Na czym polega trading kryptowalut?

na-czym-polega-trading-kryptowalut

Kryptowaluty stały się w ostatnim czasie nie tylko środkiem płatniczym, ale też jednym z ciekawszych przedmiotów inwestycyjnych. Coraz więcej osób zwraca się w tym kierunku, aby zapewnić sobie dodatkowe dochody lub uchronić posiadane środki przed bolesnymi skutkami inflacji. W tym kontekście trading kryptowalutowy staje się rozwiązaniem korzystnym i przyszłościowym. Czym jest trading kryptowalutowy? Co wyróżnia traderów i co różni ich od klasycznych inwestorów? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

Co to jest trading kryptowalutami?

Historia tradingu jest znacznie dłuższa niż sam handel kryptowalutami. Oznacza on bowiem spekulacje związane ze zmieniającymi się cenami rozmaitych aktywów inwestycyjnych. Bywają to choćby akcje, surowce, waluty, a także kryptowaluty.

W czasie tradingu analizuje się zachowania rynku, by przewidzieć wzrosty i spadki wybranych aktywów. Dotyczy to również spekulacji na rynku kryptograficznym, gdy dla uzyskania zysku śledzi się notowania giełdowe poszczególnych kryptowalut i par handlowych, by kupować i sprzedawać konkretne tokeny w zależności od aktualnej sytuacji, próbując uzyskać jak najwyższe zyski.

Można to robić samodzielnie, weryfikując wahania na giełdach kryptowalutowych, zatrudnić do tego doświadczonego brokera, bądź skorzystać z jednego z dostępnych narzędzi do automatyzacji handlu kryptowalutowego. Ciekawą opcją jest choćby robot handlowy EazyBot.pl, wyróżniający się wysoką skutecznością w zamykaniu zyskownych transakcji.

Sprzedaż i kupno kryptowalut – kim jest trader?

Osoba zajmująca się kupowaniem i sprzedawaniem kryptowalut bywa określana traderem. Zajmuje się on handlem instrumentami finansowymi na giełdach kryptograficznych. Zazwyczaj traderzy koncentrują się na inwestycjach krótkofalowych.

W zależności od wybranej strategii działania można spotkać się z traderami typu:

  • day trader,
  • swing trader.

Jak sama nazwa wskazuje day traderzy zajmują się transakcjami, które zamyka się w ciągu jednego dnia. Druga grupa z kolei obejmuje inwestorów, zamykających swój handel kryptowalutami w kilkudniowych blokach. W obu przypadkach działania opiera się na precyzyjnej wiedzy i analizie zachowań rynku, by uzyskać jak największe zyski.

Co odróżnia trading od inwestycji?

Kilkukrotnie wspomnieliśmy powyżej o tym, że trading skupia się na transakcjach krótkofalowych. I to odróżnia go najczęściej od standardowych inwestorów (również obecnych na rynku kryptograficznym), którzy kupują konkretne aktywa finansowe (np. bitcoiny), by zachować je przez jakiś czas, czekając na wzrost cen. Dopiero wówczas (nawet po kilku latach) decydują się na odsprzedaż.

Trader działa szybko, zamyka transakcje w ciągu maksymalnie kilku dni, aby nie mrozić środków przez zbyt długi czas. Koncentruje się na krótkim ruchu cen danego towaru, nie analizując nadmiernie historii samej firmy, na co natomiast zwraca uwagę wielu inwestorów długoterminowych, którzy starają się jak najlepiej zabezpieczyć swój majątek w długiej perspektywie.

Trading kryptowalutowy – sposób na inwestowanie środków?

Trading kryptowalutowy to sposób na inwestowanie posiadanych środków, który może przynosić mniejsze lub większe zyski. Warto poznać możliwości, jakie daje, i równocześnie zachować ostrożność. Każda inwestycja (nawet krótkoterminowa) potrafi nieść ze sobą ryzyko straty, co trzeba wkalkulować w swoją strategię, by nie nadwyrężyć nadmiernie posiadanych środków.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *