Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna? Co lepsze dla lekarzy i placówek medycznych?

Drukarka fiskalna czy kasa fiskalna? Co lepsze dla lekarzy?

Od stycznia 2021 roku lekarze i inni podatnicy, świadczący usługi w zakresie opieki medycznej, będą zobowiązani do korzystania z urządzeń fiskalnych online. A jakie urządzenie powinni wybrać? Czy lepiej zdecydować się na kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną online?

Jak działa drukarka fiskalna?

O ile kasy fiskalne są dość popularnymi urządzeniami, o tyle o drukarkach fiskalnych zwykle wiemy niewiele. Zatem jak działa i czym w ogóle jest to urządzenie, a także kto powinien z niego korzystać? Przede wszystkim drukarka fiskalna posiada więcej funkcji niż kasa – można z jej pomocą nie tylko rejestrować i wystawiać paragony, ale również wystawiać faktury VAT czy sprawdzać stany magazynowe. Jedynym warunkiem jest podłączenie drukarki do komputera i zintegrowanie z odpowiednim systemem sprzedażowym, ponieważ te urządzenia nie działają samodzielnie. A jak wybrać taką drukarkę i o czym pamiętać podczas przeglądania poszczególnych modeli? Drukarki fiskalne przed zakupem porównaj na mojafiskalna.pl/drukarki-fiskalne, zwróć przy tym uwagę na maksymalną liczbę towarów czy zmian stawek PTU. Pamiętaj, że istotne są również wymiary i waga takiego urządzenia.

Drukarka czy kasa fiskalna dla lekarzy?

Większość lekarzy w czasie pracy przemieszcza się między gabinetami, niektórzy składają również wizyty domowe. W takim przypadku praktyczniejszym urządzeniem okaże się dla nich kasa fiskalna, w szczególności ta mobilna, o niewielkich wymiarach i wadze. Tacy lekarze, wybierając urządzenie fiskalne, powinni również zwrócić uwagę na jego akumulator. Musi być on bardzo wydajny, aby umożliwił całodzienną pracę.

Kasa fiskalna dla lekarza powinna być również intuicyjna i odporna na zalania czy zabrudzenia. Dobrym pomysłem będzie zakup kasy z obudową antybakteryjną z jonami srebra, które posiadają właściwości bakteriobójcze. O takich urządzeniach mogą pomyśleć także masażyści, rehabilitanci czy pielęgniarki składające wizyty domowe. A kto powinien wybrać drukarkę fiskalną i jak sprawdzi się ona w branży medycznej?

Drukarki fiskalne sprawdzą się w nowoczesnych gabinetach lekarskich i przychodniach. Zastosowanie znajdą tam zarówno te niewielkie, mobilne urządzenia, jak i drukarki fiskalne do przychodni z dużą maksymalną liczbą znaków w nazwach towarów. W branży medycznej liczba znaków w urządzeniu fiskalnym jest dość istotna, ponieważ większość nazw usług czy leków to długie, wieloczłonowe wyrazy. Drukarki fiskalne mogą w znacznym stopniu usprawnić pracę przychodni, dzięki nim wszystkie dane o pacjencie czy usługach są zgromadzone w jednym miejscu. Wybierając drukarkę fiskalną, warto również zwrócić uwagę na modele apteczne, które dodatkowo umożliwiają drukowanie wyceny leków czy recept.

Jak wybrać urządzenie fiskalne?

A na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając urządzenie fiskalne dla placówek medycznych? Oprócz maksymalnej liczby towarów czy długości ich nazw, warto porównać takie parametry jak: liczba kasjerów, rodzaj klawiatury, wyświetlacz kasjera i klienta czy szerokość papieru. Istotna jest również cena, choć wiadomo, że drukarki fiskalne zazwyczaj będą droższe niż kasy, ze względu na większe możliwości.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *