3 sposoby jak inwestować małe kwoty

jak inwestować małe kwoty

Jeżeli myślisz, że żeby zainwestować musisz posiadać dużą kwotę pieniędzy, jesteś w błędzie. Inwestowanie małych kwot może być równie opłacalne co inwestowanie dużego kapitału. Jak inwestować małe kwoty?

Konto oszczędnościowe

Zaczynasz swoją przygodę z oszczędzaniem? Konto oszczędnościowe to propozycja właśnie dla Ciebie! Jak inwestować małe kwoty wykorzystując konto oszczędnościowe? Bez względu na to jak dużymi środkami dysponujesz konto oszczędnościowe jest dobrym pomysłem zwłaszcza jeżeli chcesz regularnie inwestować małe kwoty. Na konto oszczędnościowe możesz w dowolnym momencie wpłacić niewielką ilość pieniędzy nawet rzędu kilku złotych.

Lokaty

Jeżeli oszczędzasz już jakiś czas ale nie masz jeszcze zgromadzonego dużego kapitału i zastanawiasz się jak inwestować małe kwoty, dobrym rozwiązaniem będą lokaty. Każdy rodzaj lokat posiada oprocentowanie. Kwota inwestycji rośnie o określony procent przez czas trzymania pieniędzy na lokacie. Jeżeli oszczędzasz małe kwoty to dłuższe przechowywanie ich na rachunku lokaty, gwarantuje większy zysk.

Obligacje

Szukasz odpowiedzi na pytanie jak inwestować małe kwoty? Dobrym rozwiązaniem są obligacje. Wyróżnia się dwa rodzaje obligacji: obligacje skarbu państwa oraz komercyjne. Obligacje to rodzaj papierów wartościowych, wypuszczanych przez państwo. W zależności od posiadanej kwoty pieniędzy, inwestor kupuje określoną ilość obligacji. Inwestycja w papiery wartościowe to inwestycja długoterminowa. Posiadacz tego rodzaju papierów wartościowych zakupuje je na okres od roku do kilku lat. Przez czas posiadania obligacji, osobie która je wykupiła raz do roku wypłacana jest tzw. dywidenda czyli procent od obligacji.

Jeżeli chcesz zainwestować w obligacje państwowe nie musisz wykupować tylko obligacji z Polski. Rządy innych państwa również prowadzą sprzedaż tego rodzaju papierów wartościowych więc jeśli dysponujesz wymaganą kwotą pieniędzy możesz przez kilka lat posiadać obligacje całkiem egzotycznego kraju.

Na podobnej zasadzie działają obligacje komercyjne. Z tą różnicą, że tego rodzaju papierów wartościowych nie wypuszcza państwo a podmiot komercyjny albo przedsiębiorstwo. Obligacje komercyjne są zwykle wyżej oprocentowane niż obligacje państwowe.

Posiadanie małych kwot nie jest przeszkodą we wkroczeniu na rynek inwestycyjny. Trzeba zastanowić się nad wyborem instrumentu finansowego, który będzie najlepiej będzie pasował do Twojego planu inwestycyjnego. Przy małych kwotach najbardziej opłacalne są inwestycje długoterminowe. Niezależnie jaki sposób inwestowania wybierzesz pamiętaj, że odkładanie nawet małych kwot przez długi czas procentuje sporym zyskiem.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - 3 sposoby jak inwestować małe kwoty

  1. dzidźka pisze:

    No wlasnie… inwestowanie małych kwot to coś dla mnie, bo kokosów nie zarabiam a jak narazie jedyna rzecz na która sie zdecydowalam to ppk w firmie. Do tej pory zreszta nie myslalm o zabezpieczeniu zwlaszcza w kontekscie emerytury, ale chyba wreszcie czas sie obudzic

  2. kamper pisze:

    Zaczynać to się powinno w ogóle od dema, czyli bez ryzykowania jakichkolwiek środków. A dopiero później można wejść w jakieś niewielkie sumy, znając rynek. W XTB dają dużo czasu na demie, trzeba poświęcić trochę czasu na naukę i jakoś nieźle można na tym wyjść, ale ile da się wyciągnąć? To już ciężko powiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger