Praca na etacie jako wstęp do do udanej przedsiębiorczości

etat

Zanim zaczniesz pracować na własny rachunek warto zdobyć doświadczenie poznać branżę pracując na etacie w sektorze w którym chcesz spełnić się jako przedsiębiorca. Bo nie jest żadną tajemnicą że najlepsze doświadczenie pozyskamy bezpośrednio w tak zwanym terenie z osobami doświadczonymi.

Czy jest to kilkuosobowa działalność gospodarcza, czy wielka korporacja? Bez względu na formę organizacji, z każdej firmy można wynieść coś istotnego. A jest to wiedza i doświadczenie którego się nie uzyskasz na szkoleniach i kursach. Dobre wzorce, zdobyte doświadczenie i przede wszystkim kontakty z ludźmi z branży, wszystko to zaprocentuje i pozwoli Ci w przyszłości być bardziej efektywnym przedsiębiorcą.

Pamiętaj idziesz po doświadczenie, mierz wysoko, w dzisiejszych czasach bycie tzw. skoczkiem (osoba która często zmienia pracę aby wspinać się do góry po szczeblach kariery) to nic nagannego a wręcz pozytywnego dla Twojego rozwoju. Pracownicy którzy szukają dynamicznego rozwoju często zmieniają pracodawcę. Dwa lata, to optymalny czas pozostania na jednym stanowisku. Jeżeli myślisz o awansie społecznym to czas na zmiany.

Przykład, jesteś programistą zaczynałeś pracę jako młodszy programista, po dwóch latach rozwinąłeś się a pracodawca nie daje Ci szans na awans. Pracuj, ale w między czasie szukaj firmy w której wejdziesz na wyższy poziom.

Dobre dokumenty aplikacyjne pozwolą Ci efektywniej realizować wyznaczone cele.Nie tylko CV starannie dopasowane do oferty pracy jest ważne ale także istotny jest list motywacyjny, przygotuj oba dokumenty a twoje szanse na pozyskanie pracy na konkretnym stanowisku wzrosną.

Zapytasz, po co w ogóle zawracać sobie głowę listem motywacyjnym?

Pisząc CV, często jesteś ograniczony schematem dokumentu, przestrzenią która jest zarezerwowana dla konkretnych rubryk. Podczas gdy w liście motywacyjnym masz okazję stworzyć narrację, która dopasuje Ciebie nie tylko do stanowiska, o które się starasz, ale także do firmy, do której aplikujesz.

Dobry list motywacyjny jest jak układanka puzzle. Po umieszczeniu każdego elementu we właściwym miejscu (i usunięciu części, które nie pasują), tworzysz pełny obraz który powinien zainteresować na tyle czytelnika aby zostać zapamiętanym.

Na portalu Oto Kariera, do każdego CV specjaliści ds. HR przygotowali dopasowany list motywacyjny – otokariera.pl/list-motywacyjny.
Gotowe przykłady nie oznaczają że może je skopiować jeden do jednego to tylko próbka która daje Ci szerszy podgląd jak może wyglądać Twój list motywacyjny. Poświęć trochę czasu aby przygotować swoje własne oryginalne dokumenty.

Jak pisze Anna Skowrońska specjalista ds. HR na portalu linkedin.com „Gdy masz do czynienia z malejącym zakresem uwagi, im bardziej zwięzły list motywacyjny, tym lepiej. Niech każde słowo w aplikacji się liczy.”

Dodatkowo chciałby jeszcze się podzielić z Wami tą myślą którą kiedyś zlazłem w jednym z branżowych miesięczników: „Firmy cenią autentyczność, szukają ludzi, którzy pasują do ich kultury firmy. Jakie są twoje wartości? Do czego dążysz?”.

Mam nadzieję że garść tych wskazówek pomoże Ci tworzyć jeszcze lepsze dokumenty aplikacyjne.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *