Które bramki płatności online wybrać? Ranking, porównanie, prowizja i opinia!

bramkl płatności online

Sprzedaż jakichkolwiek usług z natychmiastową płatnością za pomocą przelewów, płatności mobilnych bądź kart kredytowych czy też uruchomienie własnego sklepu internetowego wiąże się z koniecznością wyboru internetowej bramki płatności. W ofercie rynkowej jest kilka bardzo znanych i polecanych rozwiązań, więc czasami bywa problem wyboru tego najbardziej optymalnego dla siebie.

[toc]

Zobacz wideo poradnik

Jaki system płatności najlepiej wybrać: Dotpay, PayU, TPay czy Przelewy24?

[youtube id=”p8DCfcVLd-Q”]

Osobiście polecam 2 konta do płatności, które cieszą się bardzo dobrą opinią (przeczytajcie komentarze pod wpisem):

 • Dotpay – z tego operatora sam korzystam na MatFiz24.pl, PracaBezSzefa.pl, Fastmicropay.pl, Projektmarketing.pl i jestem zadowolony.
 • TPay – tego operatora polecacie równie często.

Załóż konto w Dotpay:

logo dotpay

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie Dotpay.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w Dotpay z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności Dotpay może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

Załóż konto w FONDY:

logo fondy

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie FONDY.

Załóż konto w TPay

logo tpay

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie TPay. Skorzystaj z mojej zniżki.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w TPay z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności TPay może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

Dlaczego warto mieć system płatności online?

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów produktowych i usługowych właśnie przez internet. Spowodowane jest to wyjątkową wygodą, ale także oszczędnością czasu. W zasadzie tego samego oczekuje się od płatności, które też mają być jak najbardziej komfortowe, szybkie, a jednocześnie w pełni bezpieczne.

Systemy płatności internetowych zdecydowanie zwiększają szybkość dokonywanych transakcji. Klient jest w stanie w ciągu praktycznie kilku sekund zapłacić za zakupiony towar lub usługę, a dzięki temu może liczyć na sprawniejszą finalizację zakupów, tym bardziej że mamy do czynienia z integracją płatności online z bankowym rachunkiem np. sklepu internetowego.

Co więcej, odpowiednie zabezpieczenia w postaci szyfrowanych połączeń SSL, systemu 3D-Secure, a przede wszystkim certyfikatu PCI DSS gwarantują ochronę pieniędzy użytkowników. Sprzedawcy oferujący swoim klientom nowoczesne formy dokonywania płatności wzbudzają większe zaufanie i są zdecydowanie chętniej wybierani, a to ma przełożenie na realne zyski.

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze określonej bramki płatności online?

Wybór systemu płatności online nie jest taki prosty, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami niekiedy bywają dość niewielkie, a kwestia prowizji stanowi tak naprawdę zaledwie jeden faktor.

Na pewno należy jasno określić swoje oczekiwania i zwrócić uwagę na kilka czynników, aby nie tylko uniknąć jakichkolwiek problemów, ale także zagwarantować sobie i klientom bezpieczeństwo transakcji. Bardzo ważny będzie też szybki i łatwy dostęp do zgromadzonych środków finansowych.

System płatności online należy idealnie dopasować do potrzeb swojej grupy docelowej i w tym aspekcie ma znaczenie zarówno wiek klientów, jak i rodzaj oferowanych produktów lub usług. Przy ostatecznym wyborze warto skupić się na kilku najważniejszych kryteriach, które mogą okazać się decydujące przy podejmowaniu decyzji. Na pewno istotne będą metody płatności, czas realizacji transakcji, możliwości wypłat z konta przejściowego czy też korzystania z systemu nie tylko przez firmy, ale nawet przez osoby fizyczne.

Aktualnie największą popularnością cieszą się cztery firmy oferujące bramki płatności online, a więc Przelewy24, PayU, TPay, Dotpay i FONDY, które trochę różnią się miedzy sobą i proponują odmienne warunki współpracy, jednak wszystkie spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają odpowiednie certyfikaty, są dobrze zaopiniowane przez KNF i oferują wiele możliwości poza tradycyjnymi e-przelewami i kartami płatniczymi.

Porównanie bramek płatności online i prowizji

PayU Przelewy24 Dotpay TPay FONDY
Opłata aktywacyjna 199 PLN 1,50 PLN 10 PLN 10 PLN 0 PLN
Opłata za wypłatę środków z konta 0 PLN 0 PLN 0 PLN 0 PLN 0 PLN
Ilość darmowych wypłat środków z konta w miesiącu bez limitu bez limitu bez limitu 4 (kolejne po 2PLN) bez limitu
Opłata chargeback 0 PLN 0 PLN gdy zwrot jest dokonywany przez sprzedawcę samodzielnie 100 PLN (do negocjacji) 20 PLN 0 PLN
Prowizja za e-transfer 2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN) 1,8% – 2,0% 1,9% (min. 0,30PLN) 1,89% – do 30000 – 1,79% -powyżej 1,3%
Prowizja za e-przelew 2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN) 1,9% 1.9% – 3.9% – jeśli nie ma działalności 1,89% – do 30000 – 1,79% – powyżej 1,3%
Prowizja za płatność kartą 2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN 1,9% + 0,30PLN 1,9% 1,89% – do 30000 – 1,79% -powyżej 1,6% + 0,25PLN
Rodzaj obsługiwanych kart Visa, Mastercard VISA, MasterCard, JCB Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB, MasterCard Mobile Elavon, Visa, Visa Electron, Masrter Card, Maestro, Diner’s VISA, MasterCard,Maestro, Apple Pay, Google Pay, Carte Bancaire, JCB, Discover, Airplus, Giropay, (E)Maestro, Visa Electron, Carte Bleue, Visa Debit, China Unionpay, Alipay, Visa Cpc, Debit Mastercard
Płatności mobilne PayU aplikacja, BLIK Premium SMS, SkyCash, mPay, BLIK mPay, Sky Cash, Płacę z IKO, PeoPay, MasterCard Mobile, V.me by Visa, BLIK Premium SMS, Płacę z IKO, mPay, BLIK Apple Pay, Google Pay
Płatności ratalne tak tak tak tak nie
Integracja z PayPal nie tak tak tak tak
Działalność gospodarcza wymagana wymagana nie wymagana wymagana wymagana
Transakcje testowe tak tak tak tak tak
Strona transakcyjna dostosowana do urządzeń mobilnych (RWD) nie tak tak tak tak
Program partnerski tak tak tak tak tak
Pełna oferta Oferta PayU Oferta Przelewy24 Oferta Dotpay Oferta TPay Oferta FONDY
Wtyczka Fast Micro Pay obsługuje obsługuje,
wideo dokumentacja
obsługuje,
wideo dokumentacja
obsługuje,
wideo dokumentacja
obsługuje,
wideo dokumentacja
Nie obsługiwany, istnieje własna wtyczka WordPress

Konto przejściowe

Prawie wszyscy prezentowani usługodawcy płatności online używają konta przejściowego, czyli pieniądze wpłacone przez klientów są gromadzone na koncie usługodawcy i aby je przelać na własne konto, należy zlecić dokonanie przelewu. Na szczęście nie są przewidziane żadne opłaty za przelew środków z konta.

FONDY robi przelewy automatycznie – więc nie trzeba zlecać wypłat, gdyż wypłaty trafiają na konto regularnie. Zazwyczaj na drugi dzień po dokonaniu transakcji.

Jedynie użytkownicy Tpay muszą zwrócić uwagę na ograniczenie ilości darmowych wypłat w ciągu miesiąca do czterech, ale to raczej nie powinno stwarzać dużych problemów. Przelewy są realizowane zazwyczaj maksymalnie w ciągu trzech dni, ale czasami nawet po kilku godzinach pieniądze mogą się znaleźć na koncie bankowym. Trzeba jedynie pamiętać, że większość banków nie księguje wpłat w godzinach wieczornych i w weekendy.

Opłata aktywacyjna i inne opłaty

Jest to pierwszy istotny faktor z punktu widzenia sprzedawcy i w tej kwestii różnice bywają całkiem spore. TPay i Dotpay pobierają 10 zł opłaty aktywacyjnej. Z kolei Przelewy24 wymagają jedynie 1,5 zł w ramach przelewu weryfikującego.

Jedynie FONDY nie pobiera, żadnej opłaty aktywacyjnej. Wystarczy zintegrować bramkę ze swoim sklepem i od razu można zacząć przyjmować płatności.

Najwyższe stawki w tym zakresie ma PayU, które liczy sobie aż 199 zł, jednak należy podkreślić, że od czasu do czasu proponuje atrakcyjne oferty promocyjne i wtedy ta opłata jest dużo niższa np. 19 zł. Na pewno warto to sprawdzać, jeżeli komuś zależy właśnie na tym systemie płatności.

Łącznikiem wszystkich systemów w kwestii opłat będą darmowe wypłaty środków z konta, natomiast duże różnice widać w opłacie chargeback. PayU i Przelewy24 nie pobierają żadnych opłat dodatkowych, w TPay trzeba się liczyć z wydatkiem 20 zł, a Dotpay to już zaskakująco wysoka kwota 100 zł za transakcję, aczkolwiek można ją negocjować.

Warto jeszcze podkreślić, że 0 zł przy Przelewach24 obowiązuje wyłącznie przy własnoręcznym zwrocie środków, a PayU nie daje żadnych warunków w tym aspekcie.

Jeżeli przyjrzymy się prowizjom za e-transfer, e-przelew i płatność karta to często one się wyrównują. Przy jednej usłudze to Dotpay może mieć lepszą stawkę, przy innej Przelewy24 albo TPay. Stosunkowo najgorzej w tym zakresie prezentuje się oferta PayU. Najprościej to wygląda przy systemie Przelewy24, gdzie obowiązuje jedna stawka 1,9% stałej prowizji oraz FONDY, gdzie stawka to 1,3% niezależnie od wybranej metody płatności.

Inne wymogi rejestracyjne

Poza opłatą aktywacyjną należy zwrócić uwagę na jeszcze inne wymogi rejestracyjne. System Dotpay umożliwia zakładanie konta nawet dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, więc dobrze się sprawdza dla początkujących biznesmenów, którzy nie muszą jeszcze zakładać swojej firmy.

Pozostałe systemy takiej opcji nie zakładają, natomiast wszystkie oferują rejestrację przez internet. Warto też zwrócić uwagę, że przy uruchamianiu jedynie przelewów w Dotpay w zasadzie nie trzeba w ogóle czekać i od razu po założeniu konta i akceptacji regulaminu płatności będą aktywne, ale przy aktywacji kart kredytowych cała procedura wydłuża się do 3-4 dni, ponieważ wydrukowaną umowę należy przesłać do firmy.

W TPay czas oczekiwania na aktywację wynosi około 24 godzin i wystarczy rejestracja oraz wgranie skanów dokumentów firmowych i dowodu osobistego. Podobnie to wygląda na Przelewy24 i PayU, z tym że czas oczekiwania wynosi 1-2 dni.

FONDY oferuje najkrótszy okres oczekiwania na pełną aktywację, którą można przeprowadzić do 3 godzin. Po tym czasie można już przyjmować płatności od klientów. Dodatkowo deklaruje sprawność operacyjną bramki płatniczej na poziomie 99,95% co oznacza znikomy poziom transakcji odrzuconych.

Możliwość negocjacji warunków

Drobni przedsiębiorcy nie mają co liczyć na preferencyjne warunki. W Dotpay i TPay można negocjować po osiągnięciu obrotów na kwotę 10 000 zł miesięcznie. Z kolei Przelewy24, FONDY i PayU zachęcają do indywidualnych negocjacji. Dwie pierwsze firmy nawet podkreślają swoją elastyczność w tej kwestii, podchodząc indywidualnie do każdego klienta.

Oferowane usługi

Z wyjątkiem PayU wszystkie pozostałe prezentowane systemy płatności online umożliwiają integrację z PayPal. W zakresie obsługiwanych kart najgorzej wypada PayU akceptujące płatność jedynie kartami Visa, Mastercard, również zakres płatności mobilnych jest najmniej rozbudowany.

Najlepiej pod tym względem wygląda oferta Dotpay. Wszyscy oferują płatności ratalne, a w przypadku płatności QR Code wyróżnia się oferta systemów Przelewy24, FONDY i TPay.

W przypadku Dotpay ta opcja jest zarezerwowana wyłącznie dla mPay, a PayU w ogóle nie daje takiej możliwości.

Duże różnice dotyczą obsługi walut i przewalutowania. Najbogatsza jest tutaj oferta TPay, ponieważ oprócz standardowej opcji transakcji w polskich złotych można również skorzystać z ponad 100 innych walut oraz przewalutowania po aktualnie obowiązującym kursie.

Warto podkreślić ofertę FONDY, która również oferuje możliwość przyjmowania płatności z całego świata w ponad 100 walutach. Dodatkowo wspiera przedsiębiorców dodatkowymi przydatnymi darmowymi funkcjonalnościami jak:

 • Kalendarz do płatności cyklicznych, który automatycznie pobierze środki klienta w ustalonym czasie.
 • Wystawianie faktur online z linkiem do płatności – dzięki czemu nawet nie posiadając sklepu internetowego można pobierać płatności, co może być przydatna funkcjonalność zwłaszcza dla freelancerów czy blogerów.
 • Mobilny panel sterowania, który pozwala na wgląd przez 24h na dobę na monitorowanie sprzedaży. Pozwala generować raporty na temat dokonywanych płatności czy odbierać natychmiastowe powiadomienia o wypłatach i wiele innych dodatków, które wspierają biznes.

Pozostałe systemy płatności online oferują płatności w PLN i przewalutowanie, z tym że PayU po kursie banku osoby płacącej, a Dotpay po kursie NBP.

Jeżeli posiadasz stronę założoną w systemie WordPress i chcesz sprzedawać produkty multimedialne, to możesz:

   1. Założyć konto w systemie płatności online: Dotpay, PayU, TPay czy Przelewy24.
   2. Uiścić opłatę aktywacyjną i poczekać na aktywację konta w wybranym systemie płatności.
   3. Wybrać wtyczkę do płatności WordPress, która zintegruje się z bramką płatności i zautomatyzuje płatności na WordPress. Zachęcam do skorzystania z naszej wtyczki Fast Micro Pay.
   4. Zablokować płatne treści na stronie za pośrednictwem wtyczki Fast Micro Pay – wideo dokumentacja: https://fastmicropay.pl/dokumentacja-wtyczki-fmp/

I to wszystko. Sprzedaż produktów jest całkowicie zautomatyzowana.

Którą bramkę płatności online mogę Ci polecić?

Jak widać na bazie analizy porównawczej i prowizyjnej poszczególne oferty różnią się detalami pomiędzy sobą i trudno wskazać jedną najlepszą. Tak naprawdę każdy musi samodzielnie dokonać wyboru pod kątem własnych potrzeb.

Ja jestem blogerem i sprzedaję produkty multimedialne. Aktualnie korzystam z Dotpay i z powodów czasowych aktualnie nie planuję zmian operatorów.

Tutaj podsyłam link partnerski do założenia konta w Dotpay, dzięki któremu będę mógł zarobić niewielką prowizję partnerską: https://pracabezszefa.pl/polecam/dotpay/

Za Dotpay przemawia także fakt, ze początkujący bloger nie musi od razu zakładać firmy, aby uruchomić płatności na stronie. Sam pamiętam czasy, kiedy chciałem wypuścić swój pierwszy kurs online i nie posiadałem firmy. Wówczas jedynym rozwiązaniem był i jest Dotpay, dlatego skorzystałem z tego udogodnienia. Podobnie było z usługą SMS Premium Dotpay, jednak niestety została już wycofana. 

Jeżeli Ty również jesteś blogerem, to na pewno warto zastanowić się nad ofertą Przelewy24 lub TPay.

Rejestracja konta TPay:

Kliknij tutaj i zarejestruj konto w systemie TPay. Skorzystaj z mojej zniżki.

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomóc rozwijać wtyczkę Fast Micro Pay. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w TPay z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję systemy płatności, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że system płatności TPay może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał bramki płatności co do której nie jesteś przekonany w 100%.

Kilka osób pisało do nas, że oferta TPay jest bardzo atrakcyjna, dlatego na potrzeby klientów wykonaliśmy integrację wtyczki Fast Micro Pay do płatności WordPress właśnie z TPay (dawniej Transferuj): https://fastmicropay.pl/dokumentacja-wtyczki-fmp/platnosci-tpay-na-wordpress/.

W związku z tym, że prowizje w Przelewy24 są równie atrakcyjne w najbliższej przyszłości będziemy pracować nad wdrożeniem tego operatora do wtyczki Fast Micro Pay.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

44 komentarze - Które bramki płatności online wybrać? Ranking, porównanie, prowizja i opinia!

 1. Karol pisze:

  Korzystałem z przelewy24 i to polecam. Dotpay się nie sprawdzał.

  1. Marek pisze:

   Karol, Dotpay się nie sprawdzał, bo … Fajnie jak byś napisał, dlaczego?

   U mnie się sprawdza, więc chciałbym poznać Twoją opinię.

   1. Kris pisze:

    Chociażby poprzez dział techniczny który nawet nie raczy odpowiedzieć na maila….

    1. Marek pisze:

     Z tym się zgodzę, ale akurat w moim przypadku nie potrzeba z nimi kontaktu. Kontakt jest nieco utrudniony, ale jeżeli chodzi o funkcjonowanie systemu płatności Dotpay to jest ok.

  2. Karol pisze:

   Potwierdzam. Myślę, że najbardziej wiarygodny system to przelewy24. Nie ma problemu z płatnościami.

  3. Piotr pisze:

   BYLE NIE PAYU .
   Dajcie sobie spokój , bardziej popapranej firmy nie widziałem. Dzisiaj wcześnie rano zrobiłem przelew weryfikacyjny z allegro , dzwonię a chłystek na infolinii informuję że w przyszłym tygodniu zweryfikują . Więc po minimum 4 dniach . XXI wiek i tydzień będę czekał na wypłatę środków . Grzybami przy drodze niech handlują a nie za sklep internetowy się biorą.

  4. Korzystam z przelewy24. Aktywacja 1,5 zł jest zwracana po zatwierdzeniu nr konta i naszej tożsamości. Tak mają wymagania DG co jest utrudnieniem w sprzedaży detalicznej dla rolników! Pozdrawiam i zapraszam po miód 🙂

 2. Kamil pisze:

  Od siebie polecam HOTPAY.

 3. Karmel pisze:

  to ja akurat dotpay polecam – zwłaszcza jak ktoś stawia na naprawdę szeroką funkcjonalność (zresztą, u góry w tabelce widać, jeżeli chodzi o płatności mobilne czy karta, to najlepiej to u nich wypada) – już 2 lata wszystko działa jak należy i problemów sobie nie przypominam 😉

 4. Jagoda pisze:

  Hej, a integrował ktoś kiedyś Cashbill z jakimś sklepem? Jestem obecnie przed wyborem systemu płatności i szukam czegoś co w integracji będzie bezproblemowe, a słyszałam, że Cashbill spina się z takim WordPressem bardzo łatwo. Jakieś doświadczenia z tym systemem?

  1. Krzysztof pisze:

   Znani scamerzy. Odradzam

 5. Paweł pisze:

  Hej,

  A co sądzicie o BlueMedia – właśnie jestem przed podjęciem decyzji którego dostawcę wybrać ?
  Będę wdzięczny za rzeczowe opinie.

 6. Michał pisze:

  Dzień dobry,

  czy można prosić o odświeżenie tematu i sprawdzić jak sprawa wyglądu z integracją tych usług z Apple Pay i Google Pay?

  Pozdrawiam,
  Michał

 7. Flexip pisze:

  U mnie działa dotpay i jest super. Mają wszystko, czego potrzebuję, zero problemów na starcie, teraz też wszystko bez problemu. Prowizje są ok, a przelewy na moim koncie zawsze wtedy, kiedy trzeba i to mi się podoba. No i opcja znana przez KLIENTÓW.

 8. Piotr pisze:

  Niestety wszystkie „rankingi” portali płatności to proste zestawienie ofert handlowych. Żaden nie odpowiada na pytania kluczowe dla wyboru: 1) udziały rynkowe / popularność portali. 2) poziom zaufania u klientów. 3) łatwość i szybkość zawarcia transakcji przez klienta – odsetek porzuconych transakcji. 4) niezawodność techniczna.

  1. Marek pisze:

   Słusznie, aby jednak o tym napisać trzeba by zebrać opinie większej porcji użytkowników. Dlatego liczę na komentarze i opinie o systemach płatności 🙂 Każda wiedza może się przydać dla innych osób odwiedzających ten wpis, który jest aktualnie w TOP5 najbardziej poczytnych wpisów na tym blogu.

  2. Marek 13 pisze:

   Nie polecam T-pay. W ciągu miesiąca 3 – krotnie problemy z zaksięgowaniem przelewu bankowego. W rezultacie strata czasu, nadpłaty i trudności z ich odzyskaniem.

 9. Roland pisze:

  A mnie zastanawia tylko dlaczego mam oddawać 2% swoich przychodów ? Nie widzę tu sensu. Moim zdaniem to strasznie dużo jeśli np. jest to 500 tys rocznie to 10 tys zł !

  1. Marek pisze:

   Po to się zakłada firmę/spółkę, aby coś na niej zarobić 🙂 Kapitał trzeba mieć duży, aby założyć własny system płatności. A co ma powiedzieć właściciel firmy? Ile tam idzie podatków 🙂

  2. Adam pisze:

   To po prostu koszt działalności, taki sam jak np. wynajem biura, zakup sprzętu, stworzenie strony internetowej itp. Ludzie są przyzwyczajeni do szybkich płatności internetowych dlatego warto je mieć. A jeśli 2% to za dużo – zrób to sam. Podpisz umowę z każdym bankiem osobno, zbuduj własną bramkę płatności… Albo jeszcze lepiej: załóż własny bank z dedykowaną bramką płatności. Jeśli wyjdzie Ci taniej to czemu nie…

 10. Michał pisze:

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Revolut jako system obsługi płatności dla sklepu internetowego?

 11. Marek pisze:

  Ważna informacja:

  W komentarzach na moich blogach i prywatnych wiadomościach obok systemu płatności Dotpay równie często polecacie operatora TPay. W związku z tym udało mi się pozyskać zniżkę dla wszystkich osób, które założą konto w TPay z mojego linka referencyjnego poniżej:

  https://pracabezszefa.pl/polecam/tpay/

  P.S Reklama może nachalna, ale warto skorzystać – w panelu partnerskim TPay mam możliwość generowania zniżek.

 12. Jacek pisze:

  co to za rodzaj karty Elavon ?

 13. ULA pisze:

  A ja jestem bardzo zadowolona z blue media, kasa od razu no i przede wszystkich nowoczesna i POLSKA FIRMA!!!

 14. Natka pisze:

  Dotpay w mojej opinii jest jak najbardziej ok, sama korzystam u siebie i sprawdza się rewelacyjnie. Opcja znana przez klientów, lubiana, nie robią problemów, same przelewy mam na czas, podobnie jak i przelewy od klientów trafiają błyskawicznie. No i opcja popularna – klienci wiedzą, jak obsłużyć, może w przypadku młodych osób to nie ma znaczenia, ale osoby starsze wydaje mi się zdecydowanie wolą rozwiązania, które już znają, zwłaszcza jeżeli chodzi o takie rzeczy, jak płacenie przez internet, gdzie o wyłudzeniach słyszy się regularnie.

 15. Robert pisze:

  Świetny artykuł. Zawsze warto mieć pod ręką urządzenie, dzięki któremu dokona się transakcji. Ważne, aby robić to bezpiecznie.

 16. Paweł pisze:

  Mam nadzieję, ze to nie będzie zbyt nachalna reklama, ale skoro Marek mógł, to ja też spróbuję, bo okazja zacna również 🙂

  Niedawno kolega polecił mi Blue Media i dał namiar na specjalny formularz biznesowy. Zgłosiłem się, pogadałem sobie z obsługą, udałem niezdecydowanego – że waham się mocno bo PayU takie popularne. No i udało mi się zyskać zniżkę na odpalenie płatności. A samą usługę sobie chwalę, śmiga to szybko. No i polska firma więc ducha patriotyzmu podbuduje.

 17. reniaaa pisze:

  Mnie osobiście wydaje się, że bardzo dobrym systemem płatniczym jest Przelewy24.pl. Sama nie raz korzystałam z niego i wszystko przebiegło zawsze sprawnie i bezproblemowo. Także nie mogę na jego temat napisać negatywnej opinii.

 18. tex pisze:

  Bardzo przydatne zestawienie. W moim przypadku jednak firma jest zarejestrowana w UK, choć oferta skierowana do poskojęzycznego odbiorcy. Powstaje zatem pytanie czy przedstawieni dostawcy obsługują firmy z siedzibą poza Polską i jak wygląda kwestia wypłaty „zebranych” pieniędzy np. na konto w banku zagranicznym albo konto PayPal.

 19. zegarownia pisze:

  bardzo ciekawe podsumowanie ale brakuje w nim imoje, które zjada konkurencje bazową stawką na poziomie 1.4% … ing dostarcza bramkę, więc ma pewne fundamenty. polecam sprawdzić

 20. Rahim pisze:

  Zdaje się, że obecnie najlepiej wypada Tpay – zarówno support jak i rozwiązania na bardzo wysokim poziomie. Po zmianie panelu wygląda to jeszcze lepiej.

 21. Tomas pisze:

  Ktoś wyżej pytał o revolut jako aplikacje do obsługi płatności. To revolut ma taka opcje?

 22. Marcin J. pisze:

  Ja postawiłem na dotpay – drugi sklep internetowy w karierze, nic wielkiego – jeszcze 😉 . Ale zdecydowanie mogę polecić. Z mojej perspektywy wszystko ok, dobra oferta, dobry kontakt, wszystko działa bez problemów. Z perspektywy klienta – wygoda, szeroka funkcjonalność, brak problemów technicznych, intuicyjność. No i sama marka rozpoznawalna, co podobno w tym temacie jest ultra ważne.

 23. Paweł pisze:

  Korzystam od 2 lat z Blue Media, prowizja na start 1,3% na wszystkie kanały, a w momencie przekroczenia 30 tys/miesiąc prowizja spadła do 1,2% na wszystkie kanały.
  Do tego brak opłaty za aktywację, zwrot oraz darmowe bez limitu wypłaty środków.
  Support na dobrym poziomie, pomocny, szybko odpisują.

 24. Marta pisze:

  Dziękuje za ten wpis.
  Mam takie pytanie „pomiędzy” tym wszystkim. Jestem na etapie otwierania swojej strony zagranica i firma która tworzy stronę zasugerowała również bramkę płatności która mi odpowiadała. Natomiast teraz dowiedziałam się ze to firma zakładająca moja stronę ma podpisana umowę z nimi i ta bramkę poprostu „uaktywnia” wraz z ukończeniem strony. Czy ja nie powinnam mieć z nimi umowy? Jak to ma działać? W końcu bramka obraca moimi pieniędzmi i jest podłączona do mojego konta. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

  1. Paweł Duda pisze:

   Nie wiem, o jaką bramkę płatności online dokładnie chodzi. Jeżeli chodzi o polski rynek, to z tego co mi wiadomo nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Wystarczy założyć konto, uiścić opłatę aktywacyjną z konta firmowego i czekać na aktywację systemu płatności. Tak to działa w Polsce dla systemu Dotpay, PayU, TPay czy Przelewy24. Nie wiem natomiast jak się dzieje za granicą.

 25. Roberto pisze:

  Dzięki za przydatny tekst. Potrzebuję firmy do płatności sms. Tutaj są zaprezentowani więksi, znani rynkowi gracze (dotpay, przelewy24 itp).

  Jestem jeszcze zielony w temacie eplanosci, ale czym są inne, chyba mniejsze firmy, jak jakiś cashbill, simpay itp? Znalazłem ich całkiem sporo i sam nie wiem już co wybrać.

  Czy tym mniejszym też można zaufać czy lepiej pozostać przy firmach wymienionych w tym artykule?

  1. Paweł Duda pisze:

   Do SMS-ów proponuje Simpay. Jest też wtyczka Fast Micro Pay, która fajnie się z tym zintegrowała. Prowizje u operatorów SMS są wszędzie podobne.

 26. paybynet.pl pisze:

  Ciekawy wpis!! Faktycznie warto zastanowić się nad wyborem systemu płatności online, porównać dostępne rozwiązania i wybrać najbardziej korzystne z perspektywy indywidualnych potrzeb i możliwości. Twój wpis jest w tej kwestii bardzo pomocny dla przedsiębiorców. Pozdrawiam!

 27. DbM pisze:

  Dobry wpis, używałem kilku takich systemów i te mniej znane (tu ich nie ma),
  z czasem Dotpay stał się Nr 1, chociaż nie wyglądał najładniej 🙂
  Przy okazji podlinkuje i polecam płatności na stronie:
  https://dbm.org.pl/script-php-dotpaypayments.html
  Pozdrawiam

 28. Krystian pisze:

  Założyłem dzisiaj konto na Dotpay, opłaciłem kwotę aktywacyjną, i teraz pytanie – ile można czekać na aktywację konta? Myślałem, że będzie aktywowane zaraz po wpłacie, ale minęło 10h i nadal widnieje informacja „Konto nie zostało jeszcze aktywowane”.

 29. Dotpay już nie oferuje swoich usług dla osób bez działalności gospodarczej. Po połączeniu z Przelewy24 przyjmują nowych klientów pod warunkiem posiadania firmy.

 30. Płatności Internetowe pisze:

  Dotpay i przelewy24 już są połączone – warto zaktualizować ranking. Ciekawie się robi na rynku ze względu na konsolidację dużych podmiotów.

 31. CADrysunki pisze:

  A co sądzicie o imoje?
  Czym się różni od popularnych dużych operatorów płątności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *