Jak pozyskiwać klientów do świeżej firmy i gdzie ich szukać?

skąd pozyskać klientów do swojego biznesu

Każda firma bez względu na rodzaj wykonywanej działalności potrzebuje nowych Klientów, którzy są motorem napędowym każdego przedsiębiorstwa.

Jeżeli całkiem niedawno otworzyłeś firmę lub nosisz się zamiarem przejścia na swoje, to dzisiaj pokażę Ci z jakich źródeł można zdobyć klienta?

Postaw na jakość świadczonych usług!

Najlepszą wizytówką każdego przedsiębiorstwa jest zadowolony klient. Szczególnie w początkowej fazie istnienia firmy należy położyć nacisk na wysoką jakość wykonywanych usług.

Wychodząc z takiego założenia możesz być pewny, że zadowolony klient zrobi darmową reklamę Twojej firmy wśród znajomych. Jak dobrze poprosisz, to możesz pozyskać całkowicie za darmo nowych promotorów swojej marki także w internecie.

Świadcząc profesjonalne usługi dla swoich pierwszych klientów możesz być pewny, że napływ kolejnych klientów będzie tylko kwestią czasu.

Dowody?

Przekonałem się o tym w branży korepetytorskiej, świadcząc usługi na rynku lokalnym.

Nowych klientów z polecenia innych zadowolonych klientów pozyskałem także w branży SEO, pozycjonowania stron świadcząc usługi w całej Polsce (zapraszam na stronę mojej firmy – ProjektMarketing.pl).

Należy podkreślić, że w branży pozycjonowania stron internetowych rynek jest nieufny wobec agencji SEO, zapewne w wielu branżach istnieje ten problem.

Jak widzisz klienci z poleceń innych zadowolonych klientów są wodą na młyn dla Twojego biznesu. W początkowej fazie istnienia firmy praktycznie zawsze istnieje problem braku pieniędzy, dlatego musisz postawić na jakość świadczonych usług.

Zawsze wychodzę z założenia, że dobro powraca ze zdwojoną siłą. W tym przypadku dobrze wykonane usługi mają przełożenie na nowych klientów.

Marketing rodzinny

W przypadku moich firm, pierwszych klientów pozyskałem wśród znajomych. Jeżeli masz dobre relacje ze swoją rodziną, to możesz poprosić o kontakt do potencjalnych klientów.

Wychodzę z założenia, że nie ma sensu ukrywać swojej działalności przed rodziną i znajomymi. Sukces bądź porażka w biznesie to codzienność. Strach przed porażką w biznesie zamyka bramy do znalezienia nowych odbiorców Twojej marki.

Tradycyjna sprzedaż telefoniczna

Sprzedaż usług przez telefon jest praktykowana w największych firmach i korporacjach. Można stosunkowo szybko dotrzeć ze swoją ofertą do wielu klientów w całej Polsce.

Jeżeli chciałbyś zostać sprzedawcą, to warto poszukać kursów na ten temat. Istnieją uniwersalne skrypty sprzedażowe, które można dostosować do własnego biznesu. Jeżeli chcesz otrzymać taki skrypt, to napisz do mnie: marek.duda@pracabezszefa.pl

Mój kolega, który założył własną firmę poszukał doświadczonego sprzedawcy z rozliczeniem w modelu efektywnościowym (za pozyskanie klienta sprzedawca otrzymuje prowizję).

Ja także spróbowałem swoich sił na słuchawce. Musisz się liczyć z odrzuceniem ludzi i nauczyć się żyć z porażkami. Praca na telefonie to pasmo porażek, rzuconych słuchawek, ale jest też światełko w tunelu. Każdy zdobyty klient „ze słuchawki” to wielka satysfakcja i ogromna porcja adrenaliny!

Marketing internetowy

Internet jest częścią naszego życia. Założyłeś już własną stronę internetową, bloga? Istnieje wiele firm, które zrobią dla Ciebie oryginalną stronę www.

Prawdziwą sztuką jest stworzenie strony, która będzie robiła dobry marketing Twojej firmy w internecie. Taką wiedzę niestety nie posiada każda firma zajmująca się tworzeniem stron.

Profesjonalne agencje SEO, które zajmują się pozycjonowaniem stron dokładnie zaplanują strukturę Twojego serwisu, która będzie skutecznie konwertowała ruch w wyszukiwarce Google.

Na bazie poprawnej struktury serwisu tworzony jest projekt graficzny, który zostaje zakodowany przez webmastera.

Więcej o wyborze właściwej firmy pisałem w ofercie tworzenia stron www.

Zbieraj leady na stronie www

Lead to w skrócie potencjalny klient, który jest zainteresowany usługą i dobrowolnie pozostawia swoje dane osobowe na stronie. Najczęstszym sposobem pozyskania leadów jest formularz zapisu na newsletter.

Dobrym sposobem na pozyskanie maila jest prezent w postaci darmowego poradnika, ebooka, czy rabat na zakup towarów (praktykowane w e-sklepach).

Email marketing to przede wszystkim baza kontaktów, potencjalnych klientów. Nikt Ci jej nie odbierze. W Google możesz stracić wysokie pozycje i utracić konwertujący ruch. W email marketingu musisz budować relację z odbiorcą, ale to wymaga czasu i dostarczania wartościowych informacji dla ludzi.

Pobieraj numery telefonów na stronie

Potencjalnie zainteresowany klient może nie mieć czasu, aby napisać do Ciebie prywatną wiadomość z wykorzystaniem formularza kontaktowego dostępnego na stronie. Istnieją narzędzia do zbierania leadów telefonicznych, które potrafią nawiązać połączenie z właścicielem strony w 24 sekundy.

Więcej o tym narzędziu pisałem w poradniku – jak pozyskiwać leady telefoniczne? Zobaczysz, w jaki sposób funkcjonuje narzędzie do zbierania numerów telefonów „od kuchni”.

Reklamuj biznes

Facebook, YouTube, Google AdWords, czy tradycyjna ulotka? Warto testować i praktykować wszystkie możliwe źródła. Dobre zrobienie kampanii reklamowej w internecie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Jeżeli masz pieniądze, to warto zainwestować. Reklama jest przydatna w początkowym stadium istnienia firmy. Osobiście jestem fanem wideo marketingu. Nagrałem blisko 2 tys. filmów matematycznych dostępnych na moim kanale YouTube i nie muszę się martwić o brak klientów.

Zainwestuj w pozycjonowanie strony

Co to jest pozycjonowanie stron i na czym polega?

[youtube id=”eNKbZ3NKIaE”]

Być może Ty również jesteś właścicielem swojej strony i korzystałeś z usług firmy pozycjonerskiej. Bez efektów i zysków z SEO… Warto dać sobie drugą szansę. Zobacz darmowy poradnik, jak wybrać dobrą agencję SEO?

Pozycjonowanie stron daje długofalowe korzyści biznesowe, konwertujący ruch i wysokie pozycje wielu słów kluczowych w wyszukiwarce Google. Dobrze zrobione SEO w połączeniu z content marketingiem pozwala zbudować długofalową relację z klientem i pozyskać kolejnych promotorów Twojego biznesu.

Jeżeli szukasz dobrej firmy do pozycjonowania, napisz do mnie. Dam Ci numery telefonów do zadowolonych klientów, abyś mógł z nimi porozmawiać, zapytać o opinie i warunki współpracy.

Podsumowanie

W przypadku moich firm sposobem na szybkie pozyskanie nowych klientów są polecenia od innych zadowolonych klientów.

Warto zainwestować w stworzenie własnej strony internetowej, która będzie generowała nowych klientów. Skorzystaj z innych dostępnych form reklamy, które pozwolą szybko zwiększyć widoczność Twojego biznesu i dotrzeć z ofertą do nowych miejsc, gdzie znajdują się potencjalni klienci.

Statystyki firmy Projekt Marketing po miesiącu od uruchomienia oficjalnej strony www.

1 klient – dobry znajomy

2 klient – znajomy znajomego z rodziny

3 klient – pozyskany ze słuchawki, spotkanie na żywo z klientem

4 klient – pozyskany ze słuchawki

5 klient – pozyskany ze słuchawki

6 zastanawiający się klient – pozyskany z newslettera

7 klient na maj 2017 – nowy klient pozyskany z polecenia 2 klienta

8 klient na maj 2017 – klient 3, który prawdopodobnie powierzy marketing swojej drugiej strony www

9 klient na maj 2017 – nowy klient z polecenia 4 klienta

Biznes może się szybko rozwijać pod warunkiem, że oferujesz wysokiej jakości usługi.

Jak widzisz, jeszcze nie pozyskuję klientów ze strony internetowej, ponieważ proces pozycjonowania strony wymaga czasu.

A Ty w jaki sposób pozyskałeś pierwszych klientów do swojego biznesu? Podziel się w komentarzu i napisz, jaka branża? 🙂

pozycjonowanie stron w projekt marketing

7 komentarze - Jak pozyskiwać klientów do świeżej firmy i gdzie ich szukać?

 1. Masz rację zadowolony klient jest w stanie nawet nam pomóc w reklamie naszej marki 🙂 prostym przykładem jest marketing szeptany. Pytanie jest proste „Jak nie polecić usług firmy znajomemu,z której jesteśmy zadowoleni? „

  1. Marek pisze:

   Najtrudniej pozyskać pierwszego klienta. Teraz jest już tylko z górki 🙂 Od razu powiem, że będę rzadziej pisał na blogu, bo mam więcej pracy z klientami 🙂

 2. Klaudia pisze:

  Dokładnie tak jest, zadowolony klient przyprowadzi nam drugiego klienta 🙂 Od jakiegoś czasu prowadzę Agencję Reklamową, początki były trudne, jednak kolejne dni same przynoszą klientów. Wystarczy swoją pracę wykonać w bardzo wysokiej jakości, a każda ze stron będzie zadowolona 🙂

 3. Monika pisze:

  Zadowolony Klient to wygrany los na loterii, a szczególnie taki który chce polecać nas innym 🙂 Jednak nie zawsze się taki trafia i trzeba starać się bardziej 😉 Polecam doczytać u nas na blogu jak przygotować pierwszą kampanie na pozyskanie klientów, na pewno przyda się na początku drogi 🙂 https://datamakesales.pl/jak-dobrze-przygotowac-sie-do-pierwszego-kroku-twojej-kampanii-leadowej/

 4. Michal pisze:

  Pierwszym moim klientem był mój były szef zlotowa, który nie chciał oddać strony www do agencji by mu ją zbudowali. Tylko zapytał pracowników czy przypadkiem ktoś nie umie budować stron internetowych. Po miesiącu nauki i wprowadzania co raz to wymyślniejszych poprawek ex szefa. Strona była ukończona. Wypłacił wypłatę za normalna codzienną pracę, ale za stronę do dnia dzisiejszego nie. Od tego czasu minęły 3 lata. Mam własny team programowy i też pracuje w korporacji jako administrator jednego ze środowisk internetowych. A pozyskiwanie klientów ze słuchawki – klasyka gatunku polecam. Czasem biorę dwa dni wolnego w korpo. By na godzinę robić 9 połączeń. Co daje z 20 godzin jakieś 2/3 zlecenia. Pozdrawiam

 5. Justyna pisze:

  Fajny artykuł. Ja dodałabym tylko, że warto stworzyć sobie kilka wizytówek na stronach usługowych. To zwiększa obecność biznesu w sieci. A jak użytkownicy wyszukują nazwę firmy to jest więcej jej wyników w wyszukiwarce. Moją ulubioną stroną tego typu jest http://www.topusluga.pl, ponieważ pozwala na profesjonalne zaprezentowanie moich usług.

 6. hotLead.pl pisze:

  Każdemu startującemu ze swoim biznesem przyda się taka dawka wiedzy 🙂 Fajnie, że wspominasz tu o pozyskiwaniu klientów przez Internet i metodach na generowanie leadów sprzedażowych. Podłączam konkretny artykuł o kosztach, na pewno przyda się wszystkim, którzy planują budżet na pozyskiwanie klientów -> https://hotlead.pl/pozyskiwanie-klientow/ile-kosztuje-lead-czyli-przepis-na-zarabianie-100-000-zl-miesiecznie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *