190 giełd kryptowalutowych: jak wybrać tę właściwą?

Nie ulega wątpliwości, że kryptowaluty są jedną z głównych sił w dzisiejszym świecie inwestycji. Na przestrzeni ostatnich kilku lat to, co zaczęło się jako niszowy i eksperymentalny projekt technologiczny, przekształciło się w potężny i ogólnoświatowy trend z potencjałem na znaczące zyski dla inwestorów. Dla inwestorów, którzy stawiają pierwsze kroki w kryptowalutowym świecie, rozmiar tej przestrzeni może być przytłaczający: liczba giełd wymiany jest ogromna, a co miesiąc powstają kolejne.

Ponadto, inwestorzy będą musieli podjąć również wiele innych decyzji związanych z tym, jak inwestować, w jaki sposób przechowywać swoje cyfrowe aktywa, a przede wszystkim, gdzie i jak zawierać kryptowalutowe transakcje. Jeśli chodzi o ostatni z tych elementów, to najpopularniejszą metoda kupowania i sprzedawania cyfrowych aktywów jest korzystanie z usług giełd kryptowalutowych. Proste? Niezupełnie, zważywszy na fakt, że obecnie na świecie działa niemal 200 tego rodzaju giełd.

Wybór właściwej giełdy może mieć znaczący wpływ na powodzenie Twoich kryptowalutowych inwestycji. W niniejszym artykule pokażemy, w jaki sposób dokonać wyboru giełdy, która w największym stopniu odpowiada Twoim potrzebom inwestycyjnym i jak nie zgubić się na obszernym rynku kryptowalut.

1. Zachowaj ostrożność

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru giełdy kryptowalutowej, i w zasadzie podczas rozważania każdego aspektu kryptowalutowej inwestycji, jest fakt, że oszustwa i kradzieże czają się wszędzie, i mogą mieć duży wpływ na indywidualnych inwestorów. Mt. Gox, jedna z pierwszych giełd wymiany cyfrowych walut, i jedna z najpopularniejszych, upadła. Inne stały się celem ataków hakerskich lub ucierpiały w inny sposób.

W jaki sposób przekonać się, czy określona giełda kryptowalut świadczy uczciwe i legalne usługi? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na fizyczny adres związany z giełdą. Jeśli adres nie jest łatwo dostępny, trzymaj się z dala od takiej giełdy. Z wielu powodów. Po pierwsze, przejrzystość często jest oznaką uczciwości i legalności. Po drugie, nie wiedząc gdzie dokładnie jest siedziba giełdy, nie będziesz mieć pełnej wiedzy na temat często niejasnych ram prawnych Twojej inwestycji. I po trzecie, jeśli Twoje konto zostanie zhakowane, znacznie łatwiej zgłosić te kwestie giełdzie i odpowiednim regulatorom rynkowym, jeśli dysponujesz fizycznym adresem giełdy.

2. Przeprowadź własne rozeznanie

W przypadku kryptowaluty i giełd, reputacja ma ogromne znaczenie. Zanim posuniesz się tak daleko, by zakładać rachunek (co powinno odzwierciedlać najwyższy stopień zaufania, ponieważ użytkownik w tym momencie przekazuje giełdzie różnego rodzaju prywatne informacje), poświęć swój czas, aby dokładnie sprawdzić giełdę, którą się interesujesz.

Co na temat giełdy mówią inni użytkownicy? Co na swój temat mówi sama giełda? Czy w przeszłości zdarzały się jakieś problemy z bezpieczeństwem? Jeśli tak, to jak giełda poradziła sobie z tymi problemami? Szukaj dokładnie, drąż głęboko; zwracaj uwagę na negatywne historie, które giełda mogłaby chcieć ukryć przed potencjalnymi nowymi klientami.

3. Stawiaj na większe bezpieczeństwo

Im trudniej założyć rachunek na danej giełdzie, tym lepiej. Jeśli założenie rachunku jest zbyt łatwe, może to wskazywać, że giełda nie jest szczególnie godna zaufania. Co się stanie, jeśli Twoje cyfrowe aktywa nagle znikną? Przy łatwym do założenia rachunku możesz mieć znacznie większe trudności z wyśledzeniem i odzyskaniem swoich pieniędzy.

Niezależnie od giełdy, którą dla siebie wybierzesz, dobrze jest trzymać zdecydowaną większość swoich cyfrowych aktywów offline, w usługach takich jak np. zimny portfel kryptowalutowy. Giełdy w ten sam sposób powinny postępować z własnymi aktywami, które nie są im potrzebne do utrzymania płynności.

4. Uważaj na prowizje i pary

Wstępna selekcja giełd kryptowalut już za Tobą i na stole zostały tylko te, które mają znakomitą reputację, świetną historię pod względem bezpieczeństwa i żadnych ataków ze strony hakerów lub oszustów. To świetny początek, ale teraz musisz zastanowić się nad tym, w jakim stopniu każda z tych giełd wpłynie na Twoje codzienne inwestycje. Dwa główne czynniki, które odróżniają giełdy od siebie, to prowizje i pary walutowe, które oferują. Większość giełd pobiera prowizje za przeprowadzone transakcje. Są one uzależnione od rozmiaru transakcji, poziomu Twojej aktywności, a w niektórych przypadkach mogą być stałe i niezależne od jakichkolwiek zmiennych. Zbierz informacje na temat prowizji i zastanów się, jak wpłyną na Twoje inwestycje. Zamierzasz działać aktywnie i codziennie przeprowadzać transakcje? Wówczas zastanów się nad giełdą, która pobiera niskie prowizje od poszczególnych transakcji.

Kolejną ważną rzeczą jest to, jakie pary kryptowalutowe oferuje Twoja giełda. Coinbase, jedna z najpopularniejszych i osiągających najlepsze wyniki giełd na świecie, oferuje swym użytkownikom tylko wąską grupę cyfrowych walut. Jeśli szukasz mało znanych altcoinów, wówczas konieczne może być zerknięcie na inne giełdy, mimo że Coinbase cieszy się świetną reputacją, jest bardzo bezpieczna itd. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę to, w jaki sposób Twoje praktyki inwestycyjne będą współgrały z możliwościami (i ograniczeniami) giełdy, z której chcesz korzystać.

Załóż konto w giełdzie kryptowalut BitBay.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *