4 korzyści dla Twojej firmy z outsourcowania usług do firm zewnętrznych

outsourcing dla firm

Outsourcing w biznesie stał się popularny nie bez powodu. Wielu przedsiębiorców słusznie twierdzi, że zastosowanie outsourcingu jest jednym z ważnych powodów, który pozwolił ich organizacji znacząco zwiększyć swoją skalę. Poniżej znajdziesz 4 przykłady kiedy outsourcing może przyczynić się do sukcesu Twojej firmy.

1. Odciążenie organizacji od czynności zbędnych w Twojej firmie

Jedną z kluczowych zalet zastosowania outsourcingu w każdej firmie jest odciążenie organizacji od czynności niestanowiących jej kluczową kompetencję. Każda organizacja powinna zdefiniować swoje kluczowe kompetencje.

Wszelkie zasoby związane z dostępnym czasem, kapitałem ludzkim i kapitałem finansowym powinny być zainwestowane w rozwijanie kompetencji, które stanowią o sukcesie firmy na rynku, na którym operuje. Istnieje szereg obszarów działania przedsiębiorstwa takie jak np. sprzątanie biura, prowadzenie księgowości, rekrutacja pracowników, windykacja należności, czy marketing internetowy, które można zlecić firmie zewnętrznej, która w poszczególnych obszarach się specjalizuje.

2. Korzystanie z zasobów specjalistów

Dzięki efektowi skali, agencje, czy firmy outsourcingowe są w stanie skupić specjalistów z danej dziedziny. Jednym z przykładów może być specjalista odpowiedzialny za pozycjonowanie SEO stron internetowych.

Wiedza specjalisty SEO jest dużo warta i dlatego ma wysoką cenę, jednak agencja potrafi tak zaalokować czas specjalisty, że koszt dostępu dla Twojej firmy nie będzie tak mocno odczuwalny w porównaniu do sytuacji, w której na wyłączność zatrudniłbyś go na własną rękę. Dodatkowo, jako być może laik w nowych dla Ciebie dziedzinach, nie będziesz w stanie w procesie rekrutacji odróżnić prawdziwego specjalisty od nowicjusza.

3. Ograniczenie ryzyka operacyjnego Twojej firmy

Outsourcing pozwoli Ci również na ograniczenie ryzyka operacyjnego Twojej firmy, dzięki wykorzystaniu kompetencji wysoko-kwalifikowanych specjalistów. Ich wiedza pozwoli Ci na uniknięcie błędów, które mógłbyś popełnić w przypadku jeśli Twoja organizacja realizowałaby te same działania.

Częstą praktyką jest zabezpieczenie się przedsiębiorcy przed karami umownymi w razie złego wykonania usługi. Zabezpiecza ona przedsiębiorcę finansowo, ale również wywiera większą presję na firmach świadczących dla Ciebie usługi.

4. Zmniejszenie kosztów przy zwiększonej jakości usługi

Dzięki temu, że specjaliści agencji, czy firmy outsourcingowej zajmują się kilkoma projektami jednocześnie, koszt takiego pracownika współdzielisz z innymi firmami, co w naturalny sposób stanowi oszczędność dla Twojej firmy. W praktyce właściciel firmy outsourcingowej operuje w zamian za marżę, którą jesteś obciążony.

Dlatego przy wyborze firmy outsourcingowej warto porównać koszt realizacji wewnątrz Twojej organizacji z kosztem firmy zewnętrznej. Do tego celu możesz wykorzystać kalkulatory usług zewnętrznych dla firm jak np. kalkulatordlafirm.pl, dzięki któremu policzysz koszt usługi w Twoim mieście i będziesz mógł wykorzystać do negocjowania stawek z firmami outsourcingowymi.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *