6 sposobów na naukę angielskiego online

6 sposobów na naukę angielskiego online

Angielski jest językiem międzynarodowym. Posługuje się nim ponad miliard ludzi na całym świecie. Otwiera przed Tobą wiele możliwości. Możesz podróżować po całym świecie. Łatwiej znajdziesz wymarzoną pracę. Wcale nie musisz ograniczać się do polskich firm. Jeśli będziesz znać biegle angielski, możesz śmiało szukać pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Zobacz, jak szybko i skutecznie uczyć się języków obcych.

Słuchaj materiałów po angielsku

Jaki jest jeden z najlepszych sposobów na naukę angielskiego online? Przede wszystkim dużo słuchaj. W ten sposób możesz przyswoić prawidłową wymowę i akcent. Słuchaj radia, podcastów i audiobooki. Oglądaj filmy, seriale, webinary. Słuchanie jest jednym z najważniejszych elementów nauki angielskiego.

Zapisuj nowe słówka

Załóż zeszyt, w którym będziesz zapisywać nowe słówka. Zawsze podawaj polskie tłumaczenie. Jeśli tylko możesz, zapisz, w jakim kontekście można ich używać. Wkuwanie samych słówek jest mało efektywne.

Czytaj po angielsku

Staraj się czytać po angielsku przynajmniej godzinę dziennie. Tak, na początku stanowi nie lada wyzwanie. Warto jednak włożyć trochę wysiłku. Możesz czytać książki, gazety i artykuły. Pamiętaj, by dostosować je do swojej aktualnej znajomości angielskiego. Jeśli będą zbyt łatwe, szybko skupisz się na czymś innych. Jeżeli będą za trudne, łatwo się zniechęcisz

Prowadź dziennik osiągnięć

Motywuj się codziennie, śledząc swoje postępy. Po każdej lekcji zapisz, czego się dzisiaj nauczyłeś. Pamiętaj, by dodać szczegóły. Unikaj niejasnych, ogólnych informacji. Prowadząc dziennik, zawsze możesz spojrzeć wstecz i sprawdzić, jak daleko zaszedłeś.

Strony internetowe

Duolingo jest jedną z najpopularniejszych witryn do nauki języków obcych z ponad 200 milionami użytkowników. Oferuje bezpłatne materiały i aplikacje mobilne. Jeśli chcesz usunąć reklamy i pobrać lekcje, możesz wykupić wersję premium.

Forvo to słownik wymowy. Obejmuje miliony słów, które zostały nagrane i udostępnione przez native speakerów w ponad 370 językach. Możesz z niego korzystać bezpłatnie. Darowizny są mile widziane.

Jeśli chodzi o płatne opcje, dużą popularnością cieszą się następujące strony: Rosetta Stone, Yabla, FluentU i Italki.

Konwersacje z native speakerem

Jeśli nie masz zbyt dużo czasu na naukę angielskiego, ale nie chcesz z tego zrezygnować, pomyśl o konwersacjach z native speaker online. Pozwala pokonać strach przed mówieniem w języku obcym. Ułatwia przejście na wyższy poziom zaawansowania. Takie zajęcia koncentrują się na płynnym mówieniu po angielsku (również angielski biznesowy). Zwiększą Twoją pewność siebie. Poprawią Twoją wymowę. Wzbogacą słownictwo. Pozwalają też przyswoić zasady gramatyki. Native speaker zmotywuje Cię do dalszej nauki.

Co powinieneś wiedzieć?

Umiejętność mówienia, pisania i rozumienia języka obcego jest kluczowa. Dlatego nauka angielskiego online to doskonały pomysł. Ciekawe zajęcia online i interaktywne moduły sprawiają, że jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Możesz się tutaj uczyć we własnym tempie. Masz całkowitą kontrolę nad swoimi postępami. Czy dany materiał jest dla Ciebie za łatwy? Opanuj go w szybkim tempie i przejdź do następnego etapu. Podobnie, jeśli dany obszar jest dla Ciebie abstrakcyjny i złożony, poświęć na niego więcej czasu.

Zapisz się na kurs online już dziś w Eklektika.pl. Otwórz się na nowe możliwości w życiu osobistym i zawodowym.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *