Faktury online – sprawnie i zgodnie z prawem

faktury

Fakturowanie online to jedno z bardziej pożądanych narzędzi księgowych. Szczególnie dobrze sprawdza się ono w przypadku małych firm. To także cenne rozwiązanie dla osób prowadzących często jednoosobową działalność gospodarczą. Ich podstawową zaletą jest nie tylko usprawnienie procesu wystawiania faktur, lecz także pewność ich zgodności z obowiązującym prawem.

  1. Programy do faktoringu online gwarantują zgodność formuły dokumentu z obowiązującymi przepisami prawnymi.
  2. Faktury online to narzędzie, które dzięki wielu swoim funkcjonalnością, umożliwia szybkie i intuicyjne tworzenie dokumentów.

Faktury online – jak być na bieżąco?

Mało który przedsiębiorca rozpoczynający przygodę z biznesem jest jednocześnie doskonale zaznajomiony z przepisami dotyczącymi rachunkowości, prowadzenia rozliczeń, wymogami prawnymi, które trzeba spełnić. Wystawianie faktur można oczywiście uznać za praktyczną umiejętność, której nabycie nie jest specjalnie trudne. Warto jednak pamiętać, że faktura to właściwie końcowy element całego łańcucha prawnego związanego z prowadzeniem rozliczeń. Przedsiębiorca rzadko kiedy ma czas i możliwości, aby na bieżąco kontrolować zmiany w prawie.

Fakturowanie online jest w tym kontekście bardzo pożądanym i potrzebnym rozwiązaniem, które gwarantuje, że dokumenty wystawiane przez firmę są zgodne z obowiązującymi wymogami. Nieustanna aktualizacja systemu gwarantuje przedsiębiorcy, że jego dokumenty będą poprawne. Przecenić tej zalety, jaką ma faktoring online, po prostu nie sposób.

Szybko i sprawnie

Faktury online to rozwiązanie, które przedsiębiorcy cenią przede wszystkim ze względu na intuicyjność systemu. Prostota i przejrzystość pozwala na szybkie, często automatyczne (dzięki zapisanej bazie klientów) wprowadzenie danych. Wystawianie faktur online pozwala na przygotowanie każdego typu dokumentu rozliczeniowego: faktury VAT, proforma, faktury zaliczkowej, z marżą VAT. Problemu nie stanowi wystawienie faktury z walucie obcej (z automatycznym pobieraniem kursu waluty z NBP), z odwróconym VATem, faktury wewnątrzwspólnotowej, korekty.

Wystawianie faktur to tylko pierwszy etap rozliczenia. W tym kontekście faktoring online ma dodatkowe plusy:

  • pozwala na automatyczne tworzenie raportów
  • przypomina o terminach rozliczeń z ZUS i US
  • pozwala na kontrolę ewentualnych zaległości i wysyłanie wiadomości o zadłużeniu
  • umożliwia wystawianie faktur cyklicznych.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą samodzielną działalność i nie korzystają z zewnętrznych usług księgowych, z pewnością docenią również automatyczne przetwarzanie i rozpoznawanie danych z zeskanowanych dokumentów, a także możliwość wprowadzenia nowego klienta wyłącznie za pomocą NIP.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger