Szybkie pożyczki dla firm – ranking najlepszych pożyczkodawców

ranking pożyczkodawców

Rozpoczęcie własnej działalności bardzo często oznacza inwestycje. Zakup sprzętu, towaru, wynajem lokalu usługowego czy biura to tylko część wydatków, z jakimi „już na starcie” musi zmierzyć się początkujący przedsiębiorca. Co jednak, jeśli kapitał kurczy się w zastraszającym tempie, a lista wydatków zdaje się nie mieć końca? Dobrym rozwiązaniem takiego problemu może okazać się zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. W artykule przedstawimy ranking najlepszych pożyczkodawców, udzielających pożyczek dla firm.

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze szybko, bez formalności, stosu dokumentów i długiego oczekiwania na decyzję, skorzystaj z usług pozabankowych pożyczkodawców, oferujących pożyczki dla firm. Choć takie instytucje powstały w celu „zagospodarowania” osób, które nie mieszczą się w tradycyjnym systemie bankowym, z ich usług korzysta coraz więcej wypłacalnych, w pełni wiarygodnych klientów. Nie da się bowiem ukryć, że w konkurencji na szybkość i prostotę pożyczenia pieniędzy, instytucje pozabankowe pozostawiają banki daleko w tyle. A czas to w obecnych czasach towar prawdziwie deficytowy. Zwłaszcza dla przedsiębiorców.

Uważaj na nieuczciwych pożyczkodawców

Pozabankowi pożyczkodawcy nie cieszą się najlepszą sławą. Przyczyną takiego stanu rzeczy bardzo często jest… brak wiedzy na temat mechanizmów działania takich instytucji.

Jak wynika z badania PBS „Jak Polacy zawierają umowy i rola dziennikarstwa ekonomicznego” , przeprowadzonego na zlecenie Press Club Polska, Axa i Provident Polska, 5 procent badanych w ogóle nie czyta podpisywanych umów, a aż 41 proc. odpowiedzi wskazywało na niedokładne ich czytanie. Konsekwencje nieterminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania często bywają więc nieprzyjemną niespodzianką.

Niestety, brak wiedzy konsumentów to nie jedyna przyczyna negatywnych opinii na temat pozabankowych pożyczkodawców. Winę za taki stan rzeczy ponoszą także… nieuczciwe firmy, którzy żerują na naiwności szukających dodatkowej gotówki firm.

Jeśli planujesz zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej, wybierz tę o stabilnej pozycji na rynku i ogólnopolskim zasięgu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie padniesz ofiarą oszustwa i nadużycia, Twoje dane osobowe będą całkowicie bezpieczne, a pożyczkodawca wywiąże się ze swoich obowiązków. W dokonaniu najlepszej decyzji pomoże Ci ranking pożyczek pożyczek dla firm dostępny na Chwilowo.pl – poniżej zestawienie firm, aktualnie widocznych w rankingu.

Aasa dla biznesu

Aasa Polska jest firmą o skandynawskich korzeniach. Na polskim rynku pojawiła się w 2012 roku. Specjalizuje się w udzielaniu pożyczek pozabankowych dla osób prywatnych i firm. Najnowszym „dzieckiem” Aasy jest pożyczka dla biznesu, dedykowana mikroprzedsiębiorcom oraz właścicielom małych i średnich firm.

Korzystając z usług Aasy pożyczysz od 1000 do 10 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 1 do 24 miesięcy. Co ważne, pożyczkodawca umożliwia pożyczenie pieniędzy już od 1 dnia prowadzenia działalności, co dla wielu przedsiębiorców będzie ogromnym atutem.

Pożyczkę dla biznesu może zaciągnąć osoba, która:

 • posiada zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą;
 • nie figuruje w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD);
 • posiada stały adres zamieszkania w Polsce.

Korzystając z usług Aasy, pożyczysz pieniądze w 100 procentach przez internet. Bez konieczności wychodzenia z domu. Co ważne, jedynym dokumentem, jakiego wymaga pożyczkodawca jest dowód osobisty. Dzięki minimalnej ilości formalności i uproszczonej procedurze badania zdolności kredytowej decyzję otrzymasz w ciągu maksymalnie godziny. Jeśli będzie pozytywna, pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet w ciągu 15 minut. Szerzej na temat ofery Aasa dla biznesu pisał niedawno portal Parkiet.com.

Caseo

Caseo udziela pożyczek przedsiębiorcom, którzy rejestrują obroty na kasie fiskalnej. Korzystając z usług tego pożyczkodawcy możesz pożyczyć nawet 25 000 zł, rozkładając spłatę na maksymalnie 12 miesięczny rat.

Pożyczkę dla firm w Caseo może otrzymać przedsiębiorca, który:

 • jest pełnoletni;
 • posiada działalność gospodarczą;
 • rejestruje obroty na kasie fiskalnej.

Aby wnioskować o pożyczkę w Caseo wypełnij wniosek na stronie internetowej pożyczkodawcy lub zadzwoń na infolinię.

Pożyczając pieniądze w Caseo zyskasz nie tylko gotówkę niezbędną do prowadzenia biznesu oraz możliwość wliczenia prowizji w koszty uzyskania przychodu, ale również solidnego, wiarygodnego partnera do współpracy.

Visset

Visset to jedyny pożyczkodawca w naszym rankingu, który udziela firmom pożyczek krótkoterminowych. Nowi klienci firmy pożyczą 1500 zł zupełnie za darmo. Lojalni pożyczkobiorcy mogą wnioskować o kwotę 5000 zł.

Na zwrot pożyczki w Visset będziesz miał maksymalnie 30 dni.

Dodatkowe środki może otrzymać osoba, która:

 • posiada polskie obywatelstwo;
 • ma od 20 do 75 lat;
 • posiada konto w polskim banku;
 • posiada aktywny numer telefonu komórkowego;
 • nie figuruje w rejestrach BIG InfoMonitor, BIK, KRD, ERIF jako dłużnik nieterminowo regulujący swoje należności

Jedynym dokumentem, jakiego wymaga pożyczkodawca jest dowód osobisty. Cały proces wnioskowania o pożyczkę przeprowadzisz przez internet, a dodatkowe środki mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w 15 minut. Czy pożyczanie pieniędzy może być jeszcze wygodniejsze?

Monument Fund

Monumet Fund udziela pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, lokalu usługowego lub działki inwestycyjnej możesz pożyczyć nawet kilka milionów złotych. Maksymalna kwota finansowania zależy od wartości nieruchomości.

Na spłatę pożyczki w Monument Fund będziesz miał 3, 6, 12 lub nawet 18 miesięcy (w szczególnych przypadkach z opcją przedłużenia do 5 lat).

Pożyczkę dla firm w Monument Fund może otrzymać osoba, która:

 • ma co najmniej 18 lat;
 • prowadzi lub planuje założyć działalność gospodarczą;
 • jest właścicielem nieruchomości.

Aby pożyczyć pieniądze potrzebny Ci będzie dokument tożsamości oraz dokumenty nieruchomości:

 • numer księgi wieczystej;
 • akt nabycia nieruchomości;
 • zdjęcia nieruchomości.

Co ważne, Monument Fund nie sprawdza danych klientów w BIK-u. Nie weryfikuje także rejestów dłużników – Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF i BIGInfo Monitora.

Dodatkowe środki mogą więc otrzymać osoby zadłużone. Jeśli jesteś jedną z nich, dokładnie przemyśl swoją deczyję. Pochopnie podjęta może pogorszyć Twoją sytuację finansową i wpędzić Cię w ogromne tarapaty.

Iwoca

Kolejne miejsce w rankingu pożyczek dla firm zajmuje Iwoca. Firma udziela pożyczek małym oraz średnim podmiotom w całej Europie. Działając na rynku od 2012 zdobyła zaufanie i uznanie tysięcy pożyczkobiorców.

Iwoca jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz przestrzega Zasad Dobrych Praktyk – zbioru zasad postępowania, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym.

CKorzystając z usług tego pożyczkodawcy możesz otrzymać limit kredytowy w kwocie od 5 000 zł do 150 000 zł. Na jego spłatę otrzymasz maksymalnie 12 miesięcy.

Aby uzyskać pożyczkę w Iwoce, Twoja firma powinna spełnić następujące kryteria:

 • przynajmniej 3 miesiące historii obrotów,
 • minimum 5000 zł średniego miesięcznego przychodu,
 • miejsce rejestracji w Polsce.

Pieniądze z pożyczki w Iwoce możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Może być to spłata faktur, wypłata pensji, zakup towaru czy wynajem powierzchni magazynowej.

Zadbaj o terminową spłatę

Choć firmową pożyczkę łatwo zaciągnąć, często zdecydowanie trudniej jest ją spłacić. Zanim podpiszesz umowę upewnij się, że Twoje możliwości finansowe pozwalają na spłatę rat zgodnie z harmonogramem. Konsekwencje opóźnień w spłacie mogą być bowiem wyjątkowo nieprzyjemne.

Już 1 dzień zwłoki będzie skutkował naliczeniem odsetek za opóźnienie. Ich wysokość wynosi obecnie 14 procent w skali roku. To jednak nie wszystko. Przedłużające się opóźnienie może skutkować wypowiedzeniem umowy, rozpoczęciem procedury windykacyjnej i skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego. Jeśli pożyczkodawca współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, przekaże instytucji informacje o długu. Będzie miał również prawo – po spełnieniu określonych warunków – wpisać dane spóźnialskiego pożyczkodawcy do rejestrów Biur Informacji Kredytowej.

Zarówno gorsza historia kredytowa w BIK-u, jak również wpis na „czarną listę” skutecznie zmniejszy wiarygodność pożyczkobiorcy w oczach instytucji finansowych. A to może spowodować realne problemy z zaciągnięciem kolejnej pożyczki lub kredytu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing