Jaki hosting pod sklep internetowy?

tani hosting na bloga

Sklepy internetowe często są bardzo rozbudowanymi platformami, które zużywają mnóstwo transferu. Ze względu na dużą ilość plików znajdujących na serwerze, generują one wiele zapytań do bazy, przez co obciążają znacznie pamięć RAM. Ważne jest więc, by wybrać dobry hosting, który pozwoli działać sklepowi w każdych warunkach.

Właściciele platform e-commerce zazwyczaj decydują się na tani hosting. Jest to zgubna postawa, bo często za niską ceną, idzie również słaba jakość oferowanych usług. Wybierając hosting, warto sprawdzić także, gdzie jest zlokalizowany i czy dostawca zapewnia backup danych.

Poinformuj hostingodawcę o planach rozwojowych sklepu

Otwierając sklep internetowy, przede wszystkim staramy się pozyskać jak najwięcej klientów. Niekiedy starania są na tyle skuteczne, że już po kilku miesiącach działania platformy jest ona odwiedzana przez setki tysięcy osób. Ważne jest przygotowanie zawczasu i poinformowanie dostawcę hostingu o możliwym, zwiększonym natężeniu ruchu. W przeciwnym przypadku może zdarzyć się tak, że serwery na których postawiony jest sklep nie podołają dodatkowemu obciążeniu i zawieszą się.

Idealny hosting dla twojego małego sklepu internetowego




Hosting współdzielony SSD jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla małych sklepów internetowych. Szczególnie hosting dla sklepów WooCommerce. Strona dzieli się zasobami i mocą obliczeniową z innymi witrynami znajdującymi się na serwerze. Jest to tanie rozwiązanie, choć odrobinę ryzykowne. Gdy jedna ze stron odnotuje niespodziewaną, dużą liczbę odwiedzin, pula pamięci RAM dostępna na serwerze zostanie zajęta. Może to poskutkować wolnym działaniem sklepu, a nawet jego zawieszeniem.

Hosting dla dużego e-sklepu

Duże sklepy internetowe stawiane są zazwyczaj na serwerach VPS lub dedykowanych. VPS to wirtualny serwer prywatny. W tym przypadku otrzymuje się w ramach jednej maszyny, wydzielone i odizolowane zasoby. Pozwala to uchronić przed spowalnianiem serwera przez inne osoby z jego korzystające. Pamięć ram w stałej ilości jest przyporządkowana do naszego sklepu.

Wykupując usługę hostingu na serwerze dedykowanym otrzymuje się całą maszynę na własność. Dzięki temu można w pełnym zakresie dostosować ją do potrzeb sklepu – wybrać system i oprogramowanie. Serwer dedykowany lub połączenie kilku serwerów to idealne rozwiązanie dla osób, które planują duże platformy, mające obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy klientów dziennie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

4 komentarze - Jaki hosting pod sklep internetowy?

  1. Blazej pisze:

    Ja się naczytałem o hostingach miesiąc temu jak miałem wykupować pod sklep internetowy. Co prawda może w tej chwili jeszcze nie mamy wielkiego obrotu, ale zawsze lepiej myśleć trochę przyszłościowo. W seohost SSD nie kosztuje wiele więcej przez miesiąc, ale różnice w transferze i płynności widać ogromną.

    1. Marek pisze:

      Błażej, a z ciekawości podeślij mi swój sklep 🙂 Zobaczę co tam sprzedajesz 🙂

  2. Piotr pisze:

    A co z dużymi graczami? Home.pl ma teraz darmowy okres testowy, aż 4 miesiące: https://beta.home.pl/testuj/ – wydaje się, że to rozsądna oferta, żeby wyrobić sobie zdanie na temat usługi, która nas interesuje…

  3. Żaneta pisze:

    Jestem właśnie na etapie szukania hostingu pod mój sklep internetowy. Dopiero zaczynam więc ten artykuł trochę „rozjaśnił” mi w głowie. Znajomy zaproponował mi hosting w hostongowo.pl, bo ma tam swój sklep i jest zadowolony, może więc się skuszę tym bardziej, że cenowo jest ok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *