Jak założyć bloga WordPress pod zaplecze SEO? 6 cennych wskazówek + wideo poradnik

hosting

W dzisiejszym poradniku pokażę Ci, w jaki sposób krok po kroku założyć bloga w systemie WordPress. Blog posłuży jako domena pod zaplecze SEO z branży czyszczącej, gdzie będą opisywane myjki parowe, maszyny do mycia podłóg oraz odkurzacze piorące i parowe. Co warto wiedzieć przed zarejestrowaniem domeny? Czy fraza kluczowa w nazwie domeny dobrze się pozycjonuje w wyszukiwarkach? Zobaczysz szybkie porównanie serwera Zenbox i DHosting w kontekście jakościowym i cenowym dla strony z ruchem na poziomie ok 2 mln unikalnych użytkowników rocznie (wg narzędzia Google Analytics). Zobaczysz kompletny przewodnik po procesie rejestracji domeny w OVH, zakupie serwera w DHosting oraz stworzenia bloga z certyfikatem SSL – Let’s Encrypt.

Zobacz wideo poradnik

6 wskazówek – jak dobrze założyć zaplecze SEO na WordPress?

 1. Umieszczając frazę kluczową w nazwie domeny niejako wywłaszczasz dla siebie pozycjonowanie tego słowa kluczowego w wyszukiwarkach. Słowo kluczowe w nazwie domeny poprawia jej pozycjonowanie w wynikach Google, np: https://urzadzenieczyszczace.pl. Nazwa domeny zawiera słowo kluczowe, które może się szybciej i lepiej pozycjonować, jeżeli na stronie będzie dobry content wspierany mocnymi linkami SEO.
 2. Sprawdź w narzędziu http://web.archive.org/ jaka jest historia i tematyka domeny. Być może na domenie, którą chcesz zarejestrować już kiedyś istniała strona internetowa. Wówczas należy sprawdzić tematykę strony oraz jakość linków przychodzących w narzędziach Ahrefs czy Majestic.
 3. Skorzystaj z najtańszych rejestratorów domen, np: OVH. Pozwoli to zoptymalizować koszty w przypadku budowania kilku stron zapleczowych.
 4. Wskazane jest, aby każda domena zapleczowa była zainstalowana na osobnym adresie IP.
 5. Warto każdą zapleczówkę zainstalować na osobnym serwerze, np DHosting.pl oraz w innych firmach hostingowych.
 6. Rekomendowane jest postawienie zaplecza wraz z certyfikatem SSL.

Jak stworzyć bloga zapleczowego w OVH na serwerze DHosting?

Jeżeli posiadasz już sprawdzoną nazwę domeny, wówczas należy poszukać rejestratora domen.

Zobacz: tanie domeny internetowe .PL, gdzie opracowałem ranking najtańszych rejestratorów domen. Sam korzystam z usług firmy OVH.

W kolejnym etapie należy zdecydować się na wybór dobrego, bezawaryjnego serwera. W swojej karierze przetestowałem już serwery JCHost, Zenbox, LH, GVO, eHost, Home, a dziś zdecydowałem się nagrać poradnik zakładania bloga na serwerze DHosting.

Kilka mocnych cech tego serwera

Streszczę to w kilku punktach:

 • Intuicyjny, bardzo przyjazny panel zarządzania hostingiem.
 • Dobre wsparcie techniczne.
 • Działa na szybkich dyskach SSD.
 • Obsługuje technologię wydajnościową HTTP / 2
 • Umożliwia kompresję GZIP.
 • Możliwość aktywacji PHP 7.0+ na serwerze.
 • Certyfikat SSL Let’s Encrypt w cenie hostingu.
 • Opcja dynamicznego skalowania w systemie pre-paid, która pozwala maksymalnie wykorzystać zasoby hostingu i zapewnić szybkość ładowania strony.

Kupując serwer w DHosting za 200 zł każdy otrzymuje na start w podstawowym pakiecie: 1 GB RAM, 1 GHz CPU i 50 GB SSD, co jest wystarczające w przypadku małych i średnich stron (nie istnieje potrzeba doładowania dynamicznego skalowania). Dynamiczne skalowanie jest dedykowane głównie dla portali z bardzo dużym ruchem. 

Wadą dynamicznego skalowania jest to, że trzeba mieć doładowane na bieżąco środki na koncie. W chwili wyczerpania dynamicznego skalowania i przeciążenia serwisu (np dużym ruchem), wówczas strona może działać wolniej. Rozwiązaniem sytuacji jest doładowanie dynamicznego skalowania na kwotę ok. 100-300 zł, które wystarcza na kilkanaście miesięcy.

Podsumowując:

 • Dla stron z małym i średnim ruchem wystarczy zakupić serwer za 200 zł i nie potrzebujemy wydawać dodatkowych pieniędzy na elastyczne skalowanie.
 • Dla stron z dużych ruchem należy zakupić serwer za 200 zł oraz elastyczne skalowanie na ok 100-300 zł.

W poniższym wideo poradniku przedstawiłem cały proces instalacji bloga WordPress w OVH i DHosting. Przewodnik zawiera porównanie cenowe dwóch bardzo dobrych serwerów: DHosting i Zenbox w kontekście strony z 2 milionowym ruchem za ostatni rok.

[youtube id=”ArmjNTr-ExM”]

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Jak założyć bloga WordPress pod zaplecze SEO? 6 cennych wskazówek + wideo poradnik

 1. Dobrze, że w końcu zdecydował Pan na robienie wideo. 🙂

 2. itworks pisze:

  Spoko wstęp dla początkujących. Osobny adres IP to z pewnością jeden z ważniejszych aspektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *