Daytrading – czy to sposób na łatwy zarobek?

Daytrading - czy to sposób na łatwy zarobek?

Nowy na giełdzie? Zanim wskoczysz na rynek, oto co początkujący inwestorzy powinni wiedzieć o akcjach, zyskach kapitałowych i błędach, których należy unikać.

Strach przed przegapieniem rekordowo wysokich cen akcji i boomu na kryptowaluty popchnął więcej młodych ludzi do wypróbowania day tradingu i innych rodzajów inwestowania po raz pierwszy. Dla tych, którzy zachowali pracę podczas zeszłorocznej recesji i mają oszczędności, istnieje obawa, że mogą zarobić duże pieniądze na rynku finansowym, od akcji po kryptowaluty.

Rynek akcji wzrósł o prawie 100% od marca 2020 roku. AMC, borykająca się z problemami sieć kin, zdołała podskoczyć o ponad 1490%. Robinhood, internetowa platforma transakcyjna, która wyniosła AMC na nowe szczyty, również stała się ulubieńcem rynku, strzelając w górę o ponad 60% od czasu jej upublicznienia 29 lipca. Tymczasem Bitcoin ponad dwukrotnie zwiększył swoją wartość tej wiosny, osiągając 64 000 USD w kwietniu, po czym na krótko spadł poniżej 30 000 USD.

Nowy na giełdzie? Zanim wskoczysz na rynek, oto co początkujący inwestorzy powinni wiedzieć o akcjach, zyskach kapitałowych i błędach, których należy unikać. Warto zwrócić uwagę na automatyczne systemy transakcyjne czyli roboty forex, które mogą pomóc w stawianiu pierwszych kroków w tradingu.

Wiedza finansowa młodych inwestorów

Wszystkie wskaźniki i generowane przez nie bogactwo przyciągnęły młodych ludzi do inwestowania, pomimo tego, że zostali oni dotknięci dwiema „jednorazowymi” recesjami we wczesnych latach ich najlepszych zarobków. Możliwość szybkiego wzbogacenia się wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Istnieje jednak niebezpieczeństwo podjęcia złych decyzji i utraty zainwestowanego kapitału. Młodzi traderzy zmagają się z FOMO wywołanym przez COVID.

Dążenie do wzięcia udziału w tej akcji wiąże się z dużym ryzykiem. I chociaż duch „zrób to sam” wśród daytraderów jest zrozumiały, biorąc pod uwagę frustrację związaną z nisko płatną pracą w handlu detalicznym i nieufność wobec dużych instytucji finansowych, niski poziom wiedzy naraża większość ludzi na ryzyko utraty znacznej ilości pieniędzy, gdy rynki stają się niestabilne lub ulegają krachom.

Zaledwie kilkanaście miesięcy temu pandemia COVID-19 spowodowała spadek rynków finansowych o 34% i wysłała gospodarkę w jedno z najostrzejszych załamań od czasów Wielkiego Kryzysu. Chociaż to załamanie rynku było najkrótsze w historii, 9,5 biliona dolarów zostało wymazane.

Ta implozja służy jako ostrzeżenie przed tym, co może się przydarzyć ludziom bez planu finansowego lub solidnych podstaw w zakresie inwestowania.

Jedną z najnowszych i najbardziej zmiennych inwestycji jest jedna z najgorętszych: kryptowaluty. Są to zasadniczo cyfrowe monety tworzone i wymieniane w zdecentralizowanej sieci komputerowej, gdzie transakcje są zabezpieczone i weryfikowane poprzez kodowanie.

błędy traderów

Jakie błędy popełniają młodzi traderzy?

Młodzi inwestorzy popełniają dwa zasadnicze błędy podczas handlu kryptowalutami. Ich horyzont czasowy inwestowania jest zbyt krótki, a oni gromadzą zbyt wiele spekulacyjnych aktywów w swoich portfelach, które są ryzykowne. Kryptowaluty mogą obserwować dzikie huśtawki w ciągu dnia lub nawet minut, co sprawia, że day trading jest niebezpieczny dla drobnych inwestorów, którym brakuje wiedzy na ich temat.

Każdego roku Polacy kończą szkołę średnią bez znajomości podstawowych umiejętności finansowych, takich jak prowadzenie budżetu, płacenie podatków, otwieranie i prowadzenie konta bankowego oraz oszczędzanie na emeryturę.

Młodzi inwestorzy potrzebują pieniędzy na zakup domu lub samochodu, chcą się ożenić lub podróżować. Ale niektórzy z nich, obciążeni długami lub niskodochodową pracą, nie nastawiają się na inwestowanie przez następne 50 lat. Robią to tylko na najbliższe trzy lub cztery lata, aby pokryć krótkoterminowe potrzeby, co popycha ich do kupowania aktywów spekulacyjnych, takich jak kryptowaluty.

Zbyt wielu nastolatków stało się inwestorami, dając się złapać na „przerośnięty wpływ” mediów społecznościowych i próbują szybko się wzbogacić.

„Młodzi Amerykanie, którzy inwestują po raz pierwszy, mogą mieć frajdę z zarabiania pieniędzy, ale tak naprawdę nie mieliśmy do czynienia z przedłużającym się spowolnieniem gospodarczym lub rynkiem niedźwiedzia” – mówi Sheldon, główny oficer inwestycyjny w RDM Financial Group w Hightower.

„W takich okolicznościach młodsi inwestorzy mogą mieć inne zdanie na temat podejmowania ryzyka, a ich proces decyzyjny może się zmienić, jeśli rynki osłabną na jakiś czas” – powiedział. „Tak naprawdę nie uczą wiedzy finansowej w szkole, ale powinni”.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *