Biuro rachunkowe vs. księgowa

biuro rachunkowe księgowa

Z usług związanych z szeroko pojętą rachunkowością korzysta wiele osób – zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Jedni potrzebują tylko jednorazowej pomocy, a inni decydują się na stałą współpracę. Nie każda firma zatrudnia własną księgową na etat, gdyż coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem w ich przypadku okazuje się być korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego. Obie te opcje mają oczywiście swoje plusy i minusy, dlatego też decyzja o wyborze jednej z nich powinna być dobrze przemyślana – w oparciu o indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe.

Księgowa czy też może biuro rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca potrzebuje osoby, która zajmie się zawiłościami związanymi z rachunkowością firmy. Może oczywiście samodzielnie się tym zająć, co niestety wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Do tego trzeba jeszcze być stale na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa, doszkalać się i dysponować niemałą ilością czasu. Nic więc dziwnego, że większość przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie własnej księgowej czy też na współpracę z biurem rachunkowym. W przypadku nowopowstałej i niedużej firmy, która szuka oszczędności, z całą pewnością znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będą biura rachunkowe warszawa centrum – http://effepro.eu/ a nie księgowa na etacie. Biura służą pomocą we wszystkich kwestiach związanych z księgowością. Można zdecydować się na zlecenie konkretnych zdań czy też wybrać pełen outsourcing. W biurze rachunkowym pracuje wielu doświadczonych specjalistów w różnych dziedzinach, dlatego też zawsze znajdzie się odpowiednia osoba. Ponadto biuro rachunkowe dostępne jest każdego dnia.

W przypadku własnej księgowej zatrudnionej na etat trzeba liczyć się z wieloma dodatkowymi kosztami. Staje się ona także niedostępna w przypadku wzięcia urlopu. Jeśli jednak mamy dużą firmę, w której to konieczne jest zajmowanie się obsługą kadrową i podatkową każdego dnia, warto mieć zawsze pod ręką swojego pracownika. Kluczowe jest to, czy rzeczywiście jest stać firmę na ponoszenie kosztów związanych z zatrudnieniem nowego pracownika.

Dobrą opcją jest też skorzystanie z kancelarii VOLENTI – posiadają oni zarówno kancelarie prawne jak i biura rachunkowe, co umożliwia kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *