Jak często należy wykonać przegląd techniczny budynku?

Jak często należy wykonać przegląd techniczny budynku?

Podobnie jak wszelkiego rodzaju pojazdy należy poddawać regularnym badaniom technicznym, tak samo sytuacja wygląda w przypadku obiektów firmowych i użyteczności publicznej. Jeśli chodzi o bloki mieszkalne, które stanowią własność wspólnoty, to właśnie ona jest odpowiedzialna za zlecenie tego rodzaju prac. W praktyce jednak najczęściej tego typu sprawami zajmuje się zarządca nieruchomością, który posiada doświadczenie w prowadzeniu obiektów mieszkalnych, ale również kontakty, które pozwalają na powierzenie prac z tym związanych profesjonalistom.

Dlaczego warto nawiązać stałą współpracę z firmą porządkową?

Przede wszystkim ze względów praktycznych. Tym bardziej, że przegląd okresowy należy wykonywać w określonych przez prawo odstępach czasu. Są to prace cykliczne, dlatego podjęcie stałej współpracy z firmą, która świadczy tego rodzaju usługi jest po prostu wygodne dla właściciela budynku. Co więcej, ma w ten sposób pewność, iż specjalista pojawi się w odpowiednim terminie, aby skontrolować stan poszczególnych instalacji, czy innego rodzaju elementów konstrukcyjnych.

Na czym polega przegląd techniczny budynku?

Częstotliwość, z jaką należy wykonywać przegląd techniczny, zależna jest od charakteru obiektu, to znaczy tego, czy jest to budynek przemysłowy oraz jakiego rodzaju prace są wykonywane na jego terenie, czy blok mieszkalny lub publiczne instytucje. Istotne są także rodzaje przyłączy, jak na przykład instalacja gazowa, którą należy kontrolować raz do roku. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przewodów kominowych. Kontroli rocznej podlegają także wszelkiego rodzaju elementy, które są narażone na uszkodzenie w wyniku szkodliwych warunków atmosferycznych lub mają za zadanie ochronę środowiska.

Czynności związane z przeglądem technicznym nie dotyczą samego budynku, ale również przestrzeni, która wokół niego się znajduje, a przede wszystkim jej estetyki. Istotny jest także sam wygląd elewacji. Nie chodzi tutaj tylko o to, aby budynek prezentował się w odpowiedni sposób. Wierzchnia warstwa murów, która sprawdza się w formie dekoracji ma za zadanie chronić mury przed wilgocią i zabezpieczać warstwę dociepleniową.

Kto może wykonać przegląd techniczny budynku?

To zależy od tego, jakiego rodzaju prace należy wykonać. W praktyce firmy, które oferują przegląd techniczny budynku, to grono specjalistów o różnych specjalizacjach. Chodzi tutaj o profesjonalistów, którzy mają uprawnienia zezwalające im na pracę z instalacji gazowymi lub monitorowania stanu urządzeń i instalacji. Inżynierowie budownictwa poddają natomiast ocenie kondycję fundamentów, czy ścian nośnych. Są to elementy strategiczne dla budynku. Uszkodzenie w ich strukturze znacząco osłabia cały obiekt, a z czasem może prowadzić do jego zawalenia.

Czy właściciele budynków muszą wykonywać regularne przeglądy techniczne?

Tak, prawo jest bardzo jasne i określa, że poszczególne prace należy wykonywać cyklicznie, niezależnie od charakteru obiektu. Dlatego właściciele budynków firmowych decydują się na obowiązkową kontrolę, polegającą na sprawdzeniu elementów technicznych budynku, instalacji i urządzeń, które są zainstalowane w nieruchomości oraz przygotowanie kompleksowej dokumentacji poprzeglądowej.

W tym celu warto postawić na sprawdzone rozwiązania jak zatrudnienie profesjonalnej firmy porządkowej, do której należy firma Inwemer. W ofercie posiadają kompleksowe usługi zarówno sprzątające, porządkowe, jak i z zakresu technicznej obsługi nieruchomości. Wykonywane czynności są zgodne z art. 62 ustawy prawo budowlane, a współpraca z firmą Inwemer pozwala uniknąć lub zminimalizować powstawanie usterek czy awarii. Dodatkowo, właściciele firmy lub budynków zyskują komfort i bezpieczeństwo, które są kluczowe również dla prowadzonego interesu pod kątem wizerunkowym.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *