Biznesowe pomysły – biznes forum

biznes-forum

Poszukując pomysłu na własną działalność gospodarczą, z pewnością poszukasz go na stronach internetowych. Dobrym pomysłem będzie skierowanie swojego wzroku na forum https://bif24.pl/forum/. Wokół niego obraca się dosyć duża społeczność- na chwilę obecną zarejestrowanych zostało ponad 6000 użytkowników.

Na tej stronie poruszane są dwa tematy dotyczące samego szukania pomysłu, a poruszanych wątków jest dużo. Na przykład istnieje taki, który pomoże w założeniu przedsiębiorstwa, do którego wymagana jest np. ocena Instytutu Zdrowia. W tym samym temacie masz dosyć szeroko omówione sposoby rozreklamowania przedsiębiorstwa lub wiadomości, gdzie możesz napisać o dofinansowanie otwarcie restauracji, a nawet miejsca, gdzie mogłaby być ulokowana, gdyż chodzi o konkretne miasto. Dalsza kwerenda poskutkuje informacjami na temat naprawdę egzotycznych pomysłów, np. na firmę budowlaną zajmującą się budową domów energooszczędnych lub pozycjonowania sieci sklepów internetowych.

Jest jeszcze inny, węższy temat pt. „Szukam pomysłu na biznes”, ale możesz znaleźć tam odpowiedzi na zupełnie inne pytania. Tytuł pierwszego wątku, który przykuł moją uwagę, brzmi „W co warto inwestować”, a zaczyna się od 11-minutowego wprowadzenia, w którym jest to objaśnione, lub wątek dotyczący poszukiwania inwestora, którego nie znaleziono w wątku „Pomysł na biznes”, który został omówiony wyżej.

W wątku „Mój biznes” znajdziesz 25 stron, poruszających tematykę niemal wszystkich aspektów prowadzenia działalności, również i te finansowe. Dowodem na to twierdzenie może być to, że na pierwszej stronie jest wątek, w którym osoba pyta o „niestandardową odzież ochronną” do pracy na budowie i, jako odpowiedź, otrzymuje kilka linków do firm, które ją produkują. Dzięki jednemu z użytkowników, który zadał pytanie na temat firm produkujących dobrą odzież, temat ciągnie się dalej. Na tej samej stronie widnieje inny wątek dotyczący nowoczesnego oprogramowania. Sądząc po datach, osoba uzyskała dosyć szybką odpowiedź na swoje pytanie. Wystarczy poszukać nieco dalej, by trafić na porady dotyczące radzenia sobie ze stresem, założenia firmy.

Na forum poruszana jest tematyka szkoleń, książek lub kursów, które mogą być przydatne w rozwoju przedsiębiorstwa. Licznie się reklamuje strony oraz firmy, które zajmują się tym działem, więc każda osoba powinna znaleźć coś dla siebie.

Inną poruszaną treścią, są błędy, jakie przedsiębiorca może popełnić, prowadząc własny biznes. Dowiesz się, na czym opłaca się oszczędzać, a na czym nie (np. można oszczędzać na papierze do drukarki, ale na samej drukarce już nie warto). Omówiono programy, które pozwolą ci zaoszczędzić, lokaty czy polisy.

W temacie błędów omawiany jest również wątek stosowności makijażu do danego stanowiska lub zatrudnienia pracowników.

Kolejnym blokiem, jest biznes internetowy. Składa się on z czterech tematów- porad ogólnych dotyczących e-biznesu; dropshoppingu, kupna i sprzedaży strony internetowej, portalu, bloga lub forum. Na temacie ogólnym dotyczącym e-biznesu są zamieszczone informacje dotyczące archiwizacji dokumentów- jakie firmy można wynająć do prowadzenia tej części naszego biznesu. Jeden z użytkowników poruszył kwestię wypalenia zawodowego oraz stresu i, na dalszych stronach, otrzymał informacje, jakie są medyczne skutki takich przypadłości. Znajdą się tam również wątki dotyczące hostingu, jakie są wady i zalety prowadzenia sklepu internetowego (jedna osoba zwróciła uwagę na to, że musi jednak upłynąć trochę czasu, zanim taki biznes nie stanie się dochodowy), lub odpowiedzi na pytanie, czy praca przez internet (jako np. freelancer) jest dobrym i przyszłościowym pomysłem.

Kolejny blok dotyczy jednej z ważniejszej części prowadzenia biznesu- finansów. Poruszanych jest tam dziewięć tematów, które w skrócie można opisać jako banki i instytucje finansowe, a także wszystkie sprawy ich dotyczące (dobór najlepszego banku czy instytucji finansowej, które mają oferty, kredytów, pożyczek, lokat i obligacji oraz kont dostosowanych do naszych potrzeb).

Temat Lokaty i obligacje, poza pytaniami wprost na ten temat, porusza takie wątki jak alternatywy do tych sposobów zarabiania oraz zawiera odpowiedzi to, jakie konto oszczędnościowe jest najlepsze, czy inwestycji w złoto lub wino. W temacie dotyczącym kredytów i pożyczek znajdziesz pomoc i przydatne porady jak wyjść z długu, poznasz różnicę między kredytem a pożyczką (bo to są dwie, różne sprawy, mimo iż w języku potocznym oba słowa traktowane są jako synonimy), polecane strony, mające służyć temu, żeby użytkownik sprawdził swoją zdolność kredytową, lub polecenie bloga, na którym znajdziesz odpowiednie informacje.

Jeśli poszukiwana przez Ciebie wiedza dotyczy inwestycji, to również się nie zawiedziesz. W temacie https://bif24.pl/forum/fundusze-inwestycyjne-i-inne-inwestycje/ znajdziesz istne kompendium na dany temat i to od postawieniu pierwszych kroków- dowiesz się, gdzie szukać informacji, jeżeli stawiasz pierwsze kroki w inwestowaniu, czy w co można ulokować kapitał.

Osoba zainteresowana może odszukać wypowiedzi na temat uzyskania środków unijnych (informacje dotyczące firm, które zajmują się tym zawodowo), co to jest biznesplan i jakie tematy ten dokument porusza (gdzie owo przedsiębiorstwo ma się znajdować, dlaczego ma ono szansę na sukces itp.), jak również linki do stron poruszających temat uzyskania dotacji z Urzędu Pracy.

Nasza „edukacja” nie zakończy się tylko na tym- dzięki korzystaniu z forum, dowiemy się nieco na temat faktoringu i różnic między faktoringiem a windykacją, jak również dla kogo jest dobrym rozwiązaniem, u kogo się nie sprawdzi i czemu warto korzystać z tej możliwości w pierwszym przypadku.

Dzięki budowie forum można zadać pytanie na temat ubezpieczeń- jakie są dobre ubezpieczenia. Osoby zarejestrowane na forum polecić ci mogą dobre multiagencje, a także strony z kalkulatorami, które posłużą ci do dokładniejszego obliczenia kosztów ubezpieczenia i wyborze najtańszej oferty, co pozwoli uniknąć jakichkolwiek niespodzianek.

Jeżeli leasing jest dla nas interesujący, to odszukanie ogólnych i podstawowych informacji nie sprawi nam trudności, a co ważniejsze- dowiemy się, gdzie szukać informacji porównujących kredyt i leasing, dzięki czemu będziemy wiedzieć, jakie rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze w danej sytuacji.

Ostatni temat w tym dziale porusza problematykę giełdy oraz rynku Forex, co otwiera nam możliwość zadania pytania na frapujący nas temat dotyczący tej oraz innych giełd.

Kolejny dział odpowie na nasze pytania dotyczące inwestycji w kryptowaluty- na jak inwestować mając określoną ilość gotówki, odpowiada specjalista z forum Biznes i Finanse. Można się dowiedzieć, gdzie sprawdzić aktualne kursy lub poszerzyć swoją wiedzę kryptowalut takich jak Monero, Cardano, Tether, Litecoin, Stellar, EOS, Bitcoin Cash, Ripple XRPEtherum oraz Bitcoin.

Forum zawiera linki, w których znajduje się dosyć obszerne i rzetelne omówienie technologii blockchain (czym jest, jakie są jego wady i zalety, jakie są perspektywy oraz różnice między blockchain i bitcoin).

Inny blok tematyczny dotyczy sprawy, która jest bardzo paląca dla każdego przedsiębiorcy- prawa, podatków oraz ZUS-u. W wątku dotyczącym księgowości trafimy na informacje dotyczące wyboru programu służącego do księgowania, polecenia zaufanych firm, które się tym zajmują oraz czy można łączyć ze sobą działy kadr i księgowości.

ZUS jest palącą sprawą każdego przedsiębiorcy. Na forum dowiemy się, jakie zmiany nas czekają, za pomocą jakich narzędzi można wyliczyć swoją emeryturę, a także znajdzie się nieco informacji na temat alternatywnych metod oszczędzania na nią.

Kolejny temat porusza wątki okołoprawne- są tam porady, kto się bardziej sprawdzi: radca prawny czy adwokat, takie dotyczące wyboru notariusza lub prawnika.

Dział marketingu i reklamy jest dosyć rozbudowany. Można się dowiedzieć, jakie profesjonalne drukarnie wynająć w celu drukowania ulotek, jest temat poruszający metod skutecznej reklamy, gdzie można wyrobić różne gadżety reklamowe typu smycze czy długopisy, jaka forma reklamy będzie dla naszego przedsięwzięcia najlepsza, jak zacząć działać i zaistnieć w mediach społecznościowych. Moim zdaniem, najciekawszy poruszony wątek na tej części forum dotyczy reklam niekonwencjonalnych, a także na temat książek, jakie można przeczytać, by lepiej zajmować się stanem finansowym własnego przedsiębiorstwa.

Kolejny temat dotyczy reklam umieszczanych na Internecie- w mediach społecznościowych, a także porady jak zoptymalizować koszty stworzenia strony internetowej, są propozycje konkretnych firm, które zajmują się takimi sprawami, jak również dzięki temu forum, możemy poznać alternatywy do pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google. Porady dotyczą również tego, co zrobić, jak na naszą stronę został założony filtr Google, co może odbić się w negatywny sposób na sytuacji finansowej naszego przedsiębiorstwa. Są również strony, które stanowią propozycje systemów wymiany linków, które pomogą rozreklamować nasz Fanpage w social mediach.

Ostatnim działem są ogłoszenia- umieszczone są tam oferty pracy, a także porady, jak pracę znaleźć; oferty kupna i sprzedaży spółek oraz firm, poszukiwania rynku zbytu na daną usługę czy produkt. Użytkownicy forum piszą anonse dotyczące poszukiwania inwestora, wspólnika lub dostawcy towaru, jak również są propozycje zainwestowania w interesy innych osób zarejestrowanych na forum.

Podsumowując: forum https://bif24.pl/forum/ jest przyjazne użytkownikom. Dzięki niemu można się wzbogacić o wiedzę merytoryczną, która jest nie tylko dosyć szeroka, ale i kompletna. Poruszane tematy są naprawdę różnorodne, co stanowi niemal 100% gwarancji, że znajdzie się odpowiedź na dręczące pytania, a nawet jeżeli nie, to zawsze można się zarejestrować i otworzyć nowy wątek, żeby inni użytkownicy mogli rozwiać nasze wątpliwości czy uzupełnić nasze informacje o niezbędną wiedzę. Nie trzeba nawet rozwijać skrótu nazwy forum, by domyślić się, że dotyczy ono biznesu, głównie dzięki jego kompleksowości. To perfekcyjne rozwiązanie dla każdego początkującego przedsiębiorcy lub osoby, która dopiero myśli o wejściu w świat biznesu, chociaż tego małego.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *