Dlaczego pożyczki internetowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem?

Dlaczego pożyczki internetowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem?

W Polsce stale przybywa nowych firm pożyczkowych online, jak i klientów zainteresowanych ich usługami. Rozwój tej do niedawna marginalnej branży jest tak szybki, że dziś w segmencie mikropożyczek instytucje pożyczkowe stanowią realną konkurencję dla banków. Z jakich jednak powodów Polacy tak ochoczo korzystają z ofert firm pożyczkowych online?

Dlaczego banki mają mało atrakcyjne oferty mikropożyczek?

Popularność internetowych pożyczek w dużej mierze wzięła się z tego, że banki mają mało atrakcyjną ofertę w segmencie mikropożyczek.

Banki bowiem, szczególnie po kryzysie finansowym, zaostrzyły warunki przyznawania kredytów i to nie tylko tych opiewających na wielkie kwoty, ale także na mniejsze sumy pieniędzy.

Do dziś więc otrzymać jakikolwiek kredyt w banku jest trudno, a czasem okazuje się to po prostu niewykonalne.

Można domniemać, że polityka polskich banków opiera się na w dużej mierze na ograniczaniu ryzyka związanego z mikropożyczkami i skupieniu się na innych segmentach rynkowych np. pożyczkach hipotecznych.

W Polsce jednak są miliony ludzi, których potrzeby konsumpcyjne stale rosną, a poziom wynagrodzenia wciąż jest niski.

Wielu z tych ludzi pracuje np. na umowach o zlecenie, czy też ma negatywną historię kredytową, co zwykle redukuje do zera szansę na otrzymanie kredytu bankowego.

Na rynku więc powstaje swego rodzaju luka, którą z powodzeniem zapełniają oferty firm pożyczkowych online.

Co sprawia, że oferty instytucji pożyczkowych online są tak korzystne?

Firmy pożyczkowe w porównaniu do banków mają więc często lepsze oferty mikropożyczek niemal pod każdym względem. Wielu klientów docenia prostotę, szybkość i minimum formalności związanych z załatwianiem pożyczki internetowej.

Wystarczy bowiem wejść na Matchbanker, aby znaleźć aktualnie najlepsze oferty pożyczek i wybrać jedną z nich. Kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego wniosku pożyczkowego i jego wysłanie.

Wtedy to, zwykle błyskawicznie działający dział oceny ryzyka pożyczkowego danej firmy dokonuje analizy i po pozytywnej weryfikacji udziela zgody na pożyczkę. Kiedy klient potwierdzi zawarcie pożyczki, to środki na konto także trafiają błyskawicznie.

Absolutnie wszystko można załatwić w domu, a pieniądze można otrzymać już nawet po kilku godzinach od momentu, w którym zaczęło się wypełniać wniosek pożyczkowy.

Pożyczki online mają także wszystkie inne zalety wszelkich usług dostępnych w sieci. Oznacza to, że wniosek można składać 24/7, w dni robocze, weekendy, święta i to niezależnie od miejsca, w którym się przebywa.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wydania uzyskanych z pożyczki środków w absolutnie dowolny sposób. Pożyczkę można więc przeznaczyć na spłatę rachunków, kupno telefonu, wizytę w SPA, czy też każdy cel. W dodatku we wniosku pożyczkowym nie trzeba nawet uzasadniać celu ubiegania się o pożyczkę.

To jednak nie koniec atutów ofert firm pożyczkowych. Wielu wybiera właśnie pożyczki od instytucji pożyczkowych, zamiast starania się o kredyt bankowy także ze względu na warunki finansowe. Oprocentowanie pożyczek od instytucji pożyczkowych jest bowiem często bardzo atrakcyjne.

Dość powiedzieć, że bez problemu znaleźć można nawet oferty w pełni darmowych ofert z RRSO wynoszącym zero procent. Jeśli więc np. pożycza się 2000 złotych, to trzeba również zwrócić 2000 złotych i nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów, o i tylko pożyczka zostanie zwrócona w zapisanym w umowie terminie.

Zalet pożyczek online jest jeszcze więcej, a ich zaciągnięcie często okazuje się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Należy jednak mieć świadomość, że każdą, nawet niezwykle szybką, prostą i atrakcyjną pożyczkę trzeba kiedyś spłacić.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Dlaczego pożyczki internetowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem?

 1. Vebkredit pisze:

  Uważam, że dane pożyczki popularne, ze względu na szereg zalet w porównaniu z kredytów bankowych.

  1. Szybkość otrzymania kredytu. Jeśli nie masz żadnych długów, to można bardzo szybko uzyskać ten kredyt.

  2. Komfortowo. Ubiegać się o pożyczkę być może bez wychodzenia z domu.

  3. Możliwość uzyskania kredytu na 100, 200 zł.

  4. Wiele firm dostarcza pożyczki online pod 0%.

  5. Taki kredyt może otrzymać każdy. Tak jak w celu uzyskania kredytu należy zapewnić minimalną ilość dokumentów. Ale warunki kredytu w każdej firmie mogą się różnić. Dlatego przed tym jak wziąć kredyt online trzeba uważnie przeczytać warunki korzystania z kredytu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *