Dlaczego internetowe kursy walut są bardziej atrakcyjne?

internetowe kursy walut

Waluty można kupić w wielu miejscach: od banków aż po serwisy specjalizujące się w wymianie online, czyli kantory internetowe. Ale gdy porównamy kursy walut, okazuje się, że w kantorach internetowych jest zawsze taniej. Dlaczego internetowe kursy walut są bardziej atrakcyjne?

Banki pobierają nawet do 8% za wymianę jednej z 4. głównych walut, czyli euro, dolara, franka lub funta. W tym samym czasie kursy walut na kantoronline.pl zawierają mniej niż 1% za wymianę waluty. Są tańsze za każdym razem i dla każdej waluty w porównaniu z kursami w banku. Dlaczego internetowe kursy walut są bardziej atrakcyjne?

dolary

Dlaczego internetowe kursy walut są bardziej atrakcyjne?

Jak wytłumaczyć to zjawisko? Oferując niższe opłaty za wymianę waluty, kantory internetowe pomagają klientom zaoszczędzić pieniądze. Tymczasem wymiana walut w banku jest droższa i zwiększa koszt przeprowadzania transakcji walutowej. W dodatku – obie instytucje oferują wymianę waluty całkowicie online. Dlaczego w kantorach internetowych jest więc taniej niż w banku? Odpowiedź jest całkiem prosta: banki są instytucjami zaufania publicznego, a kantory internetowe nie.

Czym są kantory internetowe?

Tradycja bankowa sięga średniowiecza, podczas gdy najstarsze kantory internetowe w Polsce mają 8-10 lat. Jednak odkąd powstały kantory online, nie narzekają na brak klientów. Niskie kursy walut są szczególnie ważne w przypadku osób prowadzących biznes transgraniczny, zarabiających za granicą, spłacających kredyt we frankach lub często podróżujących.

Oszczędności można wtedy łatwo zliczyć. Bezpieczeństwo i niskie opłaty za wymianę waluty – to istota dziś istota funkcjonowania kantorów online, ponieważ zabezpieczenia kantorów online są wzorowane na tych, które stosują banki.

Bezpieczeństwo wymiany walut online

Pomimo tego, że kantory internetowe nie są instytucjami zaufania publicznego, kontrolę nad nimi sprawują urzędy państwowe, istnieją także regulacje prawne, którym podlegają. Nie wszyscy jednak muszą i chcą oszczędzać na wymianie walut.

Jednak im większa skala środków, które wymieniamy, tym więcej tracimy na transakcji. To przyczyna dla której z roku na rok branża kantorów internetowych rośnie, a jej wartość dzisiaj szacowana jest na 35 mld złotych. Przeczytaj także: Kantor internetowy – ile można w nim zaoszczędzić na walutach?

Dlaczego internetowe kursy walut są bardziej atrakcyjne? Podsumowanie

Dzisiejszy klient praktycznie z każdej dziedziny ma do wyboru rozwiązania zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Te drugie, zwykle pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas. W przypadku wymiany walut online jest podobnie jak… z zakupami online. Kiedyś podchodziliśmy do nich sceptycznie, a dzisiaj wiemy, że są i opłacalne, i bardzo wygodne.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *