Firma bez ZUS

Firma bez ZUS

Od 1934r. ,a więc od dnia powstania ZUS, osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą zmagać się z dużymi obciążeniami ze strony systemu ubezpieczeń. Wśród pracodawców panuje opinia, że składki te są obowiązkowe. Jednak prawdą jest, że jest to uregulowane w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. Składki zależą od formy działalności i stosunku pracy. Tak więc Firma indywidualna zmuszona jest do opłacania składek ZUS.

Ale wieloosobowa spółka zoo nie jest zobowiązania do uiszczania składek ZUS. Jest to osoba prawna, a więc firma bez ZUS. Działalność gospodarcza prowadzona w taki sposób ma wiele zalet jednak dotychczas wiązała się z dużym kosztem początkowym. Rejestracja była droga, prawnicy pobierali wysokie opłaty za przygotowanie wniosku. Obecnie dzięki systemowi online ekrs czyli s24 i firmie Taxshield.pl można zrobić to bez dodatkowych opłat. I to wszystko przez internet bez wychodzenia z domu. Kosztem jest tylko opłata sądowa oraz podatek od czynności cywilnoprawnych. Prowadzenie działalności, a w szczególności jednoosobowej działalności wiąże się z ryzykiem – przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem. Spółka zoo ma tę zaletę, że odpowiedzialność jest ograniczona.

Mamy obecnie możliwość prowadzenia działalności bez rejestracji. Jednak limit kwotowy jest tak niski, że nie można spojrzeć na to jak na prawdziwe rozwiązanie. Pozostaje więc prowadzenie działalności w formie spółki zoo. Prowadzenie firmy bez ZUS nie musi być jeśli ma się odpowiednią kadrę – biuro rachunkowe online.

Jak nie płacić ZUSu w działalności gospodarczej?

Sama spółka nie musi odprowadzać składek jednak osoby przez nią zatrudnione – zależnie od umowy. Umowy cywilnoprawne bez składek ZUS to : umowa o dzieło, powołanie, umowa zlecenie studenta do 26go roku życia. Sprzedaż udziałów spółki również nie będzie oskładkowana. Przedsiębiorca może więc zbudować wartość firmy i zdecydować się na jej sprzedaż, a zyski z tego tytułu nie będą podlegać pod składki ubezpieczeniowe. Jest więc wiele możliwości uiniknięcia płacenia składek.

Niskie opodatkowanie spółki zoo

Najlepsi przedsiębiorcy nie wypłacą zysku tylko reinwestują, a 9 procent podatku dochodowego to naprawdę niewiele. Spółka płaci podatek dochodowy od osób prawnych czyli CIT.

Podwójne opodatkowanie CIT w przypadku spółek z o.o. to mit. Nie obeznani przedsiębiorcy nie wiedzą o tym, że kosztem dla spółki jest też wypłata wynagrodzenia pracownikowi. Właściciel spółki może być zatrudniony we własnej spółce, aforma może być dowolna: powołanie członka zarządu, dzieło, zlecenie lub umowa o pracę. Wypłacone wynagrodzenie jest kosztem więc umniejsza opodatkowanie CIT. Wypłaty są jednak obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Spółka z o.o. ujawnia swoje zalety ponieważ daje pewną swobodę wyboru umowy pomiędzy spółką, a pracownikami. Można ją wybrać tak aby obciążenia fiskalne były jak najniższe.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *