Gdzie kupić balony z helem w Warszawie?

balony z helem warszawa

Każda uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy. Różnobarwne balony, także z ciekawymi nadrukami, doskonale podkreślą odświętny charakter eventu. Warto zatem wiedzieć, gdzie kupić balony z helem w Warszawie i w jaki sposób je użytkować, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknem.

Ile wytrzymują balony pompowane helem?

Balony napełnione helem ładnie się unoszą, ponieważ ten niepalny gaz jest lżejszy od powietrza. Czas ich unoszenia się w powietrzu zależy przede wszystkim rodzaju balonu.

Dostępne są lateksowe, klasyczne, foliowe oraz foliowe Bubbles. Te pierwsze najczęściej wykorzystuje się na różnego typu uroczystościach ze względu na powszechną dostępność i korzystną cenę. Jednak należy pamiętać, że ich żywotność jest najkrótsza i wynosi od 4 do 12 godzin. Dłużej w powietrzu utrzyma się większy balon i o regularnych kształtach.

Napompowanie balonów najlepiej przeprowadzić zatem bezpośrednio przed imprezą, aby nie zaczęły nagle opadać w jej trakcie albo zaaplikować żel uszczelniający hi-float, który nawet trzydziestokrotnie wydłuża czas unoszenia.

Z kolei balony foliowe stanowią wyjątkową atrakcję na imprezach dla dzieci i na festynach, ponieważ zazwyczaj przyciągają wzrok oryginalnymi kształtami i nadrukami. W powietrzu mogą się utrzymać nawet przez 2-3 tygodnie, trudniej je przebić i nadają się też do wielokrotnego napełniania helem. Kosztują jednak więcej. Balony Bubbles wykonuje się zaś z rozciągliwego plastiku, co pozwala wydłużyć czas ich unoszenia się do 4 tygodni.

Dlaczego balony z helem opadają?

Nawet najlepszej jakości balon w końcu flaczeje i spada na ziemię. To zjawisko naturalne wynikające przede wszystkim z ucieczki cząsteczek gazu przez powłokę balonu. Każdy materiał ma mikropory, a nimi po prostu powoli uchodzi powietrze. Trudno też o całkowicie szczelne zawiązanie balonu.

Drugi powód związany jest ze zmiennością temperatury, a w konsekwencji mniejszą lub większą ruchliwością cząsteczek gazu. Im niższa temperatura, tym słabszy napór helu na powłokę balona.

Trzecia kwestia dotyczy wartości ciśnienia atmosferycznego – wszelkie zmiany mają wpływ na objętość gazu wewnątrz balonu. Jeżeli ciśnienie wzrasta, to balon automatycznie się kurczy, a przy spadku ciśnienia zwiększa swoje wymiary. Wszystkie te czynniki skutkują jednym – w balonie jest coraz mniej cząsteczek helu, dzięki którym może się on unosić i w konsekwencji balon zaczyna opadać.

Balony w Warszawie z Balonikowo

Balony zamiast kwiatka albo jako oryginalna dekoracja nad stołem? Możliwości ich wykorzystania są znacznie większe. Co ważne, ich widok wywoła uśmiech nie tylko na twarzach dzieci. Ważne jednak, aby zadbać o zakup balonów naprawdę wysokiej jakości.

Jeżeli ktoś się zastanawia, gdzie kupić balony z helem w Warszawie, to warto zajrzeć do sklepu ETNA. Zresztą nie trzeba nawet jechać na Bemowo, ponieważ zamówienie można złożyć mailowo albo telefonicznie – a do balonów przy okazji jeszcze dorzucić inne akcesoria na urodziny, wesele oraz inne uroczystości.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *