Dlaczego oświetlenie LED sprawdza się najlepiej w firmach i sklepach?

oświetlenie led

Technologia LED od lat z sukcesem wypiera tradycyjne żarówki. Dzieje się tak nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale też w firmach oraz sklepach. Głównym powodem są odczuwalne oszczędności, a także niezawodność systemu, duża elastyczność w kreowaniu oświetlenia czy wreszcie bardzo dobre parametry lamp. Lista zalet jest długa, dlatego warto się z nią zapoznać.

Ekonomiczne oświetlenie LED

Firmy czy sklepy mają duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ich wnętrza niemal ciągle są rozświetlane blaskiem lamp. W związku z tak intensywną eksploatacją szukają systemów, które pozwolą im zaoszczędzić. W tym bezkonkurencyjne okazuje się oświetlenie LED mające bardzo wysoką sprawność – dostarczają dużo energii przekształconej w światło widzialne, przy niskich stratach ciepła. To z kolei wpływa na ich bezpieczeństwo – oprawki nie nagrzewają się, dlatego nie ma ryzyka oparzenia czy pęknięcia szkła.

Duża wytrzymałość mechaniczna

Wśród dostępnych lamp można znaleźć takie, które są hermetyczne i solidnie wykonane. Oprawy techniczne i przemysłowe LED bardzo dobrze radzą sobie w trudnym środowisku, również tam gdzie panuje wilgoć, unosi się kurz, czy panują skrajne temperatury. W takich wnętrzach liczy się dobre doświetlenie przestrzeni roboczej, ale też duża trwałość. Zapewniają ją właśnie światła LED, które mogą świecić latami, a przy tym nie tracić swoich właściwości przy częstym włączaniu i wyłączaniu (wytrzymałość nawet do 100 000 cykli). Nawet, gdy ich żywotność dobiegnie końca nie gasną od razu – światło stopniowo się ściemnia, a Ty masz czas na reakcję bez ryzyka, że nagle cały zakład czy witryna pogrążą się w ciemności.

Przyjemna barwa

Zimne światło do łazienki lub na wystawę butiku, ciepłe do gabinetu masażu – światło LED może świecić z różną temperaturą barwową, co pozwala na dopasowanie produktu o idealnych parametrach, zgodnie z charakterem lokalu. Dzięki temu nawet wielogodzinne przebywanie w sztucznym świetle nie powoduje dyskomfortu dla oczu i nie obniża samopoczucia.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *