Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy – czy możliwe i gdzie?

kredyt gotówkowy

Aż 8 proc. aktywnych zawodowo Polaków pracuje na podstawie umowy zlecenie. Chociaż ma to swoje dobre strony, taka forma zatrudnienia może rodzić wiele problemów, np. w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy. Czy umowa zlecenie całkowicie dyskwalifikuje ze starań o bankowe wsparcie finansowe? Czy może istnieje szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej? Sprawdzamy.

Umowa zlecenie jest wygodna z punktu widzenia pracodawców, dlatego wielu pracowników zatrudnionych jest w takiej formie. Chociaż największym problemem tego typu umów jest brak dostępu do jakichkolwiek świadczeń (np. brak urlopu wypoczynkowego), bariery mogą pojawić się także na etapie wnioskowania o wsparcie finansowe z banków. Okazuje się bowiem, że rodzaj umowy a kredyt gotówkowy to zależność ściśle ze sobą związana.

Banki niechętne do udzielania kredytów przy umowach zlecenie?

Banki chętnie udzielają kredytów gotówkowych, ale przede wszystkim osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę – najlepiej na czas nieokreślony. Tacy kredytobiorcy są bowiem najbardziej wiarygodnymi, a jednocześnie mają zapewnioną ciągłość zarobków. W dużo trudniejszej sytuacji są osoby zatrudnione na umowę zlecenie, które nie zawsze mogą liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Wynika to z faktu, że taka forma zatrudnienia nie jest stabilna, a co za tym idzie – wiąże się z ryzykiem niewypłacalności kredytobiorcy.

Na szczęście banki zmieniają swoje restrykcyjne podejście do kredytobiorców zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie. Jak pokazuje ranking kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl, coraz więcej instytucji akceptuje dochody pochodzące z umów cywilnoprawnych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieli skorzystać z oferty kredytowej, a nieodpowiednia umowa była poważną przeszkodą.

Tutaj zaciągniesz kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie

Lista banków, które akceptują umowę zlecenie, jest coraz dłuższa. Będąc zatrudnionym w takiej formie, wniosek o kredyt gotówkowy możesz ubiegać się m.in. w:

 • Alior Banku
 • BOŚ Banku
 • BZ WBK
 • Getin Bank
 • mBank.

Pamiętaj jednak, że różne są warunki przyznawania wsparcia finansowego. Różnice są widoczne przede wszystkim w zakresie wymaganej ciągłości zatrudnienia. W przypadku niektórych instytucji wystarczy 3-6 miesięcy ciągłego zatrudnienia, zaś część banków wymaga aż 12-miesięcznego zachowania ciągłości umów.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

4 komentarze - Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy – czy możliwe i gdzie?

 1. Lepszalokata pisze:

  Bardzo przydatny wpis. Myślałam, że Milenium również pozwala na wzięcie kredytu podczas umowy zlecenia. Pozdrawiam.

 2. Piotr pisze:

  Ciekawe jak to wygląda w praktyce, moim zdaniem inne umowy niż ta o pracę nie mają raczej żadnych plusów , brak ubezpieczenia i o wszystko jest trudniej. Mam nadzieję że pomoże to ludziom którzy pracują na umowach śmieciowych.

 3. Robert pisze:

  Ciekawy artykuł. Ja na przykład brałem w aasa pożyczkę i mają tam korzystne warunki a raty są niewysokie.

 4. Iza pisze:

  Zgadzam się. Warto zajrzeć do aasa. Mają tam pomocny personel w siedzibie jak i online. Do tego można przez pewien czas nie spłacać rat. Jak dla mnie to bardzo dobra alternatywa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt przez Facebook Messenger