Bądź swoim szefem! Załóż firmę

idea bank konto dla firm

W pierwszej kolejności musisz zarejestrować firmę, składając wniosek CEiDG. Jeśli masz to już za sobą, możesz przystąpić do kolejnych działań, które uczynią twój biznes pełnoprawnym i profesjonalnym przedsiębiorstwem.

Wybór konta bankowego

Chociaż nie jest to koniecznością, warto posiadać firmowe konto bankowe. Dzięki temu oddzielisz osobiste finanse od tych związanych z prowadzoną działalnością.

Jeśli chodzi o konta dla firm dostępne są one w ofercie właściwie każdego banku. Warto jednak wybrać takie, które nie pobierają opłat za prowadzenie rachunku, przelewy zewnętrzne, itp. Dobrze jest zwrócić także uwagę na konta, które dają dostęp do dodatkowych udogodnień dla przedsiębiorców, np. mobilny wpłatomat, nielimitowany dostęp do coworku.

Gdy potrzebujesz pieniędzy na rozwój działalności

Prowadzenie firmy wymaga posiadania kapitału, który jest niezbędny do rozwoju. Chociaż można ubiegać się o dotacje z Funduszy Unijnych, duża konkurencja zmniejsza szanse na uzyskanie środków finansowych. Dlatego warto rozważyć zaciągnięcie kredytu obrotowego, jeśli przedsiębiorstwo działa już kilka miesięcy. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Idea Bank, kredyt taki można przeznaczyć na dowolny cel, otrzymując nawet 300 000 zł (z zabezpieczeniem, a mniejsze kwoty bez zabezpieczenia).

Jeśli jednak potrzebujesz pieniędzy już na samym początku, by wystartować z biznesem, kredyt z myślą o małych firmach będzie dobrym rozwiązaniem. Warto zwrócić uwagę, by bank oferował pomoc finansową każdemu przedsiębiorstwu – także od 1 dnia prowadzenia działalności. Niestety większość ofert dotyczy przede wszystkim firm, które mogą wykazać się choćby kilkumiesięcznym stażem i przychodami. Jeśli jednak dobrze przejrzysz ofertę, znajdziesz banki proponujące kredyty dopiero co zarejestrowanym przedsiębiorstwom.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

3 komentarze - Bądź swoim szefem! Załóż firmę

  1. Radek pisze:

    Motywujący wpis, jednak bez potrzebnego kapitału własnego lepiej nie ryzykować.

    1. Marek pisze:

      Czasami warto zaryzykować, bo do odważnych świat należy 🙂 Niektóre startupy wymagają poważnych środków finansowych na start i po dokładnym rozeznaniu ZA i PRZECIW można dojść do racjonalnych wniosków. W takich sprawach na pewno przyda się chłodna głowa i dokładne kalkulacje.

    2. Jeżeli jest świetna idea, można poszukać osób myślących podobnie oraz sponsora 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger