Business english – różnice, metody nauczania i efekty

Business english - różnice, metody nauczania i efekty

Angielski w biznesie, angielski dla biznesu czy też, jak kto woli, Business English to angielski, którego wiele osób używa w swojej pracy na co dzień. Obejmuje on zaawansowane słownictwo i zwroty z zakresu ekonomii, marketingu, technologii, sprzedaży czy też finansów, bez którego nie może się odbyć firmowe spotkanie ani rozmowa z klientem w niejednej międzynarodowej firmie. Bez Business English mogą sobie nie poradzić także freelancerzy, którzy chcą pozyskiwać zlecenia od zagranicznych klientów. Jak w takim razie uczyć się tego zakresu języka angielskiego, aby robić to szybko i wydajnie, a co najważniejsze, by uzyskiwać wyniki i nie tracić pieniędzy?

Angielski biznesowy online – jak się uczyć?

Nauka angielskiego online stała się prosta i wymaga od nas jedynie zaangażowania odrobiny wolnego czasu i szczerych chęci. Na rynku pojawiło się wiele kursów angielskiego online i są one różnie oceniane uczniów. Poniżej przedstawimy kilka możliwości uczenia się i różnice, jakie pojawiają się zależnie od wybranego przez nas rozwiązania. Na początku warto zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie skorzystanie ze sprawdzonych kursów językowych przez internet. Najlepszy kurs angielskiego online to taki, który przynosi szybkie efekty, a jego cena jest adekwatna do poziomu nauczania. Warto sprawdzić Tutlo, szkołę językową, która do perfekcji opanowała zasady nowego nauczania – https://pl.tutlo.com/. Wykorzystanie nowych technologii do uczenia się, łatwy dostęp do materiałów cyfrowych i lekcje z native speakerem to tylko część możliwości, jakie oferuje szkoła.

Najlepszą opcją będzie więc skorzystanie z takiej właśnie szkoły, wybranie zajęć z lektorem, niezależnie czy polskim, czy też anglojęzycznym, i nauka Business English pod jego okiem. Dzięki biogramom nauczycieli, zamieszczonych na stronie kursu angielskiego online, możemy łatwo sprawdzić, który z nich specjalizuje się w zagadnieniach biznesowych.

Warto wspomnieć, że w Tutlo lekcje prowadzone są metodą „całkowitego zanurzenia”. Polega ona na całodobowym używaniu języka obcego w dosłownie każdej sytuacji – w sklepie, w restauracji, w pracy. Jest to zanurzenie się w kulturę i obyczaje, które są tak ważne dla posługiwania się językiem. Oczywiście najlepsze rozwiązanie to wyjazd zagranicę i przebywanie tam przez kilka miesięcy, ale alternatywa w postaci szkoły językowej też przynosi oczekiwane efekty, i to bardzo szybko.

Samodzielna nauka – czy jest możliwa?

Samodzielne uczenie się jest wręcz wskazanie. Niezależnie, czy korzystamy z innych lekcji, czy też nie. Najważniejsze jest to, że samodzielne i aktywne powtarzanie pozwoli nam szybciej zapamiętać materiał, którego uczyliśmy się wcześniej. Jak uczyć się angielskiego biznesowego samodzielnie? Na pomoc przyjdzie nam przede wszystkim prasa branżowa. Czasopisma takie jak Bloomberg Businessweek, The Economist, Financial Times czy też ich internetowe odpowiedniki to podstawa. Dobrą praktyką jest słuchanie BBC Business Daily, a także oglądanie i czytanie newsów na CNBC Business. Po pierwsze poznamy dzięki temu więcej słów i zwrotów, a po drugie cały czas jesteśmy na bieżąco z trendami, które nas interesują lub są związane z naszą pracą.

Uczyć się Business English możemy na wiele sposobów, warto postawić na sprawdzonych lektorów przynajmniej na początku, bo pozwolą nam oni wejść w język, postawić pierwsze kroki na nowym biznesowym polu.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger