6 cech ponadczasowego garnituru

6 cech ponadczasowego garnituru

Nie każdy mężczyzna chodzi w garniturze codziennie, ale każdy musi go założyć przynajmniej od czasu do czasu. Oznacza to, że na ten strój zawsze powinno być miejsce w garderobie. Większość z nas chce, by garnitur był uniwersalny i ponadczasowy. Chcemy kupić jeden i mieć pewność, że nie wyjdzie z mody. Jakimi cechami musi wyróżniać się garnitur, byśmy mieli pewność, że założymy go wiele razy?

Są takie elementy ubioru, jakie po prostu trzeba mieć i mogą przydać się w różnych okolicznościach. Bez zwątpienia garnitur do tej grupy należy. Jeśli podczas zakupów przyjrzymy się ubraniu dokładniej, to w naszej szafie mogą zawitać modne garnitury, które są ponadczasowe i zawsze będą prezentować się świetnie. Przyjrzyjmy się, czym taki garnitur musi się cechować.

Gładki i matowy materiał

Część mężczyzn szykujących się na jakieś formalne wyjście, wybiera garnitury z połyskiem. Są eleganckie i oficjalne. Jednak gdybyśmy chcieli taki garnitur nosić na co dzień, to może się okazać, że jest zbyt formalny. Jednocześnie garnitur nie może być zbyt casualowy, bo sprawdzi się tylko podczas spotkań nieformalnych. Na eleganckie przyjęcie go nie założymy. Uniwersalnym wyborem będzie materiał gładki i matowy. Taki wariant sprawdzi się w różnych odsłonach

Tkanina z włókien naturalnych

Jeśli zamierzamy kupić garnitur, który posłuży przez lata, to musimy wybrać taki, który będzie się dobrze układał. Ma być miły dla skóry, byśmy z chęcią po niego sięgali, nasza skóra ma oddychać. Cechy te mają garnitury z naturalnych tkanin, jak wełna owcza, wełna merynosów czy kaszmir. Unikajmy natomiast włókien syntetycznych.

Optymalna długość marynarki

Przyglądając się marynarkom, możemy zauważyć, że mają one różne długości. Chcąc, by marynarka garnituru była uniwersalna, postawmy na dłuższy model, który będzie w większości zasłaniać pośladki. Przy casualowych zestawieniach można pokusić się o coś krótszego, ale przy formalnych stylizacjach krótka marynarka wygląda źle.

Uniwersalne kolory

Czymś, czego pominąć nie można, jest kolorystyka. Dawniej uważano, że uniwersalna jest czerń, ale ta jest zbyt formalna podczas wielu wydarzeń. Znacznie bardziej uniwersalnymi kolorami są odcienie szarego i granatowego. Możemy je nosić zarówno do pracy i na spotkanie z klientem, jak i na wesele. Zrezygnujmy też z dodatkowych urozmaiceń jak przeszycia i łaty. Jeśli chcemy dodać nieco koloru i ekstrawagancji stylizacji, postawmy na muchy męskie albo krawaty.

Szerokie klapy marynarki

Zdarzają się jeszcze marynarki, które mają wąskie klapy. Nie wygląda to dobrze i powinniśmy z nich od razu zrezygnować. Marynarka z szerokimi klapami zawsze prezentuje się dobrze, bez względu na to, gdzie się wybieramy.

Dopasowane spodnie

Wybierając garnitur, trzeba spojrzeć także na spodnie. Nie mogą być za wąskie ani w nogawkach, ani w biodrach. Obcisłe spodnie nie są eleganckie. Najlepsze będą modele mające jedną zakładkę w pasie i wyższy stan. Czasem można spotkać spodnie z dwoma zakładkami i te też są w porządku.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *