Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie w akcje?

Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie w akcje?

Niewielkie, ale znaczące postępy naukowe związane z epidemią koronawirusa spowodowały gwałtowny wzrost akcji w środę, ignorując dane, które pokazują paraliż gospodarki w USA. Ożywienie na rynkach napawa optymizmem, ale, czy wzrost akcji będzie się utrzymywał i będzie stabilny, czy za chwilę nasze inwestycje sięgną do minimum. Dzisiaj nikt nie wie, czy rynek akcji osiągnął dno danego cyklu, czy nadchodzący czas przyniesie nowe spadki. W tym momencie nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy może nastąpić szczyt rynkowy – żadna liczba ekspertów, która spędziła ostatnią dekadę na prognozowaniu, przedstawiając ciągłą hosse. Nasuwa się więc myśl, że nikt nie spodziewał się, ani nie przewidział takich spadków cen akcji spowodowanych epidemią koronawirusa i Ci, którzy słuchali ekspertów, stracili lata wzrostu swoich inwestycji.

Próba odgadnięcia, w którą stronę wieje wiatr na Wall Street, czyni z Ciebie spekulanta, a nie inwestora . Nie musisz wiedzieć, kiedy akcje osiągają cykliczne minimum, aby być doświadczonym nabywcą. Zamiast tego skup się na kupowaniu akcji w dobrych, pewnych firmach, które są dobrze przygotowane do zapewniania wzrostu wartości w perspektywie długoterminowej.

Jak wybrać odpowiedni moment na inwestowanie?

Jednym z najlepszych przykładów naszych czasów  jest Amazon. Na wykresach dotyczących giełdy możemy zaobserwować wzrost cen akcji Amazon (NASDAQ: AMZN) w ciągu ostatnich 10 lat. Marsz pod górę nie był idealnie równomierny, a nawet czasem przytłaczający. Czy naprawdę byłaby duża różnica w zyskach jeśli kupiłbyś akcje kilka dolarów taniej w 2010 roku lub jeśli kupiłbyś te same akcje w tym roku kilka dolarów drożej? Prawdopodobnie nie.

A co w sytuacji jeśli się wstrzymasz, ponieważ zakładasz, że kwartalny raport może przynieść złe dane, które spowodowałyby, że ceny akcji spadłyby tam, gdzie uważałeś Amazon za okazję? W takim przypadku może się okazać, że później kupisz je po znacznie wyższej cenie  lub w ogóle ich nie kupisz.

Rzeczywistość jest taka, że ​​sensowne było kupowanie akcji Amazon w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 10 lat. Jeśli uważasz, że potęga e-commerce ma jeszcze miejsce na rozwój z korzystnymi decyzjami zarządzających, którzy dokonają odpowiednich wyborów, to nadal jest dobry moment, aby kupić je w tym momencie – nawet gdy notowania akcji są na swoich historycznych szczytach.

Idąc tym tokiem myślenia nigdy nie ma złego czasu na kupowanie akcji stabilnych firm, a w dzisiejszych czasach możemy nabyć akcje online. Nie zawsze będziesz miał rację co do kierunku cen w krótkim okresie, ale to nie ma znaczenia. Możesz rozłożyć inwestycje zakupu akcji w czasie, aby dokupić je w momencie kiedy akcje zaliczają spadki. Kluczem jest zakup akcji w spółkach, o których masz silne przekonanie,  że dana spółka przewiduje zyski co przełoży się na  raport finansowy i dane kwartalne, oczywiście jeśli będą  zadowalające. Warto również zwrócić uwagę na czynniki zewnętrzne, takie jak inflacja, stopy procentowe, sytuacja polityczna, wojny, czy też obecnie epidemia koronawirusa.

Nie przegap okazji, próbując przechytrzyć rynek. Jako inwestor indywidualny twoją największą zaletą jest możliwość trzymania akcji przez długi okres czasu nawet w momencie, gdy ceny notują duże spadki lub są nie stabilne. Kup akcje spółek, w których widzisz długofalowy potencjał. Następnie od czasu do czasu sprawdzaj każdą z nich, aby upewnić się, że nic nie zmieniło się w sprawie firmy, co mogłoby mieć negatywny wpływ na notowania akcji.

Jako inwestor musisz podejmować decyzje, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele. Tu nie chodzi o historię ani nawet o potencjał szybkiego wyniku. Dla większości inwestorów powinno to dotyczyć budowania bogactwa w perspektywie długoterminowej, a jeśli taki jest twój cel, to zawsze jest dobry moment na inwestowanie w zaufaną spółkę.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie w akcje?

  1. Drupal pisze:

    Zastanawiałem się nad tym..ale jednak przewiduję, że ten kryzys który był przez chwilę to jeszcze nie jest to dno które powinno być. Oczekuję, że będzie lepsza okazja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *