Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy – czy możliwe i gdzie?

kredyt gotówkowy

Aż 8 proc. aktywnych zawodowo Polaków pracuje na podstawie umowy zlecenie. Chociaż ma to swoje dobre strony, taka forma zatrudnienia może rodzić wiele problemów, np. w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy. Czy umowa zlecenie całkowicie dyskwalifikuje ze starań o bankowe wsparcie finansowe? Czy może istnieje szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej? Sprawdzamy.

Umowa zlecenie jest wygodna z punktu widzenia pracodawców, dlatego wielu pracowników zatrudnionych jest w takiej formie. Chociaż największym problemem tego typu umów jest brak dostępu do jakichkolwiek świadczeń (np. brak urlopu wypoczynkowego), bariery mogą pojawić się także na etapie wnioskowania o wsparcie finansowe z banków. Okazuje się bowiem, że rodzaj umowy a kredyt gotówkowy to zależność ściśle ze sobą związana.

Banki niechętne do udzielania kredytów przy umowach zlecenie?

Banki chętnie udzielają kredytów gotówkowych, ale przede wszystkim osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę – najlepiej na czas nieokreślony. Tacy kredytobiorcy są bowiem najbardziej wiarygodnymi, a jednocześnie mają zapewnioną ciągłość zarobków. W dużo trudniejszej sytuacji są osoby zatrudnione na umowę zlecenie, które nie zawsze mogą liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Wynika to z faktu, że taka forma zatrudnienia nie jest stabilna, a co za tym idzie – wiąże się z ryzykiem niewypłacalności kredytobiorcy.

Na szczęście banki zmieniają swoje restrykcyjne podejście do kredytobiorców zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie. Jak pokazuje ranking kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl, coraz więcej instytucji akceptuje dochody pochodzące z umów cywilnoprawnych. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieli skorzystać z oferty kredytowej, a nieodpowiednia umowa była poważną przeszkodą.

Tutaj zaciągniesz kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie

Lista banków, które akceptują umowę zlecenie, jest coraz dłuższa. Będąc zatrudnionym w takiej formie, wniosek o kredyt gotówkowy możesz ubiegać się m.in. w:

 • Alior Banku
 • BOŚ Banku
 • BZ WBK
 • Getin Bank
 • mBank.

Pamiętaj jednak, że różne są warunki przyznawania wsparcia finansowego. Różnice są widoczne przede wszystkim w zakresie wymaganej ciągłości zatrudnienia. W przypadku niektórych instytucji wystarczy 3-6 miesięcy ciągłego zatrudnienia, zaś część banków wymaga aż 12-miesięcznego zachowania ciągłości umów.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

4 komentarze - Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy – czy możliwe i gdzie?

 1. Lepszalokata pisze:

  Bardzo przydatny wpis. Myślałam, że Milenium również pozwala na wzięcie kredytu podczas umowy zlecenia. Pozdrawiam.

 2. Piotr pisze:

  Ciekawe jak to wygląda w praktyce, moim zdaniem inne umowy niż ta o pracę nie mają raczej żadnych plusów , brak ubezpieczenia i o wszystko jest trudniej. Mam nadzieję że pomoże to ludziom którzy pracują na umowach śmieciowych.

 3. Robert pisze:

  Ciekawy artykuł. Ja na przykład brałem w aasa pożyczkę i mają tam korzystne warunki a raty są niewysokie.

 4. Iza pisze:

  Zgadzam się. Warto zajrzeć do aasa. Mają tam pomocny personel w siedzibie jak i online. Do tego można przez pewien czas nie spłacać rat. Jak dla mnie to bardzo dobra alternatywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *