Czy przeciętny Kowalski zarobi na SMSach Premium?

czy przeciętny kowalski zarobi na sms premium

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić historię powstania wtyczki Fast Micro Pay, przeprowadzonych testów i możliwości biznesowych narzędzia. Dowiesz się, ile zarobiłem na płatnych SMSach. Zobaczysz prowizje pobierane przez operatora. Poznasz odpowiedź, czy warto korzystać z usługi mikropłatności.

Pierwszy zalążek Fast Micro Pay powstał w styczniu 2015 roku. Powstanie wtyczki początkowo było dedykowane wyłącznie dla strony MatFiz24.pl. Teraz każdy może pobrać i przetestować plugin na własnym blogu.

Wtyczka w początkowym stadium rozwoju pozwalała sprzedawać płatne treści przez SMSy i płatności internetowe Dotpay.

Plugin postanowiłem testować na świeżym organizmie z dużym ruchem. Wybór padł na serwis matematyczny MatFiz24.pl zainstalowany na WordPressie. Do tej pory zarabiałem głównie na reklamach Google AdSense, dlatego poszukiwałem nowych źródeł zarabiania na blogach. Usługa SMS Premium była dla mnie zupełnie nową przygodą.

Daty testowania usługi mikropłatności.

Testowanie usługi SMS Premium zostało rozpoczęte 1 stycznia 2015 roku.

Testowanie usługi SMS Premium zostało zakończone 31 sierpnia 2016 roku.

Od września 2016 roku testuję usługę abonamentową z wykorzystaniem płatności internetowych.

Jak testowałem płatne SMSy na blogu?

Na MatFiz24.pl szukałem stron z największym ruchem w serwisie. Z narzędzia Google Search Console wybrałem najczęściej odwiedzane podstrony z wyszukiwarki Google.

najczęściej klikane podstrony serwisu

Do monitorowania przepływu użytkowników na stronie wykorzystałem narzędzie Google Analytics.

Część podstron serwisu została zablokowana przez mikropłatności SMS.

blokada sms premium

Dla zainteresowanych podsyłam tutorial jak podłączyć płatności SMS na WordPressie.

Do testów zablokowałem fragmenty wpisów z materiałami wideo.

Sprzedaż całych wpisów jest ryzykowna, gdyż treść płatna jest niewidoczna dla użytkowników, jak i wyszukiwarki Google. Blokując cały wpis na stronie istnieje ryzyko utraty wysokich pozycji fraz kluczowych w wyszukiwarce, a tym samym ruchu.

Część wpisów z dużym ruchem promowała kursy matematyczne, gdzie także uruchomiłem płatne SMSy.

kurs do egzaminu gimnazjalnego

Testowanie ceny

Płatne treści na stronie były skierowane głównie dla uczniów w wieku 13 – 16 lat. Z moich obserwacji wynika, że uczniowie najchętniej byli skłonni zapłacić za materiał premium w przedziale 1 – 10 złotych.

Niestety wadą usługi SMS Premium są wysokie prowizje pobierane przez operatora. W przypadku Dotpay prowizja wynosi 50%, co potwierdza poniższa tabela.

cennik za usługę sms premium dotpay

Ile zarobisz na płatnych SMSach?

Czas przedstawić rachunek zysków i strat.

Załóżmy, że chcesz sprzedać kurs o wartości 20 zł na własnym blogu.

W oknie zakupu należy podać cenę brutto, czyli 24,60 zł. 

Kowalski przeczytał ofertę i decyduje się na zakup. Wysyła SMSa ze swojego smartfona…

Z jego konta zostanie pobrana kwota 24,60 zł, zaś Twoje wynagrodzenie wynosi zaledwie 10 zł netto.

Ile zarobiłem testując SMS Premium na MatFiz24.pl?

Po odjęciu prowizji zarobiłem 542,50 zł netto na testowaniu usługi mikropłatności.

zarobki na stronie edukcyjnej przez sms premium dotpayWnioski.

Testy to klucz wyboru optymalnego rozwiązania. Należy pamiętać, że w przypadku wielu nisz usługa mikropłatności SMS będzie jedynym słusznym wyborem.

Przykładowo: SMS Premium z powodzeniem można wykorzystać w konkursach, loteriach, czatach i niszach skierowanych do najmłodszej grupy odbiorców. Dzieci najczęściej nie posiadają konta bankowego, a telefon jest zawsze pod ręką.

Szkoda, że w moim przypadku 50% prowizji zgarnął operator usługi SMS. Niestety wielkość prowizji jest podobna także u konkurencyjnych operatorów płatności.

Plan B

Od 1 września 2016 na MatFiz24.pl wdrożyłem model abonamentowy z wykorzystaniem płatności internetowych Dotpay. Funkcjonalność zostanie udostępniona we wtyczce Fast Micro Pay w wersji 1.2.

Płatną licencję FMP zamówisz w linku poniżej.

Zamów licencję Fast Micro Pay

Uruchomienie abonamentu to dla mnie nowy rozdział testowania płatności na WordPressie.

Działanie abonamentu można zobaczyć na tej stronie.

abonament na matfiz24.pl

pozycjonowanie stron w projekt marketing

6 komentarze - Czy przeciętny Kowalski zarobi na SMSach Premium?

 1. Daria pisze:

  Tak dorywczo według mnie można się w to pobawić, ale na dłuższą metę nie bardzo 🙂

  1. Marek pisze:

   Cześć Daria 🙂

   Nie do końca się z Tobą zgadzam 🙂 Moim zdaniem wielkość zarobków przez płatne SMSy jest uzależniona od tematyki serwisu, wieku grupy docelowej, sposobów promocji serwisu i reklamy płatnej treści 🙂 Moja jedyna praca jaką zrobiłem to przygotowałem banery i zablokowałem płatne wpisy usługą mikropłatności SMS Premium. Dodałem też kilka postów na fanpage promujące wybrane wpisy premium.

   Zarobki opisane w tym wpisie są faktycznie symboliczne, jednak można w ten sposób wycisnąć dużo więcej 🙂 Wystarczy podpiąć newsletter, reklamy Facebooka, AdWordsa i zyski można zwielokrotnić.

   Celem wpisu było pokazanie możliwości zarobkowych jakie wynikają z usługi SMS Premium. Zaznaczę też, że grupa docelowa do której kierowałem płatne wpisy jest problematyczna. Nisza edukacyjna skierowana do uczniów w wieku 13-16 lat jest bardzo trudna, jeżeli chodzi o zarabianie.

   Zdecydowanie lepszą niszą są maturzyści, dla których edukacja staje się koniecznością z racji nadchodzącej matury. Wtedy zdecydowanie więcej wydają pieniędzy na korepetycje i płatne kursy.

   Podsumowując: Nie skreślałbym usługi SMS Premium 🙂 Warto zamiennie testować płatności internetowe, gdzie prowizje pobierane przez operatorów są dużo mniejsze ( zatem więcej można zarobić ). W tej chwili uruchomiłem abonament na stronie i zobaczymy, jakie będą efekty biznesowe.

 2. Igor pisze:

  Tak apropos zarabiania na sms premium.

  http://di.pl/topic/112396-homepay-i-zus/

  1. Marek pisze:

   Igor,

   Dzięki za rozwinięcie usługi SMS Premium w Homepay. Aktualnie korzystam z Dotpay 🙂 Wtyczka Fast Micro Pay do końca tego roku zostanie zaktualizowana o płatności SMS w Tpay (dawniej Transferuj.pl).

   Prosiłbym o opinie na temat systemów do mikropłatności, co pozwoli rozbudowywać plugin pod najlepszych operatorów w Polsce.

 3. Adam pisze:

  Fajnie gdyby wtyczka oferowała płatnść sms i jednocześnie przelewem i wtedy ustawić niższą kwotę przelewem – bo niższa prowizja.

  1. Marek pisze:

   Cześć Adam 🙂

   Wspomnianą funkcjonalność umieścimy we wtyczce FMP już w 2017 roku 🙂
   Dzięki za pomysły i uwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *