dodana do bazy. Natomiast w rozwinięciu pojawia się wykaz koniecznych kwalifikacji i kompetencji. Dzięki temu unika się sytuacji szybkiego odrzucenia przesłanej do danej firmy aplikacji z powodu niespełnienia podstawowych wymagań. Oczywiście istnieje ponadto opcja wysłania swojego CV na kilka ofert jednocześnie. Prezentowane wyniki wyszukiwania zawierają adresy URL z aktualnie obowiązującymi nazwami stanowisk. Stąd już na pierwszy rzut oka kandydat jest w stanie określić, czy dana oferta okaże się godna uwagi.

Więcej niż portal rekrutacyjny

Strona serwisu wyróżnia się przejrzystym layoutem, co zdecydowanie ułatwia korzystanie. Nie ma ponadto znaczenia, na jakim sprzęcie szuka się pracy, ponieważ witryna jest responsywna.

Jeszcze jedno trzeba dodać, a mianowicie możliwość zapoznania się z opiniami byłych lub obecnych pracowników o danej firmie. To oznacza, że GoWork należy uznać nie tylko za zwykłą bazę ogłoszeń, ale dość specyficzne narzędzie społecznościowe będące miejscem weryfikacji podanych informacji i polem do dyskusji.

Praca znaleziona na serwisie powinna więc dokładnie spełnić wszelkie wymagania, ponieważ kryteria wyszukiwania okazują się rzeczywiście zaawansowane.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - GoWork, czyli skuteczny sposób na znalezienie wymarzonej pracy

  1. Łukasz pisze:

    Portali z ofertami pracy jest coraz więcej i są coraz lepiej zostają zoptymalizowane pod kątek wyszukiwania. Pamiętam jak kiedyś operowało sie na forach szukając i przeglądając posty co marnowało tyle czasu :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger