Dyplom MBA – co warto wiedzieć?

Dyplom MBA - co warto wiedzieć?

MBA to studia podyplomowe mające na celu szkolenie przyszłych biznesmenów, menadżerów, kierowników oraz innych dobrze usytuowanych pracowników.

Czym jest dyplom MBA?

MBA (czy inaczej Masters of Business Administration) – jest tytułem naukowym dla absolwentów. Podczas edukacji – studenci nabierają umiejętności pod konkretną ścieżkę kariery biznesowej. Są przygotowywani oraz szkoleni w technicznych umiejętnościach, potrzebnych na przywódczych stanowiskach w pracy.

Studia MBA są prestiżowe i wysoko cenione przez pracodawców. Mimo tego samego poziomu edukacyjnego, co inne studia magisterskie – studia MBA są zazwyczaj rozpoczynane dopiero po zdobyciu solidnego, kilkuletniego doświadczenia zawodowego.

Ukończenie takich studiów może zwiastować wiele korzyści takich jak:

  • lepsze wynagrodzenie finansowe
  • poprawa reputacji zawodowej
  • nabycie przydatnych w branży kontaktów

Jakich efektów można spodziewać się po zdobyciu dyplomu MBA?

Umiejętności płynące z ukończenia edukacji na studiach MBA są niezmiernie potrzebne w świecie biznesu. Na etapie zdobywania dyplomu MBA praktykuje się zarówno teoretyczne, jak i praktyczne nauki z zakresu księgowości, finansów, marketingu czy ekonomii. Są to niezbędne „narzędzia” biznesowe, których świadomość otwiera szerokie horyzonty kariery zawodowej.

Nauka na podstawie rzeczywistych i praktycznych doświadczeń innych studentów oraz analiza każdego przypadku biznesowego pozwoli na szybkie efekty w praktyce. Praca w grupach z pewnością przełoży się na umiejętności zarządzania oraz pracy w większym gronie osób. Nowe perspektywy podczas starań o lepsze zatrudnienie czy podwyżkę otwiera studiowanie MBA.

Wielu zadowolonych absolwentów potwierdza, jakim wyróżnieniem na rynku pracy zostali odznaczeni w momencie uzyskania dyplomu MBA. Edukacja w MBA kształtuje studentów na ludzi sukcesu, otwartych na zmiany i nie bojących się ryzyka zawodowego. Zaopatrza ich w niezbędne zaplecze umiejętności potrzebnych na rynku pracy i ścieżce rozwoju.

Dyplom MBA nie tylko daje kwalifikacje, ale również pozwala poznać strategie rynkowe, uczy jak zadbać o relacje poszczególnych interesantów i w jaki sposób zdobywać poszczególne cele.

Jak przebiega proces kształcenia MBA?

Studia trwają cztery semestry, czyli dwa lata. Wykłady odbywają się w soboty i niedziele w trybie niestacjonarnym. W MBA większość studentów uczy się na profilu ogólnym, jednak istnieje możliwość wyboru dodatkowego modułu kształcącego (np. bezpieczeństwo, prawo, farmacja, sektor ochrony zdrowia, HR czy finanse). Podczas studiów duży nacisk kładzie się na zajęcia z coachingu, marketingu i psychologii zarządzania co pozytywnie wpływa na przyszłe procesy myślowe, skierowane na sukces. Ukończenie z powodzeniem edukacji w MBA pozwala na pewne funkcjonowanie w branży oraz odnajdywanie się w roli przywódcy.

Collegium Humanum – jako najlepsza inwestycja w samego siebie

Studia MBA w Collegium Humanum to wspaniała inwestycja, która w przyszłości może zaowocować świetną pracą czy pozycją rynkową. Przygotowuje nas na wszelkie sytuacje związane z pracą czy biznesem. Pozwala poznać strategie i nauczyć się myśleć wedle biznesowych schematów. Edukacja w MBA kreuje w nas najlepsze cechy i wydobywa atuty pozwalające na zdobywanie przywódczych stanowisk. Poznanie zasad coachingu, marketingu czy psychologii zarządzania – mocno przekłada się na przyszłe dowodzenie grupą osób czy prowadzenie dobrze prosperującego biznesu.

Ważną rolę w tego typu studiach podyplomowych pełni aspekt mocnego przykładania uwagi na stronę praktyczną. Dzięki praktyce – oprócz cennej wiedzy i zasad pisanych, szkoła ma możliwość pełnego przygotowania swych absolwentów do jak najkorzystniejszego poruszania się po rynku pracy i podejmowania dobrych decyzji zawodowych.

Dyplom MBA to fantastyczna propozycja dla osób mających ambicje, konkretne cele i chęci samorozwoju. Warto skorzystać z oferty Collegium Humanum.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *