Czym jest outsourcing księgowy?

Czym jest outsourcing księgowy?

Outsourcing księgowy to zyskująca ostatnimi czasy coraz większą popularność koncepcja biznesowa polegająca na zleceniu obsługi ksiąg rachunkowych zewnętrznemu podmiotowi, czyli niezależnej firmie specjalizującej się w tego typu działalności. Outsourcing księgowy może obejmować różne usługi, w zależności od tego, jak wiele obowiązków zechcemy przekazać zewnętrznej firmie.

Jeśli zdecydujemy się na kompleksowy outsourcing księgowości oferowany przez firmę BPiON, możemy liczyć na to, że ich eksperci zdejmą z naszych barków obowiązek prowadzenia sprawnego i bezbłędnego nadzoru księgowego, zajmą się pełną organizacją rachunkowości, archiwizacją dokumentacji, sporządzaniem analiz i sprawozdań finansowych zgodnie z określonymi wymogami i standardami, a nawet przygotują i złożą w naszym imieniu deklaracje podatkowe.

Jakie korzyści przynosi outsourcing księgowy?

Outsourcing księgowy to duża wygoda, ponieważ odciąża przedsiębiorcę przejmując na siebie odpowiedzialność za prowadzenie bieżącej obsługi rachunkowej. Przedsiębiorca nie musi więc tworzyć w swojej firmie działu księgowego i zatrudniać w nim w wysoko wyspecjalizowanego personelu, ani budować niezbędnej do tego celu infrastruktury. To także duża oszczędność. Rezygnując z księgowości wewnętrznej eliminujemy koszty z tym związane, między innymi koszty personalne (rekrutacja pracowników, wynagrodzenia, składki, premie, szkolenia), logistyczne (utrzymanie powierzchni biurowej, wyposażenie biura) i techniczne (zakup sprzętu, oprogramowania i licencji). W ten sposób oszczędzamy też czas, który dzięki temu możemy poświęcić na główny obszar działalności naszej firmy.

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu księgowego?

Outsourcing księgowy oferowany przez BPiON jest świetną propozycją zarówno dla początkujących, jak i rozwiniętych już przedsiębiorstw, niezależnie od obszarów biznesowych, w których funkcjonują, i skali, na jaką prowadzą działalność. Szczególnie poleca się jednak to rozwiązanie małym i średnim przedsiębiorstwom, którym pozwoli ono odczuć największe korzyści ekonomiczne, oraz firmom działającym na polu międzynarodowym, gdyż posiadają one najbardziej rozbudowane potrzeby w zakresie rachunkowości. Wybór outsourcingu księgowości będzie w tym przypadku doskonałą inwestycją.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *