Czym zajmuje się operator logistyczny?

Czym zajmuje się operator logistyczny?

Logistyka często mylona jest z transportem. Sam transport – samochody, statki, samoloty, bazy i magazyny to jedynie ważna część logistyki. Logistyka to pojęcie znacznie szersze – operator logistyczny zajmuje się planowaniem dostaw, kontrolą zapasów, zarządzaniem łańcuchem dostaw, opakowaniami, obsługą klienta – także posprzedażową, załatwianiem formalności celnych i skarbowych, utylizacją i recyklingiem odpadków generowanych przez procesy logistyczne.

Zadaniem operatora logistycznego jest również doradztwo i optymalizacja kosztów związanych ze wszystkimi wymienionymi wyżej procesami. Odpowiednio działający operator logistyczny to jedne z najważniejszych czynników generujących zyski w firmie niezależnie od jej branży czy wielkości.

Sprawdzony operator logistyczny to połowa sukcesu

Chociaż wiele przedsiębiorstw posiada własny dział logistyki to jednak koszt jego działania zawsze warto porównać z kosztem zewnętrznego operatora logistyki. Doskonałą renomą cieszy się firma GEFCO działająca na całym świecie. Posiada również oddział w Polsce, a szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie pl.gefco.net. Aby rozpocząc współpracę należy w pierwszej kolejności skontaktować się z doświadczonym doradcą.

Wystarczy zarejestrować się i wypełnić formularz kontaktowy na stornie pl.gefco.net określając w przybliżeniu swoje potrzeby. Doradca dokona wstępnej analizy, po czym wspólnie z klientem sprecyzuje potrzeby i zakres niezbędnych usług logistycznych. Rozwiązania stosowane przez GEFCO plasującego się w pierwszej dziesiątce operatorów logistycznych Europy gwarantują najwyższy poziom zarządzania i organizacją logistyki w firmie.

Czym zajmuje się operator logistyczny GEFCO?

W zakres działań GEFCO wchodzi 5 głównych gałęzi logistyki do których należą: Finished Vehicles Logistics czyli przygotowanie, magazynowanie i dystrybucja gotowych samochodów, lądowy transport drogowy czyli Overland, transport międzynarodowy Overseas łączący transport lotniczy, morski i kombinowany, Warehousing & Reusable Packaging czyli magazynowanie i zarządzanie opakowaniami zwrotnymi oraz Customs – zarządzanie formalnościami celno-podatkowymi.

Wszyscy klienci za pomocą specjalnej platformy na pl.gefco.net mogą logować się i samodzielnie monitorować wszystkie procesy logistyczne on-line. Zintegrowany system zarządzania łańcuchami dostaw działa 24 godziny na dobę co umożliwia organizowanie dostaw również w nocy. Zastosowanie tego rodzaju systemu w firmie nie tylko eliminuje szereg czasochłonnych czynności ale optymalizuje koszty transportu, dostaw i innych czynności związanych z logistyką.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *