Sklep internetowy na platformie sprzedażowej – jak i gdzie założyć?
XXI wiek to bez wątpienia stulecie cyfryzacji. Śmiało możemy pokusić się o wytoczenie tezy, że jeśli nie jesteśmy zauważalni w internecie, to tym bardziej nikt nie zauważy nas w świecie namacalnym. Nie inaczej sytuacja ma się w przypadku przedsiębiorstw, głównie tych prowadzących sprzedaż hurtową lub detaliczną. Młode pokolenie oraz coraz większa ilość osób starszych wybiera właśnie zakupy dokonane za pośrednictwem internetu, kierując się oszczędnością własnego czasu oraz pieniędzy wydanych choćby na paliwo. Co za tym wszystkim idzie, każdy wysoko mierzący przedsiębiorca doskonale wie, że absolutnym „must have’em” jest własny sklep internetowy.
To doskonała dźwignia handlu przybliżająca każdy sklep klientom, którzy w przypadku jednostki stacjonarnej nigdy nie pojawiliby się u progu sklepowych drzwi. Dodatkowo nasz sklep będzie przynosił zyski nawet w momencie, gdy my i nasi pracownicy smacznie śpimy. W końcu, gdyby sklep tego typu był złym pomysłem, nie widywalibyśmy witryn wielkich koncernów, w końcu takie instytucje nie lubią się mylić.
Chcąc poszerzyć swoją działalność w taki sposób, możemy oczywiście sami podjąć się ciężkiej sztuki stworzenia własnego sklepu internetowego, tracąc przy tym masę czasu i pieniędzy lub powierzyć ten proces profesjonalistom w postaci platformy B2C (ang. business-to-consumer). Jak w takim razie założyć swój własny sklep internetowy i gdzie można to zrobić?
Jak założyć własny e-sklep?
Decydując się, na rozwiniecie swojego biznesu poprzez otwarcie własnego sklepu internetowego, w pierwszej kolejności stajemy przed jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć w związku z takim posunięciem. Jest to wybór platformy, która wprowadzi nasze usługi i produkty do świata branży e-cemmerce. Wybór platformy B2C ukierunkuje rozwiązania, z jakich będziemy korzystać podczas tworzenia własnej strony. Stworzenie konta na tego rodzaju platformach zajmuje dosłownie chwilę.
Następnym krokiem jest określenie sposobu, w jaki powstawać będzie nasz sklep internetowy, mamy tutaj dwie możliwości:
- Skorzystanie z gotowych rozwiązań oferowanych przez platformę, ta opcja da nasz dostęp do gotowych szablonów w późniejszej części tworzenia sklepu.
- Wybranie pomocy programistów reprezentujących platformę, co pozwoli na wprowadzenie naszych indywidualnych oczekiwań odnośnie do wyglądu i funkcjonowania sklepu.
Gdy określimy się co do sposobu projektowania naszej strony, staniemy przed wyborem jednego z kilku dostępnych pakietów pozwalających na opisane w nich udogodnienia, możliwości jest tyle, że bez wątpienia każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Od wybranego pakietu może zależeć również ilość produktów, jaką zamieścimy w naszym sklepie, dlatego warto tę kwestię rozważyć dużo wcześniej.
W tym momencie możemy za pomocą wspomnianych wcześniej szablonów ustawić wygląd strony i układ jej zawartości tak by jej wygląd przyciągał nie tylko ofertą, ale i wyglądem. Ostatnim krokiem pozostaje sprawa hostingu, to ważny element wizerunku sklepu. Nasz sklep może zostać umieszczony na nowej domenie, której nazwę wybierzemy sami oczywiście pod warunkiem jej dostępności lub umieścić zaprojektowany sklep na własnym serwerze. Nim zaczniemy reklamować nasz sklep w sieci, musimy pamiętać jeszcze o stworzeniu regulaminu swojego sklepu, gdyż jego obecność jest regulowana prawnie.
Gdzie założyć swój e-sklep?
Własny sklep internetowy to bardzo ważny krok dla naszej firmy. Właśnie dlatego warto założyć go na profesjonalnej i zaufanej platformie B2C, która będzie w stanie użyczyć na nie tylko odpowiednich rozwiązań, ale także doświadczenia zebranego przez lata działalności. Świetnym przekładem takiego partnera jest platforma CStore.pl, która jest na rynku e-commerce już od ponad 16 lat, współpracując w tym czasie z wieloma markami znanymi większości społeczeństwa z codziennych zakupów.
Decydując się na skorzystanie z usług właśnie tej platformy, możemy liczyć na udogodnienia takie jak:
- pomoc przy wyborze pakietu pasującego do naszych oczekiwań,
- możliwość darmowego przetestowania sklepu internetowego na okres 14 dni, bez żadnych zobowiązań,
- rozbudowę sklepu w dowolnej chwili,
- nielimitowane wersje językowe,
- certyfikat SSL, chroniąc bezpieczeństwa danych naszych klientów,
- możliwość zintegrowania strony z allegro.pl,
- opcję multistore,
- raporty sprzedaży,
- mobilną wersję sklepu.
To i wiele innych pomocnych funkcji sprawi, że nasz sklep będzie wyglądał i funkcjonował w pełni profesjonalnie. Doświadczeni pracownicy platformy na pewno okażą się nieocenionym wsparciem podczas podejmowania trudniejszych decyzji. Nie bójmy się sięgnąć po więcej. Nie bójmy się sięgnąć po doświadczenie oferowane przez platformy B2C i pozwólmy, aby nasz własny biznes rozkwitł za pomocą sklepu internetowego, który przyciąga ofertami, rozwiązaniami technologicznymi i doskonałym designem. Nie dajmy się wyprzedzić konkurencji, zakładając własny sklep internetowy już dziś.