4 powody, dla których warto korzystać z biura rachunkowego

dlaczego warto skorzystać z usługi biura rachunkowego

A gdyby tak w podatkach, księgowaniach, sprawach urzędowych, a nawet ściganiu kontrahentów z płatnościami i zbieraniu pod koniec miesiąca faktur przedsiębiorca został wyręczony? To się dzieje naprawdę.

Ewentualne błędy i niedociągnięcia w rozliczeniach firmowych mogą zaważyć na przyszłości naszego biznesu.

Jeśli dojdą do tego problemy z przestrzeganiem przez kontrahentów terminów płatności, czy dostarczaniem przez nich faktur na czas, ciężko będzie przedsiębiorcy nie tylko wykonywać zlecenia, ale i wywiązywać się z obowiązków wobec fiskusa, w tym dostarczania jednolitych plików kontrolnych.

W przypadku kwestii poruszonych powyżej, warto zdać się na umiejętności i doświadczenie specjalistów, którzy będą w stanie w sposób odpowiedni się nimi zająć.

Decydując się na profesjonalne biuro rachunkowe, zyskujemy spokój i możliwość zajęcia się tym, co powinno być dla nas najważniejsze, czyli rozwojem firmy.

Zwłaszcza, że rynek pozwala połączyć profesjonalną obsługę księgową z wygodą internetu.

1. Technologia

Rozwój wspomnianych technologii sprawia, że klienci mogą liczyć na dostęp do niezwykle rozbudowanych systemów księgowości online, z których korzystać mogą w każdym miejscu i w każdej sytuacji – niezależnie od tego, czy posługują się komputerami stacjonarnymi, laptopami czy urządzeniami mobilnymi.

Ale to nie wszystko. Możemy dziś bowiem korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które są na tyle zautomatyzowane i kompleksowe, że zmieniają kilkunastoletnie, przestarzałe przyzwyczajenia właścicieli firm.

Doskonałym na to przykładem jest chociażby Tax Care, czyli firma, która zajmuje się wsparciem przedsiębiorców w sprawach podatkowych, księgowych i urzędowych, a jednocześnie wykorzystuje takie technologie jak Chmura Faktur, za którą – co istotne – nie stoi firma informatyczna, tylko licencjonowani księgowi.

Do tego dochodzi intuicyjne zarządzanie fakturami, które są dostępne w chmurze. Jak to działa w praktyce? Możemy zrobić zdjęcie papierowej faktury i w kilka sekund zapisać ją w chmurze, która prześle ją do kontrahenta, księgowej, wygeneruje JPK_VAT, a na koniec zarchiwizuje.

2. Dostęp do wiedzy ekspertów

Oczywiście o przydatności biura rachunkowego decyduje również możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów o różnych specjalizacjach.

Warto sprawdzić czy biuro gwarantuje dostęp między innymi do:

 • prawników,
 • doradców i asystentów podatkowych,
 • ekspertów telefonicznych,
 • ekspertów dedykowanych, skupiających się na konkretnej dziedzinie – np. pomocy IT, kwestiach unijnych, kadrach i płacach etc. Zawsze można się z nimi skontaktować.

Wiodące biura księgowe nie ograniczają się obecnie wyłącznie do jednego aspektu działalności. Zyskują na tym przede wszystkim klienci.

Biura skupiają się bowiem nie tylko na konkretnej pomocy rachunkowej, ale również na ogólnym wsparciu w uruchomieniu i prowadzeniu działalności gospodarczej (m.in. znalezienie źródeł finansowania, planowanie inwestycji, załatwianie pozwoleń).

Do tego wszystkiego dochodzi cały pakiet usług dodatkowych, które również wynikają ze wspomnianej kompleksowości. Spośród nich wymienić należy chociażby abonamenty kadrowe i prawne, pakiet medyczny czy też usługi kurierskie.

3. Polisa ubezpieczeniowa

Wielu klientów obawia się, że cedując obowiązki księgowe, prawne i podatkowe na podmiot zewnętrzny, jednocześnie naraża się na ryzyko ewentualnych błędów oraz nieprawidłowych działań, które dotkną ich firmę. Możliwość wystąpienia takich problemów warto zminimalizować poprzez postawienie na usługi licencjonowanych biur.

Przed wspomnianymi zagrożeniami chroni nas również specjalna polisa ubezpieczeniowa, która, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z 6 listopada 2014 roku, musi zostać wykupiona przez przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Dzięki temu, za ewentualne błędu odpowiada biuro, a nie klient.

W tym miejscu warto wrócić jeszcze na chwilę do wyboru firmy cieszącej się odpowiednią renomą na rynku. Niektóre podmioty dysponują bowiem niewłaściwymi polisami, których zakres jest zgoła inny od tego, co wynika z treści wspomnianego rozporządzenia.

4. Czy warto zdecydować się na doświadczone biuro rachunkowe?

Usługi realizowane przez biura rachunkowe i księgowe kierowane są zarówno do małych, średnich i większych firm, jak i pojedynczych przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoją własną działalność na skalę mikro.

Biura typu Tax Care zatrudniają i współpracują z ekspertami z wielu dziedzin obsługując jednocześnie tysiące przedsiębiorców. Z jednej strony tak duża liczba obsługujących i obsługiwanych rodzi obawę, że sprawy klienta będą traktowane „po łebkach”. Z drugiej strony dzięki niej firma zdobywa nieporównywalne doświadczenia, a klienci mogą liczyć na pomoc w praktycznie każdym aspekcie – nie tylko rachunkowym i podatkowym, a także prawnym, administracyjnym oraz organizacyjnym. Co równie ważne, takie biura zapewniają dostęp do rozbudowanych rozwiązań online.

Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne i łączność internetowa, by móc korzystać z całej funkcjonalności systemu, związanej chociażby z zarządzaniem fakturami. Do tego należy dodać również możliwość bezpośredniego kontaktu z doradcą.

Biorąc to wszystko pod uwagę, firmy korzystające z usług biur rachunkowych zyskują bezpieczeństwo i pewność, że mogą skupić się wyłącznie na rozwoju własnej działalności.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - 4 powody, dla których warto korzystać z biura rachunkowego

 1. Gosia pisze:

  Czyli opłaca się 🙂 W takim razie sprawdzę to biuro, o którym wspominałeś

  1. Marek pisze:

   Wg mojej opinii warto spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger