Bezpieczeństwo pożarowe w Twojej firmie

bezpieczeństwo pożarowe

Bezpieczeństwo w pracy zależy od wielu czynników. Jednak znajomość podstaw BHP jest obowiązkowa zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. W ich zakres wchodzi szkolenie przeciwpożarowe, które musi być przeprowadzone przez specjalistów z branży ochrony ppoż (przeciwpożarowej). Dobrze przeszkolony pracownik będzie wiedział jak postępować w przypadku zagrożenia pożarowego i zostanie zapoznany z zasadami postępowania według instrukcji ppoż. Dobry pracodawca lub administrator wyposaży wcześniej miejsce pracy we wszystkie wymagane systemy przeciwpożarowe z pomocą zaufanych specjalistów. Gdzie ich szukać?

Usługi ppoż

To jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i wiedza w zakresie obowiązujących wymagań służacych przeciwdziałaniu wystąpienia pożaru i postępowania w przypadku jego powstania jest oczywiste. Dlatego oczywiste jest również, że powinni ją przekazywać specjaliści i strażacy z doświadczeniem praktycznym. Dlatego postaw na firmę FireFlow, która od lat zajmuje się kompleksową obsługą obiektów, firm i instytucji w zakresie ochrony ppoż. Oferują kompleksowe usługi ppoż, szkolenia oraz montaż instalacji przeciwpożarowych. Wyposażają obiekty w systemy ppoż i zapewniają ich kompleksowy serwis. To ludzie z pasją, którzy profesjonalnie i z zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy.

Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego

W skład kompleksowych usług przeciwpożarowych wchodzą szkolenie, instrukcje i systemy w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Innymi słowy zarówno teoria jak i praktyczne systemy sygnalizacji pożaru i urządzenia wspomagające gaszenie. Właściwe zabezpieczenia przeciwpożarowe to bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Standardowe szkolenia wstępne obejmują szkolenie pracowników z zakresu instrukcji bezpieczeństwa przeciwpożarowego i postępowania w przypadku wystąpienia pożaru. Usługi przeciwpożarowe (usługi ppoż) to także szkolenie z zakresu ewakuacji i obsługi gaśnic. Wszyscy pracownicy obowiązkowo muszą być zapoznani z instrukcją. Jednak warto wiedzieć, że pracodawca musi wyznaczyć część osób do szczegółowego zapoznania się z działaniami w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników. Chociaż wybór pracowników w tym zakresie pozostaje wolnym wyborem pracodawcy, to już konieczność wyznaczenia tej grupy jest obowiązkiem przewidzianym w Art. 209 Kodeksu Pracy.

Szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej

Osoby wyznaczone przez pracodawcę do konkretnych działań na wypadek pożaru i ewakuacji pracowników muszą być szczegółowo przeszkolone z:

  • zasad obsługi gaśnic i innych urządzeń ppoż,
  • zagrożeń związanych z wystąpieniem pożaru,
  • działań w przypadku wystąpienia pożaru,
  • procedur powstawania w przypadku wystąpienia pożaru,
  • zasad przeprowadzania ewakuacji.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *