Dzikie RPA – atrakcje turystyczne z biurem podróży Logos Tour

rpa atrakcje turystyczne

Południowa Afryka Republika Południowej Afryki to zaskakujący kraj mający bogatą historię, rozpoczynającą się wraz z osiedleniem się na dzisiejszych terenach państwa dawnych afrykańskich plemion, aż po ukształtowanie dzisiejszej struktury kraju przez zjednoczenie terenów Afryki za sprawą dawnego dominium brytyjskiego. RPA urzeka turystów swoimi dzikimi ostępami, tajemniczymi szczytami Gór Smoczych i kulturą, która prężnie rozwija to najbogatsze państwo kontynentalnej Afryki. Logos Tour przedstawia niespotykaną możliwość przeżycia wspaniałych przygód w tej urokliwej, pełnej dzikości części świata.

Johannesburg – Największe miasto Południowej Afryki

Stolica prowincji Gauteng, Johannesburg jest obecnie największym ośrodkiem gospodarczym i finansowym tego najszybciej rozwijającego się na kontynencie afrykańskim państwa. Posiadające szeroko zurbanizowany region miasto wita swoich podróżnych największym portem lotniczym Afryki. Dzisiejszy obraz miasta pozwala ujrzeć burzliwe dzieje historyczne tego regionu, oddając w nasze ręce możliwość ujrzenia muzeum mieszczącego się w domu sławnego na całym świecie Nelsona Mandeli, czy podróż do kompleksu muzealnego Hector Peterson Memorial, który upamiętnia smutną historię walk młodych ludzi walczących z obecnym w latach 90 apartheidem na terenie kraju. Johannesburg to miasto pokrywających się ze sobą wpływów europejskiego kolonializmu i afrykańskich tradycyjnych kultur, które od dziesiątek lat panujących między nimi sprzeczek, stworzyły niepowtarzalny klimat, który możemy poczuć w powietrzu tego milionowego miasta.

Kapsztad – Najpiękniejsze miasto Afryki

Uważany za jedno z najpiękniejszych miast kontynentu afrykańskiego – Kapsztad to urokliwe portowe miasto znajdujące się na skraju Zatoki Stołowej, urzekającej swoimi walorami geograficznymi. Samo miasto należy do liczącego ponad 4 mln mieszkańców dystryktu metropolitalnego City of Cape Town, miesząc się u podnóża Góry Stołowej której szczyt, Tafelberg pozwala na ujrzenie magicznej panoramy wielkomiejskiego zgiełku. Założony przez Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską w 1652 roku Kapsztad, jest dzisiaj silnie rozwijającym się miastem tego południowego rejonu Afryki, gdzie wprawne turystyczne dusze mogą odwiedzić zabytkową, kolonialną dzielnicę Constantia, Muzeum Historii Kultury, czy siedliska pingwinów mieszczące się w pobliskim Simonstad. Dla najbardziej zagorzałych podróżników i płetwonurków czeka także niespotykana nigdzie indziej atrakcja, zwiedzanie skrytych pod wodami miasta wraków statków, które skrywają w sobie dziesiątki tajemnic, nieodkrytych do dziś.

Pretoria – Wszyscy jesteśmy równi

Będąca administracyjną stolicą kraju Pretoria to miasto bogate w dorobek historyczny, mająca burzliwą przeszłość budowa miasta zainicjowana została przez uczestników tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili mury Kapsztadu, wędrując w głąb afrykańskiego lądu, znajdując w końcu odpowiednie warunki do osiedlenia. Ku czci wielkich podróżników wybudowana została jedna z najsławniejszych atrakcji miasta – Voortrekker Monument, znany także jako Pomnik Wędrowca – monument opowiadający o Wielkim Marszu i jego uczestnikach. Podróżni odwiedzający Pretorię mają okazję ujrzenia historycznego centrum miasta – Church Square, w którego centrum znajduje się pomnik Paula Krugera, jednego z przywódców Burów i prezydenta Transwalu z końca XIX wieku. Stolica kraju pozwala także na odwiedzenie Narodowego ogrodu zoologicznego Południowej Afryki, gdzie możliwe jest spotkanie wielu endemicznych gatunków flory i fauny tego regionu, a także kolonialne Union Building – będące obecnie siedzibą rządu i prezydenta RPA.

Przylądek Dobrej Nadziei – Przylądek Burz

Przygodę, jaką oferuje RPA atrakcje turystyczne wraz z Logos Tour, pozwalają na przeżycie unikatowych na skalę światową przeżyć, jak chociażby odwiedzenie jednego z najbardziej malowniczych rejonów południowej Afryki. Odkryty w 1488 roku przez portugalskiego żeglarza Bartolomeu Diasa, Przylądek Dobrej Nadziei to miejsce, gdzie natura pokazuje swoje prawdziwe, zadziwiające dzikością piękno. Będący jednym z najbardziej aktywnych pod względem wyładowań atmosferycznych na świecie, przylądek możliwy jest do odwiedzenia przez przejazd legendarną Chapman’s Peak Drive, drogą która oferuje dziesiątki urzekających wzrokowych wrażeń. Przylądek Burz sam w sobie jest domem dla wielu endemicznych gatunków, będąc tym samym rezerwatem wielu stref przyrody, które na tym niewielkim skrawku terenu cechują się niepowtarzalną różnorodnością i pięknem, które odznacza swoje piętno na podróżnych odwiedzających to urokliwe miejsce.

Park Narodowy Krugera – Nieopodal Smoczych Gór

Dom tzw. Wielkiej Piątki Afryki – najbardziej rozpoznawalnych zwierząt kontynentu Afrykańskiego. Park Narodowy Krugera to dom dla ponad 300 gatunków charakterystycznych dla tego rejonów drzew, a także schronienie dla liczącej kilkaset gatunków fauny, gdzie między sobą żyją największe lądowe ssaki naszej planety. Park Narodowy jest miejscem ściśle chronionym przez władze RPA, które z całych sił próbują chronić zamieszkujące teren tego liczącego ponad 2 miliony hektarów zwierzęta, których populacja z biegiem lat stopniowo wzrasta po tragicznych wydarzeniach z końca XIX wieku – nazywanych „gorączką złota”, kiedy to setki europejskich kłusowników polowało na zamieszkujące teren dzisiejszego parku egzotyczne gatunki zwierząt. Na terenie parku podróżnicy mogą poruszać się za pomocą odkrytych pojazdów terenowych, mając okazje na uwiecznienie w formie zdjęć codziennego, dzikiego tańca życia obecnych na terenie parku zwierząt, będących jedną z największych atrakcji RPA.

Park Narodowy Garden Route – Melancholijne wybrzeża

Przejeżdżając słynną i bogatą w walory estetyczne Garden Route (Droga Ogrodów) dojeżdżamy do ściśle chronionego ekosystemu znajdującego się na terenie Parku Narodowego Garden Route. Pokrywający ponad 80 kilometrów wybrzeża park narodowy znany jest także z największego w RPA lasu o powierzchni 605 kilometrów kwadratowych. Będący jednym z najczęściej odwiedzanych parków w RPA jest domem dla przeważającej ilości gatunków drzew iglastych, które pokrywają znajdujące się na terenie parku góry. Same wybrzeża znajdujące się na terenie Parku Narodowego Garden Route znane są ze swoich pięknych, czarujących oczy pejzaży, bezsprzecznie uważanych za jedne z najpiękniejszych na świecie. Ciekawostką jest również to, że na samym terenie parku w gęsto zaludnionych ostępach znajdują się dziesiątki gatunków antylop, a także składająca się z 9 osobników rodzina słoni, pojawiająca się z rzadka na uczęszczanych przez turystów szlakach.

Jedność w różnorodności

Tak brzmiąca dewiza tego urokliwego kraju zaskakująco trafnie opisuje obecny wygląd tego bogatego w burzliwą historię państwa, gdzie podziały rasowe, istniejące od setek lat nie pozwoliły Południowej Afryce na upadek, dążąc do równości i braterstwa w pełnej różnorodności i egzotyki kulturze. Piękno natury na terenie RPA, a także unikatowa i ciekawa historia tego rozwijającego się kraju to mieszanina bezapelacyjnie wyjątkowa, możliwa na doświadczenie jej na własnej skórze wraz z biurem podróży Logos Tour.

Zobacz także:

Kraków atrakcje

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *