Domowe biuro – zobacz, czego potrzebujesz

domowe biuro czego potrzebujesz

Przede wszystkim wygoda, ale i efektywność – tym powinieneś kierować się urządzając sobie domowe biuro czy kącik do pracy. Najważniejsze będzie biurko i krzesło, jednak niech nie zwiedzie Cię minimalizm – otoczenie jest równie ważne.

Bez dobrego sprzętu ani rusz

Praca w domu wymaga skupienia i dyscypliny, ale nie tylko. Musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, dokładnie taki, jaki miałbyś w normalnym biurze. Zwykły laptop do domowego użytkowania może Ci nie wystarczyć – oczywiście w głównej mierze zależy to od charakteru Twojego zawodu.

Jeśli jednak dużo pracujesz przed komputerem, dobra myszka, klawiatura i dopasowany ekran (a nawet dwa) są kluczowe. Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni monitor do laptopa.

Na szczęście mając możliwość pracowania w domu znacznie zaoszczędzisz na dojazdach oraz wynajmie przestrzeni do swojej działalności – nie bój się zatem zainwestować w najlepszy dla siebie sprzęt.

co potrzeba do biura w domu

Zapewnij sobie wygodne stanowisko

Nie tylko ergonomia sprzętu powinna zapewniać Ci wygodną pracę nawet kilka godzin, ale także stanowisko. Odpowiednie krzesło z oparciem jest niezwykle ważne – to od niego będzie zależał nie tylko Twój komfort, ale i zdrowie kręgosłupa. Pamiętaj, że nie powinno siedzieć się byle jak.

Oprócz krzesła, także biurko musi być odpowiednio dobrane – nie może być ani za niskie, ani za wysokie, abyś mógł wygodnie oprzeć przedramiona. Niezwykle ważna jest „głębokość” czyli szerokość stołu czy biurka – za mała utrudni wygodne i zdrowe korzystanie z laptopa i komputera, ponieważ zmusi Cię do pozycji, w której przedramiona i łokieć nie będą spoczywać na blacie.

Pamiętaj, że dobrze jest siedzieć w pewnym oddaleniu od monitora, szczególnie jeśli jest on duży.

Oświetlenie w domowym biurze

To kolejny istotny aspekt Twojego miejsca pracy. W niesprzyjającym świetle możesz szybciej się męczyć lub mieć problemy ze skupieniem czy odczuwać senność.

Światło powinno być dość mocne – zbliżone w odcieniu do dziennego, czyli białe-neutralne lub lekko chłodne. Cieplejsze oświetlenie nadaje się bowiem bardziej do relaksu, a nawet może wywoływać senność.

Konieczna jest lampka biurkowa, która pomoże doświetlić blat roboczy, ale i dobre światło główne – np. sufitowe.

oświetlenie w domowym biurze

Wygodna praca w domu

Odpowiednie stanowisko do pracy w domu z pewnością pomoże Ci być efektywnym i skupionym. Mając możliwość aktywności zawodowej bez wychodzenia z mieszkania, wykorzystaj to do stworzenia sobie jak najlepszych warunków.

Pamiętaj, żeby nieco odgrodzić się od przestrzeni domowej, która może znacznie rozpraszać. Jeśli nie możesz przeznaczyć osobnego pokoju na biuro, stwórz sobie przynajmniej kącik, który będzie widocznie oddzielony od strefy mieszkalnej.

Otoczenie biurka z komputerem i monitorem powinno być również maksymalne czyste i nierozpraszające.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *