Mam doświadczenie i wiedzę w księgowości – dlaczego i tak powinienem skorzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego powinienem skorzystać z usług biura rachunkowego?

Dostępność kursów i szkoleń z dziedziny księgowości sprawiła, że coraz chętniej podnosimy swoje kwalifikacje. Możemy się uczyć zdalnie, co ułatwia zdobywanie wiedzy. Korzystają z tego nie tylko uczniowie, ale i przedsiębiorcy, bo prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie.

Gdy już mamy na koncie certyfikaty i dyplomy potwierdzające zdobycie wiedzy z branży księgowości, chętnie sami zajmujemy się wszystkimi sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jesteśmy przekonani, że przecież nikt inny nie zrobi tego lepiej. Poza tym – dlaczego mamy komuś płacić za to, co już wiemy?

Okazuje się jednak, że nawet będąc dobrze zaznajomionym z tematem księgowości, mając doświadczenie w prowadzeniu rozliczeń i pilnowaniu formalności, warto zdecydować się na outsourcing księgowości. Dlaczego? Sprawdźmy!

Wiedza i doświadczenie kontra brak czasu

Każdy przedsiębiorca przekonuje się bardzo szybko, że firma to mnóstwo obowiązków. Im lepiej się rozwija działalność, klientów przybywa, a oferta się poszerza, tym mniej czasu zostaje. Nie chodzi już tylko o kwestie pogodzenia życia zawodowego z prywatnym. Znalezienie równowagi między pracą a odpoczynkiem. Właściciel firmy chce zająć się doskonaleniem swojego produktu, ulepszaniem usługi, bezpośrednim kontaktem z klientem. Niestety, czas, który dotąd poświęcał na księgowość nie pozwala skupić się w 100% na innych zadaniach.

Powyższy opis to najlepszy przykład na to, że wiedza i doświadczenie w księgowości to wciąż zbyt mało, aby zadbać o firmę. Przedsiębiorca powierzając tę część prowadzenia działalności gospodarczej w fachowe ręce specjalistów z biura rachunkowego, jest w stanie wygospodarować czas niezbędny na doskonalenie produktu lub ulepszanie usług. Wystarczy skorzystać z intuicyjnej w obsłudze wyszukiwarki UslugiKsiegowe.pl, aby znaleźć fachowców godnych zaufania.

Oszczędność na czasie, którą się zyskuje dzięki outsourcingowi księgowości, pozwala skupić się w 100% na zadaniach niemożliwych do oddelegowania.

Wiem już, że potrzebne mi biuro rachunkowe. Jak je wybrać?

Od skorzystania z wyszukiwarki warto zacząć. Mając już dostępne propozycje, należy zaznajomić się z poszczególnymi ofertami. Na co zwracać uwagę? Przedsiębiorca musi samodzielnie zdecydować, czy zależy mu na biurze rachunkowym, które będzie się znajdowało w pobliżu jego miejsca zamieszkania bądź siedzimy firmy. Przy regularnych spotkaniach i konieczności konsultacji na żywo, odległość ma znaczenie. Jeśli zdecydowana większość spraw księgowych może być załatwiana zdalnie, z wykorzystaniem narzędzi online, odległość przestaje mieć aż tak duże znaczenie.

Biuro rachunkowe powinno posiadać stosowne dokumenty potwierdzające fachowość specjalistów. Ponadto trzeba się dowiedzieć o wysokość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. To zabezpieczenie zarówno dla biura, jak i dla klienta.

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia, w jakich godzinach pracuje biuro rachunkowe. Czy będzie można się skontaktować ze swoim doradcą bądź innym pracownikiem także poza standardowymi ramami czasowymi, jeśli zajdzie nagła potrzeba. Wszystkie powyższe elementy powinny być dostosowane do potrzeb firmowych przedsiębiorcy.

Jedno jest pewne – jeśli właściciel firmy liczy na oszczędność czasu, który chciałby przeznaczyć na kluczowe dla firmy zadania, a przy tym oczekuje porządku w dokumentach i fachowego prowadzenia księgowości, powinien skorzystać z usług biura rachunkowego. To nie koszt, lecz inwestycja!

P.S Jeśli poszukujesz dobrego biura rachunkowego w Katowicach i na śląsku, to polecam VOLENTI – https://volenti.pl/biuro-rachunkowe/

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *