Inteligentny dom z Blebox – polski biznes, który zarobi miliony

moduł blebox

Technologia, która nas otacza rozwija się z imponującą prędkością. Spora grupa osób z pewnością słyszała już o inteligentnych domach oraz nowoczesnych instalacjach domowych. Technologia związana z pojęciem IoT (Internet of Things) powoduje, że firm oferujących różnego rodzaju „inteligentne” produkty znajdziemy wiele. My w dzisiejszym artykule skupimy się na polskim producencie – firmie Blebox, która spieniężyła pomysł na własny biznes.

Czym więc jest Blebox?

Odpowiedzi na to pytanie należy podać dwie.

Przede wszystkim, Blebox to firma pochodząca z Wrocławia o której więcej przeczytacie niżej. Jednak pod hasłem Blebox, możemy znaleźć wiele urządzeń skierowanych dla obecnych i przyszłych właścicieli „Inteligentnych budynków”.

O firmie Blebox

Jak już wspomnieliśmy jest to firma, której siedziba mieści się we Wrocławiu. Założycielem firmy jest Pan Patryk Arłamowski o którym znajdziecie wiele interesujących artykułów w internecie.

Oprócz samego twórcy, firma została stworzona przez zespół wynalazców i inżynierów, autorów m.in. Polskiego Wynalazku Roku 2014. Blebox to również zdobywcy nagrody „Innowatory 2016” dla najbardziej innowacyjnych firm.

Firmę tworzą młodzi, ambitni i otwarci na nowe technologie ludzie. Chociaż sam Blebox jest stosunkowo młodą firmą w stosunku do światowych „rekinów” w branży Inteligentnych budynków, to urządzenia oferowane przez firmę, w krótkim czasie dogoniły konkurencję. Nasi pracownicy dobrze znają się z pracownikami oraz twórcą firmy Blebox i wiemy, że grupa tych młodych ludzi zaskoczy nas jeszcze nie jeden raz.

Istotną kwestią o której nie należy zapominać, jest miejsce produkcji oferowanych urządzeń! Spora część produktów jest wykonywana w naszym kraju, co niesie za sobą wiele korzyści.

Blebox to również hasło, pod którym kryją się różne produkty wchodzące w skład serii wBox.

Urządzenia o których mowa to jednostki, które do działania nie potrzebują systemu centralnego zarządzania jakim jest np. HUB. Moduły te, pracują w lokalnej sieci WiFi dzięki czemu, po krótkiej i bardzo prostej konfiguracji, możemy nimi sterować z dowolnego miejsca na Ziemi! Jednostki o których mowa, pełnią różne funkcje, a gama wciąż się poszerza. W ofercie możemy znaleźć już wiele urządzeń, które z pewnością polepszą komfort życia.

urządzenia blebox

Produkty sterowania oświetleniem




Do czego można wykorzystać moduły Blebox?

Jednostki o których mowa, pełnią różne funkcje.

Moduły, znajdą swoje zastosowanie w wielu obiektach – od niewielkiego 40-metrowego mieszkania, przez ponad 200 metrowe wille aż po biura, sklepy, fabryki czy centra logistyczne.

Blebox można wykorzystać do sterowania roletami. Bardzo fajna firma z Warszawy realizuje sprawne zamówienia rolet wraz z montażem – DekoratorniaOkien.pl – polecam.

Część z produktów, nie tylko polepsza jakość naszego życia , ale zwiększa bezpieczeństwo danego obiektu. Sterowniki odpowiedzialne za sterowanie roletami okiennymi, sterowane przez internet z pewnością będą zbawienne dla osób „zapominalskich”.

Osoby, które często wyjeżdżają, również z pewnością chcą mieć pewność, że rolety okienne są zamknięte podczas ich nieobecności.

Wystarczy tylko zerknąć na aplikację, a nasz komfort psychiczny ulegnie znacznej poprawie, jeśli otrzymamy informację, że nasz dom czy biuro jest bezpieczne. Podobna sytuacja ma się z modułami umożliwiającymi sterowanie bramami garażowymi czy drzwiami.

Po pierwsze moduły te można wykorzystać jako dodatkowy system zwiększający bezpieczeństwo. Darmowa aplikacja, która połączy się z modułami Blebox, pozwoli nam zdalnie domknąć bramę, kiedy jesteśmy już daleko od domu.

Inne z oferowanych modułów polepszą komfort naszego życia w domu i pośrednio również wpłyną na bezpieczeństwo naszego dobytku.

Oświetlenie LED, które znajdziemy już niemal w każdym domu daje nam wiele możliwości i posiada wiele zalet.

Oprócz oczywistej oszczędności energii, oświetlenie ledowe umożliwia nam często regulację natężenia światła. Należy pamiętać, że źródła LED ściemniane czy zmieniające barwy , wymagają również sterowników.

Z modułami Blebox, nie tylko możemy sterować jasnością czy barwą, np. taśmy ledowej.

Jednostki umożliwią nam np. ustawienie pory dnia o której przykładowa taśma LED ma emitować maksymalną ilość światła, a o której światło powinno się ściemnić do określonej wartości.

Bardzo dobre opinie zbierają właśnie moduły odpowiedzialne za sterowanie oświetleniem ze względu na możliwości jakie oferują.

Odpowiednie ustawienie harmonogramu na czas naszej nieobecności może odstraszyć złodzieja, który będzie uważał, że ktoś przebywa w domu lub biurze. Więcej o systemach zabezpieczeń KSK.

W ofercie znajdują się również moduły, które znajdą wiele bardzo różnych zastosowań.

Blebox SwitchBox oraz SwitchBoxD to przekaźniki 230V również sterowane przy użyciu aplikacji. Te dwa modele pozwolą nam włączyć i wyłączyć każde urządzenie elektryczne (230V)!

Zastosowań jest wiele i każdy majsterkowicz z pewnością będzie miał pole gdzie może użyć tego modułu.

Moduły Blebox i ich rodzaje

Wspomnieliśmy już o kilku urządzeniach oraz ich przykładowym zastosowaniu, jednak teraz przybliżymy Wam je bardziej.

Jednym z urządzeń, które cieszy się rewelacyjnymi opiniami jest moduł Blebox ShutterBox.

shutterboxTo niewielkie urządzenie, które jak większość oferowanych jednostek pracuje w sieci WiFi.

Po pobraniu darmowej aplikacji wBox, która służy do sterowania wszystkimi modułami Blebox za pomocą telefonu oraz poprawnej konfiguracji modułu Shutterbox, możemy sterować napędami rolet okiennych przy użyciu naszego telefonu z dowolnego miejsca.

Moduł można wykorzystać nie tylko do zewnętrznych rolet okiennych. Przy jego użyciu, wiele osób zdecydowało się już na sterowanie markizami, żaluzjami czy ekranami do projektorów.

Shutterbox jest również pierwszym modułem Blebox, którym można sterować za pomocą dedykowanego pilota uRemote.

Pilot miał swoją premierę pod koniec 2017 r i docelowo będzie umożliwiał sterowanie każdym modułem Blebox.

Kolejnym bardzo ciekawym modułem jest Blebox GateBox.

Jednostka, pozwala sterować bramami garażowymi również przy użyciu aplikacji wBox. W aplikacji wBox możemy wybrać rodzaj bramy, którym mamy zamiar sterować, tak więc produkt jest bardzo uniwersalny i nadaje się zarówno do bram rozsuwanych, pionowych, drzwi oraz furtek.

Moduły Blebox wLightBox i wLightBoxS to jednostki odpowiedzialne ze sterowanie oświetleniem zasilanym napięciem 12V. Idealnie nadają się do pracy z taśmami LED jednokolorowymi jak i RGB.

blebox gatebox

Blebox wLightBoxS dedykowany jest do taśm jednokolorowych. Przy użyciu aplikacji możemy zaprogramować harmonogram pracy wg dni tygodnia oraz konkretnych godzin. Blebox wLightBox to jednostka przy użyciu której sterujemy taśmami kolorowymi (RGB oraz RGB+W).

Innym modułem odpowiedzialnym za sterownie oświetleniem jest Blebox DimmerBox.

Jest to urządzenie, które pozwoli użytkownikowi sterować oświetleniem 230V. Przy jego pomocy można włączyć i wyłączyć źródła światła 230V oraz jeśli posiadamy źródło LED ściemnialne (DIMM) możemy regulować natężeniem światła.

O modułach SwitchBox i SwitchBoxD wspomnieliśmy wcześniej. Są to przekaźniki 230V, którym możemy sterować bezprzewodowo – bardzo szeroki zakres zastosowań znajdzie z pewnością wiele osób.

Pilot Blebox uRemote w wesji Pro oraz Basic to nowość, którą wprowadziliśmy do sprzedaży pod koniec 2017 r. Osoby, które nie zawsze chcą korzystać ze swojego telefonu mogą przy użyciu tych pilotów sterować modułami w obszarze swojego obiektu.

Pierwszym modułem, którym można sterować przy użyciu uRemote są sterowniki rolet okiennych Shutterbox.

Z czasem, producent będzie udostępniał aktualizację dla każdego modułu (moduły mają możliwość pobierania aktualizacji, dlatego nie ma konieczności ich wymieniać) i pilot umożliwi nam sterowanie niemal każdym urządzeniem Blebox.

Sam pilot, zasługuje również na chwilę uwagi.

Piloty w wersji Basic wykonane są w całości z plastiku, a wersja PRO jest wykonana z aluminium i plastiku. Oba modele oferują te same funkcje. Cztery przyciski, w tym 3 w pełni programowalne mogą odpowiadać za różne funkcje. Czwarty przycisk pełni funkcję programową co oznacza tyle , że jest częściowo odpowiedzialny za parowanie urządzenia z modułami, ale również jest odpowiedzialny za zmianę konfiguracji pilota.

Pilot „tworzy zakładki” dla różnych ustawień dzięki czemu przy jego użyciu będziemy mogli sterować wieloma urządzeniami Blebox. Dioda LED znajdująca się na przedniej części urządzenia, informuje nas w jakiej „zakładce” operujemy. Przykładowo, jeśli wciśniemy 4-ty przycisk, dioda rozbłyśnie światłem żółtym.

Użytkownik może do tej „żółtej” zakładki przypisać np. sterownik rolet a 3 pozostałe klawisze zaprogramować tak aby odpowiadały np. za otwieranie, zamykanie lub zatrzymanie rolety.

Po ponownym wciśnięciu 4-tego przycisku, dioda rozbłyśnie światłem np. zielonym i 3 górne przyciski mogą już być powiązane z innym urządzeniem i pełnić inne funkcje (np. rozjaśnij/ściemnij/włącz/wyłącz oświetlenie).

Duża zaletą jest wbudowany akumulator, który ładujemy za pomocą ładowarki telefonicznej ze złączem Micro-Usb. Po jednym naładowaniu pilot może pracować nawet do 2 lat !

W ofercie znajdują się również moduły nie pracujące w sieci WiFi ale oferujące nam ciekawe rozwiązania.

Przykładem jest Blebox Parking Sensor.

Jednostka ta, to nic innego jak czujnik zbliżeniowy, który steruje taśmą RGB. Zastosowanie moduł znalazł m.in. w garażach, na parkingach oraz w przemyśle np. przy dokach załadunkowych.

Działanie tego modułu, chociaż wydaje się proste to okazało się zbawienne w wielu przypadkach.

Blebox Parking Sensor, steruje oświetleniem kolorowym. Po zainstalowaniu modułu i podłączeniu do niego zasilania oraz taśm LED 12V, moduł czuwa i uruchamia się, gdy w jego zasięgu pojawi się jakiś przedmiot. W efekcie po wykryciu obiektu w bezpiecznej odległości taśma LED emituje światło zielone, gdy odległość przedmiotu od sensora będzie mniejsza , światło zmieni swoją barwę na niebieską.

Gdy obiekt zbliży się za bardzo do czujnika rozbłyśnie barwa czerwona.

Parking Sensor nadaje się idealnie do wąskich, małych garaży – dzięki niemu, możemy oszczędzić na naprawach lakierniczych naszego samochodu. W przypadku wspomnianych doków, Parking Sensor okazał się idealnym rozwiązaniem informującym kierowcę ciągnika jak daleko znajduje się on od doku załadunkowego. Proste i tanie rozwiązanie, a bardzo skuteczne.

Ostatnim ciekawym urządzeniem, o którym dzisiaj wspomnimy jest ProxiDimmer.

Proxi to moduł, który nie pracuje w sieci WiFi jednak również znajduje wiele różnych, ciekawych zastosowań. Moduł ten to zbliżeniowy czujnik, który steruje oświetleniem 12-24V. Za pomocą gestów i dotyku możemy włączyć, wyłączyć oraz rozjaśnić czy ściemnić np. taśmy LED. Idealnie nadaje się np. jako włącznik oświetlenia pod lustrem lub włącznik oświetlenia szafkowego. Wykrywa dotyk przez szkło lub półki meblowe więc jego zastosowanie jest bardzo obszerne.

Jak widzicie, modułów jest już sporo i można o nich wiele powiedzieć. W wielu głowach z pewnością pojawia się pytanie dotyczące ceny zakupu modułów Blebox.

Cena zakupu Blebox

Tu powinna Was spotkać miła niespodzianka. Polski producent, od początku dąży do tego, aby każdy mógł pozwolić sobie na odrobinę komfortu i stworzyć inteligentny system w swoim domu lub w firmie.

Ważnym aspektem jest jednak cena i tutaj Blebox z pewnością wychodzi obronną ręką w stosunku do produktów konkurencyjnych oferujących zbliżone rozwiązania. W wielu systemach, wymagana jest jednostka centralna. Cena takiej jednostki w zależności od systemu zaczyna się od 300 zł i kończy się na kilku lub kilkunastu tysiącach złotych.

W przypadku urządzeń Blebox, jednostka centralna jest zbędna więc na wstępie unikamy sporego kosztu. Ceny poszczególnych modułów można zamknąć w widełkach od 89 do 269 zł brutto.

Myślę, że jest to rozsądny zakres jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wraz z urządzeniem otrzymujemy darmową aplikację w języku polskim, opiekę serwisową, gwarancję, sporo poradników w internecie oraz spory potencjał na rozwój systemu.

Osoby, które obawiają się pierwszej instalacji mogą liczyć na profesjonalną pomoc dystrybutorów takich jak firma wroLED.pl. Zarówno w punkcie stacjonarnym, jak i telefonicznie oraz e-mailowo otrzymamy pełne wsparcie od partnera firmy Blebox.

wroLED.pl prowadzi również kanał na portalu YouTube, gdzie prezentuje moduły Blebox, ich zastosowanie, instrukcję podłączenia i wiele więcej.

Przykładowy poradnik – jak podłączyć GateBox?

[youtube id=”nqLC4QjPprA”]

Materiał pochodzi ze sklepu internetowego – https://www.wroled.pl

Odpowiadając więc na główne pytanie arykułu – „Inteligentny dom z Blebox – czy warto? „Uważamy, że każdy powinien indywidualnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Urządzenia Blebox to urządzenia, których zadaniem jest polepszenie jakości naszego życia oraz zwiększenie bezpieczeństwa domowników i dobytku. Jeśli fascynują Cię nowe technologie, myślisz o inteligentnej instalacji, liczysz na otwarty umysł producenta, opiekę serwisową i spory potencjał rozwoju to Blebox z pewnością jest wart polecenia.

Wszystkie produkty marki Blebox znajdziecie m.in. w punkcie stacjonarnym firmy wroLED we Wrocławiu przy ulicy Grota Roweckiego 168/1 oraz w sklepie internetowym wroLED.pl.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

7 komentarze - Inteligentny dom z Blebox – polski biznes, który zarobi miliony

  1. Stachura pisze:

    nowoczesne i inteligentne domy są coraz częściej projektowane,
    dobry artykuł 😉

    1. Marek pisze:

      Fajnie, że Wrocław może poszczycić się taką firmą jak Blebox 🙂 Zrobili kawał dobrej roboty!

  2. Sarmata pisze:

    Kilkoro znajomych się własnie buduje i wszyscy poważnie rozważają zainstalowanie u siebie Bleboxa.

    1. Marek pisze:

      No to tutaj mają gotowe produkty – https://wroled.pl/blebox 🙂

  3. Janek pisze:

    Z pisaniem, że to biznes który zarobi miliony to byłbym ostrożny. Na razie wg. KRS-u generuje straty liczone w setkach tysięcy złotych rocznie, a firma istnieje już 5 lat. Konkurencji ciągle przybywa. Biorąc pod uwagę, że wzrost obrotów w 2017-2018 r był na poziomie 13%, to w tym tempie długo nie wyjdą z długów. Oby to nie był po prostu kolejny startup służący do wyciągania kasy od inwestorów. Liczę jednak, że nastąpi jakiś przełom i Blebox wyjdzie na prostą.

    1. Tomasz pisze:

      Czekaj, Uber ma prawie 11 mld dolarów straty, a sporo osób zakłada że zarobi miliardy
      https://www.spidersweb.pl/2018/03/uber-strata.html

      1. Janek pisze:

        Błagam. Porównujesz firmę z Wrocławia do firmy z doliny krzemowej. Tesla też generuje straty ale za nią i uberem stoi potężny kapitał. Blebox ma raptem jednego inwestora który zarobił grosze i „bawi” się w fundusz inwestycyjny. Średnia inwestycji w polskie startupy to 50k zł. Średnia inwestycji w amerykańskie to 5 mln. Blebox-a nawet nie stać aby zatrudnić specjalistów, którym zapłaciłby rynkowe stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *