Tworzenie stron WordPress – tego musisz unikać

Tworzenie stron WordPress

Jeśli chcesz stworzyć swoją stronę internetową na platformie WordPress, a nie posiadasz podstawowej wiedzy o tworzeniu witryny na tym systemie, może to przysporzyć Ci wielu problemów w późniejszym użytkowaniu, dlatego w tym artykule pomożemy Ci uniknąć najczęstszych błędów, które możesz popełnić tworząc stronę WWW.

Wybór nieodpowiedniego szablonu i motywu

Ogromna ilość dostępnych, darmowych szablonów i motywów może być nie lada wyzwaniem dla osoby początkującej. Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego szablonu nie skupiaj się na samych wbudowanych „bajerach”, a zwróć uwagę na to czy wygląd, funkcjonalność i aspekty techniczne spełniają potrzeby twojej nowej strony internetowej. Czy jest sens budować witrynę na szablonie dużego portalu, jeśli chcesz zaprojektować wizytówkę produktu bądź usługi?

Przeczytaj poradnik: Tworzenie stron WordPress krok po kroku

Instalacja zbyt dużej ilości wtyczek na WordPress

Wtyczki są ciekawym urozmaiceniem funkcjonalności strony internetowej. Świetnie sprawdzają się dla osób początkujących, ale trzeba tutaj uważać z ich ilością. Dlaczego? Ponieważ może to doprowadzić do spowolnienia witryny, a jeśli wtyczka została źle napisana może spowodować złe wyświetlanie się strony bądź pojawienie się komunikatu o błędzie, który zablokuje dostęp do panelu kokpitu. Pamiętaj, aby każdą wtyczkę przed instalacje najpierw dobrze poznać. Sprawdź kiedy była ostatnio aktualizowana i czy ma dobre opinie.

Brak aktualizowania WP i kopii zapasowej

Nieaktualizowane strona na WordPress to smakowity kąsek dla przeróżnych wirusów, ataków hakerskich i spamu. Pamiętaj, więc o regularnych aktualizacjach WP i wtyczek. Rób też swoje kopie zapasowe, bo w przypadku awarii bądź infekcji będzie można szybko przywrócić stronę bez błędów i zarażonych plików.

Czytaj także o darmowym blogu WordPress.

Zmiana plików konfiguracyjnych w WordPressie

Wiele osób początkujących popełnia błąd ingerując samemu bez wiedzy programistycznej w pliki konfiguracyjne podmieniając kody z niesprawdzonych źródeł znalezionych w czeluściach internetu. Najlepiej szukać wsparcia u firm, które zajmują się tworzeniem stron opartych na systemie WordPress.

Innymi błędami, które możesz popełnić jest instalowanie wtyczek z nieznanych źródeł, nieaktualizowane wtyczek, przechowywanie nieużywanych wtyczek i motywów, używanie słabego hasła, brak certyfikatu bezpieczeństwa SSL czy brak zabezpieczenia przed spamem na polu „ Dodaj komentarz”.

Odwiedź blog Sirius Pro, by nauczyć się samodzielnie tworzyć strony WordPress.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *