Jak fakturować w 2020 roku?

fakturowanie

Małymi krokami zbliża się rok 2020 czas nowego początku i postanowień. Być może jesteś przedsiębiorcom, który planuje otworzyć własną działalności w nadchodzącym roku? A może zastanawiasz się co zmienić w firmie, jak ją ulepszyć aby odnosiła większą sprzedaż? Czy chcesz żeby praca z towarzyszą firmie dokumentacją była prostsza? Jeżeli tak, warto abyś już teraz zapoznał się z programem do fakturowania, który ułatwi pracę w prowadzonym biznesie.

Program do faktur 2020?

Producenci oferujący programy do fakturowania już teraz przygotują się na nadchodzące zmiany w przepisach. Nowy rok 2020 to rok zmian chociażby w zakresie wystawiania faktur na podstawie paragonu. Od przyszłego roku kalendarzowego będzie to możliwe jeżeli przedsiębiorca na wystawionym wcześniej paragonie zamieści numer NIP firmy, dla której później ma zostać przygotowana na jego podstawie faktura. W kontekście tych i i innych zmian powinny zostać wprowadzone zmiany w programach do faktur, aby były one jak najbardziej przygotowane i zgodne z obowiązującymi regulacjami. Przykładem może być firma MEGA-TECH, która na bieżąco wprowadza do swoich programów aktualizacje wynikająca głownie ze zmian prawnych. Producent przygotował dwa programy, które pomogą w fakturowaniu przedsiębiorcy, a mianowicie program do wystawiania faktur Faktura Small Business i program magazynowy Faktura Small Business Handel.

Proste programy do faktur na obecny i przyszły rok

Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel to dwa programy bardzo ze sobą powiązane. Drugi z programów FSBH zawiera wszystkie funkcje programu FSB, gdyż jest jego rozbudowaną wersją. Jakie są podstawowe funkcje? Przede wszystkim użytkownik ma możliwość przygotowania faktury VAT, bez VAT, faktury proformy, VAT marża, uproszczonej, końcowej itp. Z użyciem programu można także przygotować paragony fiskalne i dowolnie dostosować opcje pod korzystającą z niego firmę. W programie można dodać np. własne logo czy pieczątkę. Wprowadzono w nim wiele opcji, które przyśpieszają pracę jak: automatyczne pobieranie danych kontrahentów z CEIDG, wysyłkę faktur cyklicznych do klientów e-mailem, seryjny wydruk oraz szereg przydatnych statystyk i analiz. Co można więcej spotkać w programie FSBH? Ten program to przede wszystkim połączenie opcji odpowiadających za fakturowanie z magazynem. Program pozwala na przygotowanie podstawowych dokumentów magazynowych, kasowych i wprowadzenie faktur zakupowych. Szybko przeprowadza się w nim inwentaryzację. Jest to również program do faktur JPK. Oba narzędzia i ich funkcje można za darmo przetestować. Producent udostępnił możliwość pobrania programu i wypróbowania go we własnej firmie na posiadanej stronie internetowej: https://www.mega-tech.com.pl.

Przygotowując się na nowy rok i zmiany, które przyniesie niezbędna jest analiza posiadanych w firmie narzędzi pracy. Programy do faktur zaproponowane przez MEGA-TECH będą pomocne nie tylko w fakturowaniu, gdyż zawierają wiele przydatnych opcji służących zarządzaniu firmą, sprzedażą czy magazynem. Warto je wypróbować i samemu przekonać się o ich możliwościach.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *