Dlaczego warto wybrać ogrodzenie ze stali nierdzewnej?

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie ze stali nierdzewnej?

Jeżeli budujesz dom i planujesz postawić wokół niego ogrodzenie lub jeżeli planujesz wymienić ogrodzenie wokół swojej posesji to warto byś przeczytał mój dzisiejszy artykuł. Dzięki niemu poznasz świetną alternatywę dla ogrodzeń kutych, dowiesz się ile problemów rozwiązuje stal nierdzewna.

Większość ogrodzeń posesji z jakimi się spotykamy to ogrodzenia kute lub tańsze ogrodzenia przemysłowe. W zasadzie te dwa rodzaje konstrukcji wypełniają ponad 90% nowo stawianych ogrodzeń. Ogrodzenia przemysłowe oczywiście mają swoją ugruntowaną rację byty ze względu na niską cenę, szybkość produkcji, szybkość montażu. Idealnie nadają się do ogrodzenia dużych powierzchni. Są też jednak rzadszym rozwiązaniem stosowanym do ogradzania posesji prywatnych.

Na ogrodzenie posesji stosuje się głównie ogrodzenia kute i o ile producent jest solidny to powinny być trwałą, dobrze wyglądającą konstrukcją. W tym miejscu pojawia się problem. Większość elementów do produkcji ogrodzeń sprowadzana jest z Chin. Są to różnej jakości surówki stali, a elementy tworzone z nich, nie mają nic wspólnego z prawdziwą metaloplastyką.

Mam znajomego, który zajmował się kiedyś kowalstwem. Kiedyś bo wykuć, uformować stal potrzeba energii, czasu i sporego nakładu pracy. Nie da się konkurować z tanimi zastępnikami z państwa środka.

Największym problemem ogrodzeń kutych jest nierzetelność firm zajmujących się montażem ogrodzeń. Często bowiem stosują niższej jakości materiały, oszczędzając dodatkowo na odpowiednim ich zabezpieczeniu. Takie ogrodzenie wygląda świetnie ale niestety przez pierwsze pięć lat. Kolejny etap to zadziwiająco szybka korozja, erozja. Klient odbierający pracę nie ma jak zweryfikować jakości ogrodzenia. Mamy do czynienia z przęsłami ogrodzeniowymi pomalowanymi proszkowo. Nie wiemy nawet czy materiał został ocynkowany.

Cały problem rozwiązują balustrady ze stali nierdzewnej. Są trwalsze niż dobrej jakości stal, ocynkowana z porządną warstwą dobrej farby proszkowej. Stal nierdzewna jest najlepiej przystosowana do nawet skrajnych warunków atmosferycznych. Nie wymaga dodatkowej ochrony.

Dla stali nierdzewnej wydaje się odpowiednie certyfikaty poświadczające jej jakość oraz skład. Te wszystkie fakty czynią z nich świetny materiał dla ogrodzeń. Ogrodzenia ze stal nierdzewnej cechują się elegancją oraz nowoczesnością, ale przede wszystkim cechują się trwałością.

Przęsło ze stali nierdzewnej kosztuje mniej więcej tyle co dobre przęsło z dla tradycyjnego ogrodzenia. W pierwszym przypadku mamy możliwość zweryfikowania jakości materiału użytego do produkcji. Mamy możliwość oceny wizualnej.

Podsumowując. Stal nierdzewna co raz szerzej jest stosowana jako materiał do produkcji ogrodzeń. Ogrodzenia produkowane ze stali nierdzewnej cechują się wysoką estetyką i niebywałą trwałością. Są świetną alternatywą dla rynku ogrodzeń kutych sprowadzanych z Chin.

Autor: DC

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *