Jak kontrolować przebieg pracy w przedsiębiorstwie za pomocą systemu RCP?

rcp

System RCP to intuicyjne narzędzie, które ułatwia kontrolę kosztów pracowniczych i pozwala zautomatyzować czynności związane z zarządzaniem personelem.

System RCP to intuicyjne narzędzie, które ułatwia kontrolę kosztów pracowniczych i pozwala zautomatyzować czynności związane z zarządzaniem personelem.

Regularne 15-minutowe spóźnienia jednego pracownika to dla pracodawcy strata 5 godzin pracy w miesiącu. Czy wiesz ile osób z Twojego zespołu ma w nawyku spóźnianie się? Warto też zadać sobie pytanie czy aby wszyscy pracownicy korzystają z przerw zgodnie z zasadami przewidzianymi w Kodeksie Pracy. Wszystko to – w skali miesiąca oraz z perspektywy łącznej liczby zatrudnionych osób – pokazuje ogrom strat  finansowych, nad którymi większość przedsiębiorców nie panuje. Tymczasem rozwiązanie jest w zasięgu ręki.

Jak wygląda kontrola przebiegu pracy z RCP?

Zarządzanie personelem i kontrola  pracy ma miejsce na kilku poziomach.

  • Zaczynając od początku, system RCP –  dzięki panelowi meldunkowego lub wydrukowanym kartom pracy – ułatwia wszystkim pracę.  Pozwala sprawnie i precyzyjnie przydzielić konkretne zadania do właściwych osób, dołączyć niezbędną dokumentację czy rysunki oraz wygodnie zdawać zrealizowane operacje. Dzięki temu wszyscy mają dostęp do kluczowych informacji i statusów zleceń, ograniczone są też nieporozumienia i opóźnienia wynikające z potrzeby doprecyzowania ustaleń.
  • Kolejną kwestią jest rzetelne i zautomatyzowane rozliczenie czasu pracy i surowców. Raporty w czasie rzeczywistym i analiza historyczna pozwala na sprawiedliwe porównanie pracowników/brygad czy dostosowanie normatyw. W ten sposób pracodawca zyskuje efektywne narzędzie do kontroli kosztów pracy oraz produkcji.
  • Integracja z systemem wejść/wyjść zapewnia kontrolę czasu pracy oraz zabezpiecza przed niepowołanym wtargnięciem osób trzecich na teren firmy.
  • Systemy RCP usprawnia pracę działów administracji personalnej, ponieważ statusy obecności trafiają do plików excela lub bezpośrednio do systemów kadrowo-płacowych. Jest to nie  tylko oszczędność czasu,  ale też ograniczenie błędów popełnianych podczas wprowadzania danych z tradycyjnych papierowych list obecności do systemu.
  • dostępne w czasie rzeczywistym statusy obecności dostarczają wiedzy kto, na którym stanowisku czym się zajmuje oraz na jakim etapie operacji jest w danym momencie. Dzięki temu managerowie zyskują wiedzę niezbędną do optymalnego przydziału zadań (zgodnie ze skutecznością i zaangażowaniem pracowników).
  • Rozliczaj czas pracy z systemem RCP od OptiMES

Dlaczego jeszcze warto wdrożyć systemy rozliczania czasu pracy?

Badania prowadzone w ostatniej dekadzie pokazały, że polskie firmy tracą na spóźnieniach pracowników ponad 12,5 mln rocznie. A kwestie finansowe to nie jedyny problem. Spóźnienia i brak pracownika na stanowisku, wtedy kiedy jest naprawdę potrzebny, utrudnia organizację i przydział pracy, obniża morale wśród punktualnej i zaangażowanej części personelu oraz rodzi poczucie niesprawiedliwości.

  • Systemy RCP wpływają na zmniejszenie liczby spóźnień nawet o 70-90%! Świadomość istnienia takiego rozwiązania w firmy jest bardzo efektywnym narzędziem prewencyjnym.
  • System jest bezosobowy i działa w sposób zautomatyzowany, zatem ograniczamy wszelkie względy personalne – przywileje, sympatie i antypatie – gwarantując pełen obiektywizm.
  • System rozwiązuje  problem płatnej nieobecności pracowników, którzy wychodzą w ciągu dnia w sprawach prywatnych.
  • RCP pozwala na wprowadzenie w pełni kontrolowanego ruchomego czasu pracy, dając pracownikom większy komfort i swobodę pracy (przyjście o 8:15 nie oznacza spóźnienia a jedynie konieczność pozostania w pracy do 16:15).

Dzięki wprowadzeniu systemu RCP każde przedsiębiorstwo zyskuje możliwość zwiększenia efektywności działania w czasach stałej presji na poprawę wydajności pracy i efektywności finansowej.

Przeczytaj również: System CMMS i działasz non stop

Materiał partnera

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *