Dobrze dobrany sprzęt do Twojej firmy to podstawa – sprawdź, czy masz wszystko!

Dobrze dobrany sprzęt do Twojej firmy to podstawa - sprawdź, czy masz wszystko!

Kiedy myślimy o wyposażeniu biurowym, najczęściej mamy przed oczami biurka z krzesłami, a na nich  komputery, jak również artykuły biurowe takie jak segregatory ,czy teczki. Ta podstawowa wizja stanowiska pracy nie zapewni niestety pełnego komfortu i wydajności naszych pracowników. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz działalność online, gdyż w głównej mierze Twój sukces zależy od technologii. Jakich urządzeń szukać, by zmaksymalizować produktywność i wygodę zespołu? Podpowiadamy!

Czy masz już wszystko, czego potrzebujesz?

Pierwszą czynnością jaką polecamy zrobić, gdy planujesz zakupy do biura to check lista !
Zastanów się, w jakiej branży się znajdujesz i jakie zadania czekają na Twoich pracowników. Przykładowo inne wymagania będą miały księgowe, inne graficy komputerowi, a jeszcze inne pracownicy call center.

W momencie, gdy kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać – nic nie szkodzi. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę must have do biura. Sprawdź sam.

 • Komputer lub laptop
 • Monitor
 • Tablet
 • Drukarka
 • Stacja dokująca
 • Router
 • Niszczarka
 • Telefony służbowe
 • Fiskalizator
 • Segregatory i inne artykuły biurowe
 • Biurka i fotele
 • Akcesoria komputerowe: myszki, słuchawki itp

Podstawą jest komputer – laptop do pracy, czy komputer stacjonarny?

Niezależnie od tego jaką formę wybierzesz – bez niego ani rusz! Komputer to dziś podstawowe narzędzie, bez którego właściwie nie może być mowy o efektywnym wykonywaniu obowiązków.
Powinien on być funkcjonalny i dopasowany do specyfiki wykonywanej pracy. Zwróć uwagę na procesor i pamięć komputera – komputer do biura powinien mieć co najmniej 4GB pamięci RAM i procesor Intel Core i3. Jednak, jeśli musimy pracować z  dużymi ilościami danych, przyda się także pojemny dysk twardy (co najmniej 500GB), który w połączeniu z wydajnym procesorem stworzy niezawodne urządzenie.

Gdy stoisz przed wyborem : laptop czy komputer stacjonarny, zastanów się, jak często będzie potrzebne Ci mobilne urządzenie, do pracy zdalnej. Planujesz podróże służbowe, lub pracujesz w terenie ? Wybierz laptop biznesowy lub tablet.

Co warto wiedzieć o monitorach ?

Jeżeli decydujemy się na klasyczny komputer musimy mieć na uwadze samopoczucie pracownika, gdyż to od niego zależeć będzie wydajność pracy. Ważne jest, by nie był za mały ani za duży –optymalnie 21-27 cali, oferował rozdzielczość minimum Full HD i był wyposażony w funkcje ochrony oczu.

Telefony służbowe  dla pracowników

W zależności od wielkości firmy i ilości stanowisk jakie posiadamy, potrzebna będzie nam sprawna komunikacja w firmie. Pomóc w tym mogą smartfony służbowe, nowoczesne rozwiązanie, które zastąpiło telefony stacjonarne.

Oszczędzaj na wyposażeniu, kupując sprzęt poleasingowy!

Przyjęło się, że sprzęt powinno wymieniać się średnio co 3 lata, dlatego też firmy decydują się na leasing sprzętu, by móc go w prosty sposób wymienić na nowy. Czy pochodzące z leasingu urządzenia są niesprawne, lub przestarzałe ? Oczywiście, że nie. Sklepy komputerowe na całym świecie, takie jak Polski sklep www.otokomputery.pl zajmują się odsprzedażą sprawnych modeli z gwarancją.

Na co zatem czekasz ? Do dzieła !

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *