Czy tańszy kredyt gotówkowy to lepszy kredyt?

Czy tańszy kredyt gotówkowy to lepszy kredyt?

Podczas wyboru kredytu gotówkowego konsumenci największą uwagę zwracają na wysokość oprocentowania. W obecnej sytuacji, związanej z koronawirusem znacznie mniej osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań. Banki starają się zyskać klientów, obniżając cenę swoich usług. Czy jednak najtańszy kredyt jest najlepszym wyborem?

Co jest ważne przy wyborze kredytu?

Oferty kredytowe banków są bardzo różnorodne. Kredyt gotówkowy, jakiego udziela nam bank, jest dostosowany do naszej zdolności kredytowej. Osoby z większą zdolnością kredytową, otrzymują zazwyczaj korzystniejsze warunki spłaty zobowiązania. Jednak wysokość oprocentowania, to nie jedyny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

RRSO

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Ten parametr pokazuje, jak tani naprawdę jest kredyt. Im niższy wskaźnik RRSO, tym tańszy kredyt. Najniższe oprocentowanie może nie oznaczać najniższego kredytu. Banki często obniżają oprocentowanie, jednocześnie podnosząc prowizję. W wyniku tego, pomimo że oprocentowanie spadło, to kredyt wcale nie stał się tańszy. Wskaźnik RRSO pokazuje nam prawdziwy koszt kredytu.

Aktualne oferty promocyjne

Przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę warto sprawdzić, czy konkurencyjny bank nie posiada obecnie oferty promocyjnej. Promocje bankowe gwarantujące często niższe prowizje lub brak spłaty przez pierwsze miesiące. Może to podnieść atrakcyjność kredytu.

Warunki wcześniejszej spłaty

Jeżeli sytuacja finansowa dłużnika się poprawi, możliwe, że będzie on chciał wcześniej spłacić swoje zobowiązania. W takich sytuacjach musi mieć świadomość warunków wcześniejszej spłaty. Obecnie coraz rzadziej spotyka się z dodatkowymi kosztami, które się z tym mogą wiązać, jednak wciąż takie sytuacje się zdarzają.

Ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu często przez konsumentów jest traktowane jako zbędny koszt. Powinno się podchodzić do niego z większą dozą zaufania. Tym bardziej w obecnej rzeczywistości, gdzie niepewność stanowi codzienność. Przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu kredytu, należy zapoznać się z warunkami oferowanymi przez konkurencyjne placówki.

Najlepszy kredyt

Najlepszy kredyt gotówkowy to nie jest kredyt najtańszy. Najlepszym kredytem będzie kredyt z najlepszymi warunkami. Nie wolno zgadzać się na ofertę banku przed zapoznaniem się z propozycjami konkurencji. Być może sąsiedni bank w tych samych kosztach będzie oferował dodatkowo ubezpieczenie kredyty lub darmową możliwość wcześniejszej spłaty.

Konsument niemający dostatecznie dużej wiedzy z zakresu kredytów może skorzystać z usług doradcy kredytowego. Niezależny specjalista jest w stanie pomóc dobrać odpowiednie warunki kredytu gotówkowego. Często doradcy mają możliwość wynegocjowania z bankami korzystniejszych warunków, dzięki temu klient otrzyma warunki niedostępne dla niego w normalnej sytuacji.

Koronawirus sprawił, że wiele osób obawia się podejmowania decyzji finansowych. Obecnie oferty banków są znacznie korzystniejsze, więc jest to odpowiedni moment dla zainteresowanych. Warto pamiętać, że najtańszy kredyt nie jest tym samym co najlepszy kredyt. Należy również zawsze zwracać uwagę na pozostałe warunki kredytu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *