Dlaczego warto zainwestować w program kadrowo płacowy?

program kadrowo płacowy

Jednym z najbardziej wymiernych wskaźników sukcesu przedsiębiorstwa jest jego rozwój. Zarówno wzrost zysków, jak i zwiększanie kadry pracowniczej. Większy zespół to jednak nie tylko rosnąca możliwość generowania przychodów. To także dodatkowe obowiązki m.in. dla działu zarządzania zasobami ludzkimi i działu płac. Procedury można jednak uprościć, decydując się na program  kadrowo płacowy, który ułatwi działania związane z codzienną pracą firmy. Jakimi funkcjonalnościami powinien odznaczać się niezawodny program kadrowo płacowy?

Program kadrowo płacowy – automatyzacja i wygoda

Wdrożenie systemu informatycznego, odpowiedzialnego za usprawnienie pracy działu kadr i płac, przekłada się na wiele korzyści oraz oszczędności. W zależności od profilu danej firmy, program kadrowo płacowy powinien charakteryzować się m.in. uproszczeniem stosowanych procesów, możliwością obliczenia należnego wynagrodzenia oraz rozliczenia z odpowiednimi organami. Wraz z upływem czasu i rozbudową opcji wdrożonego systemu, istnieje możliwość zarządzania czasem pracy i zagadnieniami rekrutacyjnymi.

Rozwiązania szyte na miarę

Program kadrowo płacowy musi zapewniać elastyczność, niezbędną do dostosowania całego systemu do wymogów konkretnego przedsiębiorstwa. Każdy zarejestrowany w nim pracownik powinien posiadać własny, dedykowany profil, którego funkcjonalność będzie odpowiadać przypisanym obowiązkom. Osoby, odpowiadające za HR firmy, będą wówczas w stanie płynnie dopasować ustawienia do poszczególnych profili biznesowych.

Usprawnienie procesów pracowniczych

Aby działania związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi przebiegały bez zastrzeżeń, program kadrowo płacowy powinien zapewniać szereg możliwości związanych z zawiązywaniem umów czy rekrutacją. Istotnym aspektem jest też kwestia prowadzenia ewidencji godzin oraz uiszczenie składek na poczet podatku dochodowego czy ubezpieczenia zdrowotnego.

Intuicyjny interfejs

Prostota obsługi to jedna z najważniejszych zalet, jaką odznaczać powinien się wygodny program kadrowo płacowy. Funkcjonalność ta objawia się m.in. ujednoliceniem sposobu wypełnienia formularzy (łącznie z weryfikacją ich poprawności) oraz personalizacją interfejsu. Prostota korzystania z programu to podwójna korzyść – pracownicy z łatwością wdrażają się w nowe mechanizmy zarządzania pracą, a pracodawca nie musi decydować się na kosztowne szkolenia.

TETA HR – uniwersalny program kadrowo płacowy

Powyższe cechy to tylko niektóre zalety, jakie posiada TETA HR. Ten wielofunkcyjny, zaawansowany program kadrowo płacowy bez trudu sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie. Niezależnie od profilu działalności oraz liczby zatrudnianych pracowników, zapewnia on bezbłędny przepływ danych związanych z HR oraz Payroll. System ten przyczynia się do podniesienia komfortu pracy, usystematyzowania bieżących procesów oraz odciąża pracowników. Kompleksowe usługi TETA HR sprawiają, że część mozolnej i żmudnej pracy może zostać zastąpiona kilkoma kliknięciami myszki – opcją tańszą, szybszą i wygodniejszą.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław

lub na naszej stronie: Unit4.com

Źródło: Unit4 Polska – Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania Unit4

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Dlaczego warto zainwestować w program kadrowo płacowy?

  1. infomiasto.eu pisze:

    Panie Pawle a co Pan sądzi o tych programach bezpłatnych jakie są bezpłatne na przykład na stronie dobreprogramy jest ich kilka do prowadzenia firmy jak i biura a nawet magazynu czy całego procesu firmy produkcyjnej. Osobiście korzystam z magazynowego bo mam duży sklep internetowy ale także nadadzą się do innych profili. Masz z tymi bezpłatnymi jakieś doświadczenia?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *