Czym zajmuje się Amazon?

amazon

Czym jest Amazon? Odkąd pojawiły się informacja o nowo powstającym centrum dystrybucyjnym, coraz więcej ludzi szukających pracy, zaczęło zadawać sobie te pytanie. Jak się okazuje, amerykański gigant może zapewnić tysiące miejsc pracy i zaspokoić popyt branży e-commerce. Warto więc przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, co on oferuje. Dzięki temu przekonamy się, czy praca w Amazon jest dla nas.

Zarys historyczny

Zanim przyjrzymy się bliżej działalności Amazona w Polsce warto, abyśmy poznali pokrótce jego historię. Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że najpierw istniał jako księgarnia internetowa. Miało to miejsce jeszcze w 1994 roku. Wówczas nikt jeszcze nie wierzył, że zakupy poprzez internet będą aż tak bardzo popularne w przyszłości. Założyciel, Jeff Bezos, zaryzykował bardzo wiele, zakładając firmę na tak niepewnym jeszcze gruncie.

Szybko jednak okazało się, że zapotrzebowanie jest o wiele większe, aniżeli przypuszczał. Z czasem trzeba było poszerzyć sklep o dodatkowy asortyment i tak pojawiły się w nim: elektronika, wyposażenie domu, produkty spożywcze, meble, płyty DVD i CD oraz wiele innych. Dzisiaj jest to 4 największe przedsiębiorstwo handlowe na świecie. Jego roczne dochody wynoszą ponad 100 000 mld dolarów.

Amazon w Polsce

Firma Amazon ma oddziały w wielu krajach na całym świecie w tym też w Polsce. Pierwsza siedziba w naszym kraju powstała już w 2014 roku w Bielanach Wrocławskich i w Sadach pod Poznaniem. W kolejnych latach powstały kolejne trzy centra dystrybucyjne, w tym jedno w 2019 roku. Tegoroczne otwarcie Amazona w Polsce wywołało spore emocje. Jak informowała sama spółka, nowy oddział zaspokoi coraz większy popyt na sklepy internetowe, miejsce pracy, jak też pomoże przedsiębiorstwom, które już korzystają ze strony Amazona i ich sieci logistycznej.

Nowe miejsca pracy, nowe możliwości

Amazon potrzebuje wielu pracowników, którzy pomogą przy pracy logistycznej tego amerykańskiego giganta. Sklep internetowy ma realne możliwości na zaspokojenie potrzeb nie tylko polskich, ale także europejskich klientów. Nowy ośrodek Amazona ma za zadanie odbierać, a następnie wysyłać do innych centrów

Warto również podkreślić, jak wiele nowych miejsc pracy może być stworzone przez Amazon. Od 2014 roku powstało 4 tysiące stałych posad. Całość inwestycji amerykańskiego giganta została wygenerowana w Polsce na kwotę ponad 1,5 mld złotych. Stwarza to nowe możliwości i perspektywy dla osób mieszkających na terenach centrów Amazona.

Praca w Amazonie od pewnego czasu wzbudza kontrowersje. Pod dyskusje jest brana stawka godzinowa jak też zakres obowiązków. Amerykańskie przedsiębiorstwo jednak odpowiada na uwagi i dostosowuje swoją ofertę. W tej chwili praca w Amazonie jest coraz bardziej atrakcyjna. Dobre warunki oraz wynagrodzenie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie u amerykańskiego giganta. Bez wątpienia jest to jedna z większych możliwości, jakie zagraniczny przedsiębiorca oferuje na terenie kraju. Warto więc samemu zapoznać się z jego ofertą.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Nethansa, która zajmuje się profesjonalnym wsparciem sprzedaży na platformie Amazon.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Czym zajmuje się Amazon?

  1. Jan pisze:

    Amazon w Polsce? Na przestrzeni lat wiele się może zmienić na rynku liderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *